A je to tu zase ... Neschopenka!

26. února 2015 v 12:23 | Jana |  Dumám


Tentokrát si za neschopneku a celou nemoc můžu sama. Tedy já a moje ego, ješitnost a já nevím co všechno ještě :) Asi bych se v tomto směru měla naučit ovládat ...


14 dní jsem se samoléčila: Pralen, Paralen Grip, Koldrex,... Pak jsem zkusila i Ibalgin. No nepomohlo nic. Protože jsem neměla klidový režim, neodpočívala v postýlce a nepila horké čajíčky.

V práci totiž šéfová prohlásila, že mne na pozici vyšší (pokladní dohled) nevezme, neboť jsem stále nemocná. Tím myslela ony tři týdny, kdy se zjišťovalo, co mi je. Potom bych se údajně díky RS mohla zhroutit či dostat nějaký záchvat, když by mne zákazník rozčílil - JÁ! taková klidná duše (naučená z dětského tábora, kde mi rodiče vyhrožovali v 23:00, že pokud jim konečně neseženu dítě k telefonu, zavolají na mne policii atd.). To mne rozesmutnilo a na truc jsem i přes nemoc a teploty dál práci navštěvovala. Sem tam jsem i pracovala, ale tak málo lidí jsem nezažila! Opravdu nuda, vůbec mne tam nebylo potřeba.

Že mi neprospívá stres jsem zjistila velice brzy. Tedy mně, spíše mému egu. Na vyšší pozici vzlala šéfová brigádnici! Skvělou holčinu, tu práci zvládne, ale brigádnici! No ve mně se to tááák vzdemulo, že jsem se dvě hodiny vzteky klepala! Začala mne bolet ruka a noha, tak jsem usoudila, že tohle není nic pro můj zdravotní stav, a uklidnila se ... Nechtěla jsem druhý den jít do práce (na truc). A měla jsem to udělat. Víkend jsem setjně proležela, šéfovou to akorát nas*alo, musela jsem donést dodatečné potvrzení od doktora, že teda něco virového mám...

A přesně tohle byly ty chvíle, kdy jsem měla říci STOP, lehnout a vyléčit se.

Chyba lávky. Nakonec se mi udělalo natolik zle a dostala jsem tak vysokou teplotu, že jsem byla nucena oznámit ještě večer, že do práce nedojdu a jít druhý den k doktorovi. A tam se stala další osudová věc - měl dovolenou/nemoc (nevím). Takže jsem musela jít k jiné paní doktorce. Nesmlouvavé. Ke konci na mne skoro až křičela, že chci neschopenku jen na tři dny (můj důvod:abych si odpočinula, víkend odpracovala a v pondělí úterý jela na dovolenou k babičce). Opravdu mi velice hodně vynadala, že ve svém stavu (myšleno s RS či s neuroboreliozou) takto hazarduji se svým zdravím. Byla neoblomná. Neschopenku mám na týden, dvoje antibiotika (jedny beru co dvě hodiny) a ještě pocit strachu, že jsem to fakt přepískla...

Víte, já ani nevím, co se mi těch 14 dní honilo hlavou... Opravdu mi bylo zle, ale každý další den jsem vstala a do té práce odešla. Jsem sice v situaci, že když onemocním, nebudu mít na nájem, na druhou stranu mi celé to přecházení nemoci stav jen mnohonásobně zkomplikovalo. Co tedy má člověk dělat, když našetřené peníze dal na stěhování a základní vybavení domácnosti a teď by s neschopenkou nevyšel?

Jediné pozitivum na mé hlouposti je to, že jsem úspěšně ukončila zkušební dobu a tedy mne nečeká výpověď ze dne na den :) Ale to je velice slabá odměna za stav zaměstnanců u nás v obchodě. 90% z nich je nemocná, 50% bere antibiotika. Přesto se všichni den co den scházíme v denní místnosti na oběd a kávu. Proč to tak je?

Už dva dny si ležím v posteli (teď teda sedím na gauči). Hlava díky antibiotikům lehce povolila dutiny i ucho a bolí jen jako příslib, že nebudu ještě nějakou dobu zdravá. Protože při koukaní na TV či seriály a filmy mne okamžitě hlava rozbolí (stejně jako při čtení časopisů Respekt nebo Shakespeara), mám dost času na přemýšlení. Tedy než usnu :) Pořád, stále dokolečna přemýšlím, kde vezmu ty debilní prachy na nájem, když najednou opravdu onemocním na delší dobu. Co bude s kočkama, když mne zavřou do nemocnice (což jedna z možností je, kvůli infuzim, testům, ...)? Tohle je pěkně blbej systém a nelíbí se mi. Jedný vliv, který mám na změnu, je jít k volbám. To jsem byla. Jenže jak se to projeví na životě malililičkého jednotlivce? Nijak.

Ovšem nepřemýšlím jen nad ošklivostma. I nad krásami. Co kdybych se vrátila bydlet domů a dostudovala veterinu? Mohla bych si splnit sen a pomáhat jako doktor Herriot nebo Wells ... Mohla bych jet do Afriky léčit zvířata a bojovat proti pytláctví. Do Afriky se stejně asi chystám. Vystuduji něco se školstvím (to zvládnu i bez nějaké větší podpory (ano finanční) mámy)a odjedu učit děti do Afriky... Jenže neuvěřitelně moc miluju své dvě kočky, takže to dopadne tak, že spíše zůstanu trčet v ČR a budu se věnovat dětem, které jsou dokonalé, úžasné, chytré - ale smutné a bez nějaké vize do budoucnosti. prostě většině z dětí dneška.

Tolik bych toho chtěla. Myslím v oblasti vzdělávání a pomoci... Jenže když nebudu mít na nájem ... Ach jo :)

A co vy, jaké děsně složité otázky své mysl řešíte? :)


No nemilujte je Líbající
 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 27. února 2015 v 11:26 | Reagovat

Inu tak to tady dnes funguje. Aby ho nevyhodili z práce, tak se člověk bojí onemocnět, nebo otěhotnět a za chvíli se budeme bát i zemřít. :-) Přecházení nemocí je zrádné. Nezbývá mi, než se opakovat a popřát ti opět brzké uzdravení. ;-)

2 Miloš Miloš | Web | 27. února 2015 v 12:45 | Reagovat

Asi tím, že všichni chodíte do práce i nemocní, se viróza přenáší z jednoho na druhého a pak jsou nemocní skoro všichni.
Ten tlak zaměstnavatelů je bezohledný.

3 andorea andorea | 1. března 2015 v 10:40 | Reagovat

S tou neschopenkou je to hrozné. Lidi se bojí jít marodit a štafetu nemocí si předávají v práci jeden na druhého. Stát tleská, že lidé méně marodí a přitom následky přecházení se mohou vrátit za pár let jak bumerang ... Ať je ti co nejdříve zase dobře. =o)

4 Melissa Melissa | Web | 4. března 2015 v 1:27 | Reagovat

Teda,nemáš to lehký...A co sbalit nějakého bohatého muže:)?A nebo bydlet s nějakou kamarádkou,se kterou byste se o nájem dělily?Jinak už ti asi nezbývá než se vrátit domů k rodičům,pokud máš tu možnost.V klidu dostudovat,byt bys mohla zatím pronajmout a našetřit si nějaké peníze,co říkáš?Zdraví máš jenom jedno.To,co se děje u vás v práci by nebylo nic pro mně.Už dávno bych tam třískla dveřmi,řekla jim,co si myslím a pak šla v klidu marodit a ne ještě chodit do práce.No jo,každý máme jinou povahu:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama