Kočka uzdravuje I

16. listopadu 2014 v 10:45 | Jana |  Kočkomilové
Jistě se každý z vás již setkal s divným, čarodějnickým či babkářským tvrzením, že kočky jsou léčitelky. Upřímně, když mi to tvrdila veterinářka, byla jsem udivena. Když se mi potom můj praktický lékař vysmál do očíí, že jsem fakt pako, pokud si tohle myslím, nedávala jsem tomu v myšlenkách prostor... Na druhou stranu, naši lékaři také nepodporují východní čínskou medicínu, neboť je divná - špatně vidíte a náš lékař vám předepíše brýle. Pokud špatně vidíte a jdete k medikům z Číny (nevím, odkud opravdu pochází a proč to mám zafixováno), zjistí, že máte špatné ledviny a začnou odblokovávat cesty, na kterých skrze ledviny nemůže projít energie ... Každopádně zpět ke kočičímu léčitelství či spíše schopnosti uuzdravit :)


Jak by mohl tak líný tvor jako kočka léčit? Co vlastně celý den dělá? V noci nás budí běháním po pokoji a devastováním krabic, ve kterých máme oblečení a věci, než vybudujeme úložné prostory. Kolem páté ranní začne škemrat o žrádlo, které stejně dostane až v 7, potom spí. Zhruba do 18, protože to dostane zase hlad a pokud nejsme v práci, její hlad ukojíme opět v 19 kapsičkou či masíčkem. Doba hygieny, mazlení a spánku, než usnou panečkové a pak zase devastace bytu ... To byl prosím popis Vadera, našeho dvouletého kocourka. Summinka je poklad, ta jen řve, že má hlad. Jinak spokojeně někde odpočívá... Jako třeba teď, Summer mi leží v posteli a Vader devastuje nově příchozí krabice ... Už aby to skončilo ....

Moji dva léčitelé ...

Mezitím, co se mi Summinka z konce postele přesunula na moji bolavou část těla, jsem si pro jistotu prošla nějaké náhodně vybrány články, co mi strýček Google nabídl. Všechny se shodují minimálně v tom, že kočky jsou úžasná stvoření, mají neuvěřitelné schopnosti empatie a jejich osobnost si musíte získat. Což naprosto souhlasím. Kdo se mnou byl po rozchodu? Summer. Kdo se mnou spává, když jsem nemocná? Summer a Vader. Kočky jsou společnice jak pro dobré, tak pro zlé chvíle. V jedněch chvílích jsou to dokonalé společnice pro sdílení štěstí a ve chvílích nešťastných jsou věrnými společníky a terapeuty. Mnohy si tedy myslím, že v depresích by mi kočky nejraději šly koupit devítku, abych se oddělala, ale pak si uvědomí, že si neumí otevřít konzervu a zase zalehnou a předou ...

Tenhle lenoch že má být empatický a léčit?

Mnoho článků se zaměřuje na kočičí vibrace, tedy předení. Z vlastní zkušenosti jsem lehce na pochybách. Někdy mne totiž Summinčino předení opravdu uklidní, ale Vaderovo ve mně evokuje zvracení. Vadera máme od malého koťátka. Tedy by mohl mít problémy se správným předením, které se měl naučit od maminky. Jenže už jako kotě spinkal se Summer a ta má přes svoji pohnutou minulost předení v pořádku. Vaderovo předení a moje reakce na něj mne přivedla k myšlence, zda opravdu má svůj smysl i to, že u mne vyprovokuje nevolnost doprovázenou zvracením, po čemž se mi pak uleví. Protože to by moje kočky byly úplně dokonalé. Jakožto častečný gastritik je mi zle dost často. Někdy mi prostě vypne zažívání a já netrávím. Neskutečně to bolí. Někdy přijde Vader a jdu to vyhodit. Někdy ovšem přijde Summer a uspí mne. Co je novinka, dnes v noci přišel Vader a uspal mne (Summ má asi denní šichtu).

Normálně je Vader na deprese a Summer na nemoci. Tady jsou v našem starém bytečku.


Ovšem vraťme se úplně k prvopočáteční myšlence, se kterou jsem tento článek chtěla napsat. Dnes v noci mi bylo opravdu moc zle. neuvěřitelná bolest v obou rozích žaludku. Z přechozích zkušeností vím, že přesně tyto bolesti jsou signálem pro typ "půjde to vrchem i spodem". Velice hodně času jsem takto strávila na WC, hlavně po nocích. Včera jsem byla tak moc vyčerpaná zvracením, že jsem to vzdala, vzala si kbelík a šla do postele. Nemohla jsem usnout. Prostě to přes tu bolest nešlo. V těchto chvílích normálně přijde Summer, lehne si mi na břicho nebo hrudník a přede. Dnes v noci přišel koumák a zvraceč Vader. Prvně kontroloval čistý kbelík, poté sříňku, zda v ní nemám ještě buráky a potom si ke mně lehnul. Chviličku byl v klidu, předl. Potom se mi začal soukat pod peřinu a celý se natáhl podél mého těla, hrudníku a břicha, a předl tak intenzivně, že jak jsem nemohla hodinu usnout (přes veliké vyčerpání), tak jsem do pěti minut byla tuhá!

Víte, sice to není článek úplně tak, jak jsem zamýšlela, ovšem budu sem psát, kdy mne jaká kočka vyléčila. Myslím, že by mělo více lidí vědět o této přírodní či alternativní možnosti léčby. Zní to vtipně. Alespoň pro mne. Jsem logicky založený a částečně i jednající člověk. Věřím v přírodu a v přírodní zákony, ne v Boha. Proto se až někdy pozastavuji nad svým duchařským počínáním ve vlastní léčbě. Již jsem několikrát odmítla některé medikamenty, neboť jsem věděla o pozitivnějších přírodních a protože mám kočky. Až mi bude lépe, chtěla bych vám popsat, jak se dokáže kočičí předení napojit na myšlenky a tím překonat velikou bolest a uspat člověka.
 


Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 16. listopadu 2014 v 12:17 | Reagovat

Tak část o depresích a devítce mě naprosto rozesmála. :D My jsme doma kočky měli ale asi jsem nikdy na tom nebyl tak, že by mě má kočka přišla "vyléčit" a nebo si to nepamatuji protože už je to nějaký ten pátek. Rozhodně je to velmi zajímavé. A musím říct, že tvé kočky jsou vážně nádherné.

2 Kika Kika | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 12:53 | Reagovat

Než na to zapomenu - ta fotka s pelíškama je úžasná! Mám doma psíka a chová se podobně (s výjmkou toho, že devastuje celý byt i přes den :-) )

A taky je to můj největší kamarád, taky se mnou byl po rozchodu a tulí se když je mi zle. Teda prvně se ze mě snaží dostat peřinu, ale když mu naznačím, že fakt už jsem na tom zle tak se stulí ke mně a spinkáme. Ale nějak na tu pomoct od zvířátek věřím...

A jinak doufám, že když už teda doktoři nějak závratně neléčí Tvůj žaludek, tak kočkám, když už jsou dvě se to podaří!

3 Jana Jana | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 13:26 | Reagovat

[1]: Mamka má útulek v břeclavi a když popisuje "krásu" kočky, vždy ji přirovnává  k Summer - většinou to dopadne tak, že řekne, že teď má nově příchozí kočku, která je dokonce hezčí než moje Summer :) Oba dva jsou moji útulkáčci. Hlavně Sum si mne adoptovala přes internet :D

[2]: Doktoři si jaksi myslí, že se léčit nepotřebuji :) Dostala jsem nějaké léky na žaludek, ale když je druhý den vyzvracím neporušené, tak mi asi vážně žaludek moc dobře nepracuje :D Každopádně si myslím, že lepší než léky je pozitivní mysl a ty dvě kočky :D Z depresí mne dostávají vždy zvířata nebo moje malička sestřička :)

4 Holeček Vlastimil Holeček Vlastimil | E-mail | 26. února 2016 v 8:37 | Reagovat

Mohu potvrdit,ze to co je psané v článku je pravda o kočkách.Zrovna ted mám nemocné prudušky,máme ročního kocourka.Vždy se stalo že když jsem ležel a zakašlal,tak kocoura jsem měl okolo krku omotaného jak šálu.Ale není to zase tak jednoduché že vám něco je a ona prijde,v žádném případě.Máme ještě jednu kočku a ta si mně ani nevšimla.Kočku si musíte získat,pak to funguje. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama