Kočka uzdravuje II

16. listopadu 2014 v 11:23 | Jana |  Kočkomilové
Za hodně svých zdravotních problémů si můžu sama. Třeba proto, že jsem rok jedla jen polévky ze sáčku a párky s kečupem a rohlíkem ... Následky to má obrovské v podobě gastritidy. Dalším mým zdravotním problémem jsou zuby. Dlouhou dobu jsem měla jednu doktorku, která má ústa vždy vyhodnotila za v pořádku. Jednou mi ovšem vypadla plomba a začal kolotoč hrůzy. Každých 14 dní u zubařky, vyhazování dalších a dalších peněz... Zub se zhoršil natolik, že mi prostě natekla celá pravá půlka obličeje, dostala jsem teploty a zoubek musel ven - 23.12. - aspoň jsem nemusela zdobit stromeček... Pan doktor měl krásné modré oči a já i přes to, že díky zánětu necítila žádné oblbováky (jen bolest), se cítila jako moři utopená v těch jeho očích...

Rok byl klid a já si snažila najít novou zubařku. Ovšem mám nějakou divnou pusu a i přes to, že si čistím zuby čistím třikrát denně a teď používám i ústní pumpu, zuby mám stále v dezolátním stavu (nechci se vidět po dítěti...). Takže moje snažení dopadlo asi tak, že druhý zub, opět šetka, teď vlevo nahoře, mi paní zubařka řezala z čelisti na pohotovosti. Moje hypotéza? Mám nějaké odolné zuby moudrosti, které mi drtí zaplombované šestky. Novinka v mých ústech je pravá dolní šestka - tedy její zbytky. Uvidíme, kdy začne nehorázná bolest a půjde ven. Na druhé straně pusy začíná zlobit pětka, šestka totiž neměla plombu a pětka je odmalička nějaká divná.

Než mi kdysi paní zubařka rozřezala okolí horní šestky vlevo, zažívala jsem opravdu krušné chvíle. Ne tak intenzivní je občas zažívám i teď se spodní čelistí. Přes den se bolest dá nevnímat či ji ztlumit Nalgesinem. Když ovšem jíte nejsilnější volně dostupná analgetika jako lentilky, mine se to čas od času účinkem. Tedy se stane, že v noci brečíte bolestí, jste sami doma a bydlíte na Cejlu. Radši bych umřela bolestí, než se v noci omámená léky nechala znásilnit či zabít nějakým individuuem pochybných mravů po cestě na pohotovost (šalina ani bus tam nejden a z domu to mám cca 15 minut).

Upozornění! Následující části jsou popsány tak, jak to dělám/cítím já. Prosím, seďte pevně na židli, nepadejte smíchy nebo si neproražte rukou hlavu, až si budete klepat na čelo :)

Když mívám opravdu silné bolesti, začnu pracovat s myšlenkama. Představím si v hlavě jeden bod, červený. K němu se snažím posílat všechnu bolest. jakoby po vláscích, po neuronech, nevím po čem všem. Každopádně si vždy představím neuron a u něj i synapse a představuji si, jak bolest v jemným proužcích putuje do červeného bodu, kde pulzuje. Potom si lehnu na ten bok, na kterém jsem si v hlavě zvolila bod (aby mi bolest nestékala na druhou stranu hlavy) a celý ten bod nafouknu jako balón, aby mohl uletět. Tohle je pro mne natolik vyčerpávající, že většinou usnu, jen co se balónek vzdálí z místa vzniku.

Jenže tentokrát jsem balón naplnila bolestí třikrát a pořád jsem měla sto chutí jít si pro nůž a zub si prostě odřezat. Vyvrtat si ho. Zkusila jsem tedy slabší kalibr, než je červený balón bolesti a jen jsem nechala cirkulovat myšlenky jako v sušičce ve svojí hlavě. Prostě se točily dokolečka zezadu dopředu. Nad očima se obrátily a ve spodní úrovni proudily zpět dozadu do hlavy, kde se podél lebky vracely k čelu... Aniž bych chtěla, souvisítí to i s klidným dýcháním a uvolněním.A právě v této chvíli ke mně přišla Summer a lehla si mi na hrudník. Jen si lehla a další půl hodiny ležela. Nepředla. Protože jsem se vzbudila v jednu ráno a ona přišla asi ve tři, byla jsem v takové agónii bolesti, že jsem ji až prosila, aby začala příst a já usnula. A Summer začala. Ale ne jako obvykle.

Summer se tu noc nějak napojila na můj cirkulační oběh myšlenek a dech a předla přesně s pravidelností, s jakou mi rotovaly mšlenky. Každá její vibrace se tehdy dala rozložit na několik malých, které vibrovaly přesně tak, jak mi jaká myšlenka v mozku uhýbala a nadskakovala nad nepravidelnostma. Jakoby svoje předení rozložila do mých myšlenek, napojila se na ně a uspala je. Bolest je skryta někde v mozku. Myslím si, že tu noc Summer našla ono centrum bolesti a ukolébala ho.

Popisuji to jako nějaký zážitek z jiného světa... Ono Summinka mne uklidňuje a uspává pravidelnně. Klidně přede, zklidní mi dech a tím mne uspí. Jenomže tu noc si opravdu neumím vysvětlit. Tak jako si neumím vysvětlit, proč, když mne bolí žaludek, si na něj lehne, přede a to, jak vám v žaludku škvrčí najednou škvrčí snad do rytmu předení a ztiší to bolest i nutkavou potřebu jít na toaletu...

Tu noc, kdy mne bolel zub tak moc, že jsem si jej chtěla vyříznout, jsem v sobě měla dva nalgesiny. Léky se mohou brát až po čtyřech hodinách - další dávku si můžete dát po čtyřech hodinách. Nástup účinku léku by měl být do 30 minut. Já trpěla snad dvě hodiny a pak ještě půl s nervnící Summer na hrudníku. Jak to vím? Koukala jsem na hodiny. Snažila jsem se i počítat sekundy, aby mne to uspalo. Počítala jsem matematické derivace, rejdila po neuronech a dendritech... A pak Summer začala příst...
Summer


 


Komentáře

1 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 16. listopadu 2014 v 12:25 | Reagovat

Tak to je mi tě líto. S těmi zuby to musí být šílené. Já - musím zaklepat - mám zuby dobré a i zubařku. Znám lidi, co na bolaví zub dají parfém - prý (a to nepopírám) to strašně bolí asi tak pět či deset vteřin ale pak ta bolest ustane, zmizí a je klid. Nikdy jsem to naštěstí zkoušet nemusel... a asi bych se do toho moc nehrnul. To bych si asi radši šel koupit kočku, za noc jí vychoval (:D) a honem si jí položil na hrudník. Tak nějak. Ještě, že ty kočky máš. :)

2 Kika Kika | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 12:58 | Reagovat

K zoubkům - já to taky nechápu, čistím minimálně 3x denně, vyplachuju a stejně mám každého půl roku kaz. Ptala jsem se na to zubaře, a on mně vysvětloval, že to není mnou, že prostě mám kazící se zuby. (znám lidi, kteří jsou v tomhle ohledu docela "prasata" a kaz nemají co je rok dlouhý!)

Zajímavý způsob jak se odpoutat od bolesti představama, jinak Summer je prostě zlatá!

p.s.: chci se taky topit v modrých očích ♥

3 Jana Jana | E-mail | Web | 16. listopadu 2014 v 13:30 | Reagovat

[1]: Tvůj článek o singlsparty mi náhodou vytrhl trn z paty. Když si myslím, že jemi blbě, zkusím si představit, jak jsi asi musel vypadat v tom oblečení s červeným smajlíkem - promiň, ale brečela jsem smíchy :)

[2]: Jenda zubařka, u které jsem byla a je u ní mamka, mne přímo v ordinaci se sestřičkou pomlouvala. Já, co jsem se sebevědomím na nule a v pětadvaceti mi chybí tři zuby, jsem to nerozdýchala a už k ní nešla. Blbý je, že dobří zubaři jsou drazí a na to zatím nemám. Naštěstí už alespoň pracuju a budu si moci dopřát zubařskou péči :) A ta pumpa na zuby je úplně skvělá! Hlavně je návyková, takže když si neprostříkám každý večer pusu (bože, to zní hrozně :D ),nemůžu usnout :) A ty představy... Co jsem brala antibaby, měla jsem šílené migrény a tohle bylo jediné, co jsem se někde dočetla, co mi pomohlo... Mám takových knížek doma celkem dost, jen mít čas na to je číst - hlasuju s tebou za 48 hodinový den ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama