Bezpracovní odpoledne a polemika nad délkou vlasů

23. října 2014 v 16:47 | Jana |  Ze života
Jsem celkem normální člověk. Mám nějakou školu, "problémy" s váhou a starám se o to, jak vypadám. Někdy. Jsem děsně líná. Mám slabou vůli a do června 2014 jsem se nechávala celkem lehce ovlivnit ... A miluji svoje vlasy (jo, i telefon, ale to víte, kdo jste četli starší článek).


Poslední tři roky jsem měla krátké vlasy. Roky předtím jsem měla vlasy naopak hodně dlouhé. A husté. Poslední měsíc řeším, zda si je nechat dorůst nebo je ostříhat. Jedna moje část křičí a hyperaktivně skáče:"Dlouhé! Dlouhé! Jsi žena a ženy mají mít krásné dlouhé vlasy." Ovšem moje druhá část ani tak nekřičí, jako spíše sedí na takové té lenošce, ani nesedí, léžerně se rozvaluje, v ruce má sklenku s Merlotem a přes dlouhé řasy mi říká: "Kašli na zažitý styl. Krátké vlasy se lehce udržují. Zase začneš plavat, vylezeš z bazénu a hned máš vlasy suché. Navíc, kolik holek či žen v tvé okolí je krátkovlasých? Všechny jsou nudně dlouhovlasé...".

Takže můj vniřní boj mi v rozhodování nepomáhá. Navíc, přestože to bude znít domýšlivě či pyšně, mi sluší oboje - jak dlouhé, kudrnaté krásné vlasy, tak krátké čertovsky střapaté vlasy. A teď babo raď...
Ke kadeřnici jsem už objednaná, teď jen, co mi na té hlavě vytvoří. Mám si nechat zkrátit jen půlku hlavy a druhou nechat dlouhou (už mám vlasy až pod nos na pravé straně)? Nebo nechat, nebo ostříhat? Aaaaa! Hrůza, hrůza, hrůza. Tohle mne chytne vždy, když jsem delší čas sama doma a mám cca 2 hodiny před návštěvou kadeřnice... V Holandsku jsem potakala za svůj skoro roční pobyt cca 5 mladých žen s krátkými vlasy. Tak mne tak napadlo, zda to je teď opravdu móda, nosit dlouhé vlasy. Před nějakou dobou mne moc potěšilo, že Gábina (Česká Miss či MISS ČR) je krátkovlasá. Konečně to lidi docenili, že krása je I V HLAVĚ nejen NA NÍ. Proč jsme tedy od malička vychováváni ve stylu dlouhovlasých princezen? Nebo teď - Locika, Merida, Elsa, Thor- všichni mají dlouhé vlasy! Jediná mne snad napadá princezna Fantagiro (nebo jak se jmenovala), ta myslím měla krátké vlasy, ale nikdy jsem ji neviděla. Přece se od dob Libuše říká: Dlouhé vlasy, krátký rozum.

Ema - "Hermiona"

Líbí se mi občasný hollywodký boom, kdy jdou celebrity na kluka. Třeba Ema Watson vypadá jako kluk naprosto božsky! Všem, kromě Pamely Anderson, to s krátkými vlasy sluší, tak se ptám, proč nemá více ženské populace (mladé populace) krátké vlasy? Copak si například studentky neuvědomují, že to je levnější na provoz? Šampon vydrží třeba i tříkrát déle! Nachlazení se objeví jen sem tam, protože můžeme nosit čepici a nevypadáme jako blbci, když nám zpod ní trčí všude vlasy. Navíc si nezničíme čepicí účes (pokud jsou vlasy dost krátké). A barvení nás také s krátkými vlasy vyjde levněji.

Proč tedy mnoho žen sní o krásných dlouhých vlasech? Stejně je dají do copu či culíku, zapletou, nějak učešou ... Já ráno vstanu, chrstnu na sebe vodu, na ruku dám gel, projedu si vlasy a můžu odejít od zrcadla (obrazně řečeno, ještě se zdržuji řasenkou a čištěním zubů).


 


Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 23. října 2014 v 20:10 | Reagovat

souhlasím:) já teda mám dlouhé vlasy, protože se mi líbí, ale mám je přírodní, což taky nějaký ten vzhled lepší dodává:) a takový to styl na "pány" je taky dost hezký :) v bazénu schnou vlasy rychleji, nemusí se rozčesávat a přece jenom to má nějaké výhody :) povedená fotka! :)

2 Gabi Gabi | E-mail | 24. října 2014 v 10:15 | Reagovat

Tak na to treba odvahu. Tú som mala iba raz v živote a veru som sa v tom vykosenom účese dobre cítila. Pohrávam sa s podobným úmyslom už pár rokov, zopakovať si to. Omladilo by ma to. Vtedy ma kolegovia prezývali "vrabčiak". Bolo to milé. Odvtedy ten účes nazývam " na vrabčiaka":-D S tou cicou si Ty? Tak Tebe ten "vrabčiak" rozhodne veľmi sluší.

3 Jana Jana | E-mail | Web | 24. října 2014 v 18:54 | Reagovat

Jj, na fotce jsem se svojí "útulkovou" Summer, o ní celkem hodně píšu, změnila mi život (a ze začátku i vizáž :D)...

4 Hanyuu Hanyuu | Web | 24. října 2014 v 19:34 | Reagovat

To je hodně o povaze člověka. Já osobně mám prostě ráda vlasy delší. Jak na sobě, tak se mi líbí delší i na chlapech... prostě jo a někdo to není schopen pochopit a přijde mu to strašně vtipný.
Jako dítě jsem měla vlasy až pod zadek - hodně pod zadek. Ve škole se mi kvůli tomu holky smály... kdo ví proč, ale že jsem tehdy byla ještě dítě, hodně mě to mrzelo, přitom jsem měla vlasy krásné, teď to vím. Tak jsem probrečela a provztekala hodně večerů, přičemž máma, že prostě ne! Až jsem se na konci základky nechala ostříhat na ten hnusnej, nudnej sestřih, co končí někde nad ramenama a měla jsem z toho rázem takovou ošklivou helmu, ještě k tomu barvenou (protože se mi posmívali kvůli mojí barvě) na vyblitou červenou, protože se mi to rychle vymylo a zároveň ty zbytky podivné zrzi nešly ze světlých úplně dolů. Chvíli jsem s tím byla spokojená, ale pak mě stejně znovu popadla touha po dlouhých vlasech. Teď už bych je nedala ani za nic, miluju je, miluju je dlouhé, blonďaté a prostě své. Sice pořád nemají moji vysněnou délku, ale nepřestávám doufat, že se k ní dopracuju.

Takže v tomhle fakt záleží jen na tom, jaká ve skutečnosti doopravdy jsi. Ať už s nimi uděláš cokoli, skončíš vždycky na tom, co "jsi prostě ty".

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. října 2014 v 9:30 | Reagovat

Tak v tomhle zastávám konzervativní názor - čím delší a zdravější vlasy, tím lépe :)) Hlavní položka je u mě však přírodní a zdravé. Pak je mi úplně ukradená barva a délka :)

6 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 26. října 2014 v 19:36 | Reagovat

Proč nemá víc dívek krátké vlasy? Protože převládá přesvědčení, že dlouhé pevné vlasy jsou tím hezčím a krásnějším... a navíc, že krátké jsou právě na "kluka" - což se moc nelíbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama