Moře času pro sebevzdělávání a obohacování

17. září 2014 v 9:53 |  Ze života
Co dělat, když už vás nebaví jen rozesílat životopisy a průvodní dopisy pějící ódy na vaši maličkost? Když už vás nebaví běhat s životopisem po městě a každému se nutit? No přece se samovzdělávat a obohacovat svoji fantazi :) Jak? Jak jinak, než čtením. Nemusíte si knihy ani kupovat. Někteří si je stahují, já pro ně chodím do Moravské Zemské knihovny v Brně.Čtení má totiž minimálně dvě (výše uvedené) pozitiva.
  • Jednak se u knih můžete samovzdělávat - to jsou knihy typu "Jak uspět u pohovoru", "Jak se zbavit stresu",.... Řekla bych softskills knihy. Protože co si budeme povídat, ty v období na Úřadu práce potřebujeme všichni, jen abychom nějak předčili konkurenci! To, co se v knihách dočteme bychom pak samozřejmě měli na pohovrech a v celém životě aplikovat...
  • Druhé pozitivum je spíše nepřímé, ale přesto skvělé - obohacování slovní zásoby a zlepšování jazyka českého. Nevíte, co napsat do průvodního dopisu? Zdají se vám stále stejné fráze už otřepané? Tak čtěte! Minimálně tak odhalíte spoustu pravopisných chyb, které v celém textu máte a které nepůsobí pozitivně na budoucího zaměstnavatele (pokud to vůbec čte...). Při čtení objevíte překrásnou formulaci svého nadšení pro práci, formulaci pro svůj osobní boj proti strereotypu a určitě budete originální!
  • Chcete působit vzdělaně? Kupujte si knihy. Samozřejmě je musíte i číst, ale nic nepůsobí tak věrohodně jako plná knihovna kvalitních knih. Co jsou kvalitní knihy? Cokoliv, co čtete a působí vám potěšení! Nebudeme zde dělit knihy na odbornou literaturu a červenou knihovnu. Například na mne by zapůsobila stejně efektivně plná knihovna braku stejně jako plná knihovna programátorského čtení. Možná bych si knihovnu s Dostojevskym prohlídla důkladněji, ale nic by to nezměnilo na mém prvním dojmu. Člověk, který čte je bohatý. A já mám ráda lidi s bohaou fantazií :)
  • V neposlední řadě se na znalosti a zážitky z knih balí dobře protějšek.

Umíte si představit něco pohodovějšího?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama