Stěhování - neděle

28. září 2014 v 16:35 | Jana |  Kočkomilové
Aktuálně se u nás doma stěhujeme. Není to úplně klasické stěhování. Stěhujeme se totiž do rodinného domu spolu s rodiči přítele. Tedy oni koupili dům a nám nabídli spolubydlení - nic neobvyklého. Jenže když se stěhují dvě domácnosti, jedna je na kočky alergická a druhá kočky chová, nastane problém. Tedy jsme museli vymyslet, kam s kočkami. Nakonec přítelovi rodiče svolili, abych s kočkami bydlela na jejich chalupě.


Nastal čas balení. Pokoj, který má tak 20m2, byl sbalený rychle. Šlo v podstatě jen o knihy, oblečení a drobnosti ze stolů či šuplíků. Kočky to braly v pohodě. Tedy kočky, Vader si to užíval a Summer bylčím dál tím víc nervóznější. Když došlo na balení kuchyně, Summer už jen seděla na okně a řvala. Jednak to mohlo být stresem, jednak to mohlo být steskem. Vader při balení kuchyně vydatně asistoval - zkontroloval každou krabici a hlídal, abychom nezapomněli žádnou mističku. Summer se plazila po zemi a kňourala.


Kolem oběda přijeli rodiče mého přítele - maminka, aby mne odvezla na chalupu i s kočkama a táta, aby pomohl mému příteli vymalovat byt. Kočky jsou zvyklé jezdit autem - půl hodiny k veterinářce. Už přes tři roky déle v autě nejely. Dokonce ani vlakem už moc nejezdíme. Tedy se mi poprvé v životě stalo, že se Summer pozvracela. Naštěstí až ke konci cesty a nemuseli jsme to dlouho čichat. Po příjezdu jsem prvně vybalila kočičí záchůdek, potom kočky. Nějak mám zažito, že prvně musí kočky najít v novém záchod. Čekala jsem, že Summer bude zalezlá v koutku a Vader bude šmejdit po chalupě a bude nadšený. Spletla jsem se. Vader se schoval po peřinu a odmítal ještě hodinu vylézt. Mezitím Summer lítala po dotupných prostorách chalupy a zlobila se, že ji nechceme pustit do druhé půlky - do kuchyně a obýváku (k dispozici měla druhý obýváček, chodbu, koupelnu a ložnici. Asi půl hodinu po odjezdu přítelovy maminky se jí podařilo otevřít si dveře do kuchyně a já boj vzdala. Taky nějak v tu dobu se Vader přestal trošku bát a vylezl. Od té doby všude chodil za mnou jako ocásek a teď aktuálně je schovaný za gaučem. Pokud mu někam odcházím, začne mňoukat a pomaličku vyleze ven a plíží se za mnou.

Jeden z úkrytů - sice nechráněný, ale vysoko :)


Co stojí za zmínku je chování Summer. Cítí se tu naprosto v pohodě a aklimatizovala se téměř okamžitě. Nejspíše se do ní "vtisklo" dost z mé povahy, protože je velice škodolibá J. Když se někudy plíží Vader, stoupne si za židli nebo se schová za křeslo a "vybafne" na Vadera, který jde kolem. Ten se samozřejmě vyděsí, a buď skočí na mne, nebo uteče za gauč. "Úkryt" si vybírá podle vzdálenosti … Summer to evidentně náramně baví. Kdykoliv uvidí plížícího Vadera, je schopná za ním běžet a skočit na něj. Pokud neprudí Vadera snaží se dostat pod postel. Totiž postel, která je na chalupě, bude nejspíše někdy v listopadu v novém domečku v naší ložnici. Přítelova maminka mi před Summer ukazovala, že "do postele" lze vložit různé věci - tedy má úložný prostor. Summer se od té doby v mezičasech snaží do těchto úložných prostor dostat.

Obýváček - dokonalé letní sídlo pro moje kočičí lordstvo.
 


Komentáře

1 Kika Kika | E-mail | Web | 28. září 2014 v 22:11 | Reagovat

Teda rychle sbalit pokoj 20m2, to mě budeš muset naučit jak se to dělá? A nakonec to dobře dopadlo, kočky mají kde být (samozřejmě jsem si se svým psíkem taky plánovala, že do postele ne, a vybojoval si to poměrně rychle. Holt musíme být příště tvrdší na to naše lordstvo a nepouštět je tam, kam nechceme ;) )

2 Jana Jana | E-mail | Web | 30. září 2014 v 20:21 | Reagovat

No ono to balení není tak složité, jen je to všechno chlupaté :D Kočky mají celkem tvrdý režim, rozvolnění nastane jen v případě, že odjedu na půl roku pryč a hlídá je paneček :D Jinak těžká vojna (a teda výlet na chalupu je pro ně zážitkový týden na vesnici... Možná spíše pro mne zážitkový :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama