Kočkolit - tak trochu reklama...

19. února 2015 v 10:17 | Jana |  Kočkomilové
To, co tu dnes napíšu je neplacená reklama. Denně mi v práci projde projede minimálně jedno stelivo pro kočky. Někdy i více a i více druhů. Ano správně, tak jako neexistuje jeden druh granulí, neexistuje ani jeden druh kočkolitu.


Většinou se každého nakupujícího ptám, proč si ten určitý druh koupil. Neměla bych, ale doporučím mu jiný. A doporučím mu právě stránku zoohitu. Nevím proč, ale po prozatím každém bezproblémovém nákupu a kvalitním zboží prostě doporučuji.

Ale zpět ke kočkolitům. není nic, co by nebylo napsáno. Ve zratce - ZOOHIT.

Nikde se zatím neobjevil můj pohled na věc a komentář. Asi jako každý opravdu chudě žijící člověk jsem šetřila (ne, že bych teď byla bohatá, ale vydělávám :D). první kočku jsem se snažila ochočit na koleji na veterině. bylo to v pokojíčku na ubytovně, kde slečna se mnou bydlící kočky nesnášela. Kocourek mi asi tři dny plakal za oknem, než jsem se rozhodla ho pustit dovnitř. Jako WC mu sloužila krabice a v ní natažené použité papíry z anatomie a chemie. Bohužel potom přijela spolubydla a kocourek musel pryč ...

Další zvířátko, u kterého jsem řešila podestýlku, byl křeček Sheldon Cooper. Toho mi koupil přítel, abych nestrádala po zvířeti. Holka z farmy ve městě - jak to dopadne? křečkem v kleci. Ne na dlouho. S přítelem to šlo do kytek a já se zamilovala do Summer. Jaký kočkolit jí do záchůdku koupit? Do otevřeného záchůdku. Úplně ten nejlevnější. Hlavně aby měla do čeho chodit. takže Tesco a jeho kočkolit za 25 korun.


Potom následoval uzavřený záchod z jakéhosi slevového portálu... Záchod omezil zápach na mnohem menší problém a nějaké dva roky nám stelivo vyhovalo. Ano, po celou dobu mne trápila ekologie - tohle stelivo se totiž po použití nedá už nijak ekologicky využít či zničit. A my měli 5 kg steliva na 5 dní, po příchodu Vadera na 3 dny. S koupí nového WC, druhéh, jsme kupovali i dvojnásobek kočkolitu. A kolik takových, jako my, na světě ještě je...

Bohužel finanční situace nedovolila jinak a Tesco zdražovalo. My se navíc přestěhovali jinam a museli jsme volit dostupnější obchod - Kaufland.


Kauflanďácké stelivo znamenalo přjít z deště pod okap. Ovšem situace se po dvou letech stabilizovala, našla jsem si práci a mohli jsem si dovolit dopřát si stelivo lepší. A teď babo raď... zajděte si do zverimexu a poptejte se, jaká mají steliva. přičemž vaše požadavky jsou následující:
- nesmí smrdět
- musí vydržet
- nesmí být úplně moc drahé
- musí ho být hodně

Tohle většinou nejde splnit, pokud nechcete za pytlík dávat kolem 300 korun... Mazec, jak se kočky prodraží... Nakonec jsem našla odvahu a v Kaufu šáhla po svém prvním jiném stelivu.


Při používání tohodle steliva jsem byla unešená! Žádný zápach celé tři dny. Kočky si to okamžitě oblíbily a já byla spokojena. Chvilku. 3,5 litru stojí nějakých 114-120 korun. Když vydrží i třeba celý týden (každodenní úklid, ke konci období i lehký smrádek moči - fůůůůj), musela bych za kočkolit utrácet 250 korun týdně. A to možná i víc, protože díky malému objemu toho ve WC bylo málo... Hledala jsem dál... Ale už jen v kategorii silikátových steliv.

Naneštěstí zrovinka rušili náš Interspar, takže vyprodávali 4 litrové silikagely za 80 korun - hned jsme měli poslední zbytky ze skladu doma... Jenže ty došly a bylo třeba čistých a voňavých záchodů i nadále...

Nevím, co mne v tudobu popadlo (asi velká výplata) a koupila jsem kočkám škrabadlo (správně,ZOOHIT). Brouzdala jsem po jejich webu a narazila jsem na cenovou bombu - kterou teď mám naskladněnou na celý měsíc doma ve skříni.


Prvně jsem objednala jen dva balíky, abych zkusila, zda kočky akceptují voňavé stelivo. Vlastně i barevné kousky v těch bílých. Moje kočky rychle pochopily, že panička bude spokojená s tímto stelivem, které dlouho nesmrdí a dlouho vydrží (jen se musí prohrábnou, neboť ve špatnách WC blbě absorbuje moč). Stelivo si adoptovaly a další balík za 800 korun (nechtělo se mi platit poštovné a oíbjednávat co chvilku) byl na cestě.

Nezkoušela jsem zase tolik moc steliv a určitě by se našlo stelivo, které by více vyhovovalo mně i kočkám. Ovšem zkuste si dneska (s uvážením nestálého platového ohodnocení ve zkušební době) vybrat stelivo... Je jich tolik!

Aktuálně jsem opravdu spokojená s posledním jmenovaným stelivem. Nevýhoda? Mám dvě WC, nevím, zda si kočky opravdu rozdělily WC a do jednoho chodí na malou a do druhého na velkou. pravda je, že v jednom je moči více (zrvona v tom bez filtru) a musím stelivo často prohrabávat. Jinak se mi sice hodně zápachu pohltí, ale i tak je v něm mokro - což působí zápach další. Vzhledem k tomu, že bydlím v jedné místnosti s kočkama (tedy v jedné místnosti s jejich WC spím), nesnesu sebemenší zápach! Dalším, ale fakt drobným, mínusem je roznosovost na tlapičkách. I když mínusem... Levné kočkolity z Tesca a Kaufu dokázaly kamínky poškodit plovoucí podlahu, pokud jste na ně šlápli v papuči. Jenže já chodím hodně často bosky a tak se mi vše lepí na nohy (jop, plovoucí podlaha na houby...) a silikagelové krastalky někdy opravdu znepříjemní chůzi.

Druhé zmiňované mínus se dá odbourat dobrou rohožkou nebo koberce či papučema v domácnosti. nebo denně uklízet (hááááá, dostala jsem záchvat smíchu).

A zpátky k Zoohitu... Tento obchod jsem si opravdu oblíbila. Už jen kvůli kočkolitům. Až mi přestane vonět levandule, objednám si s neutralizátorem zápachu nebo jiný - opět ve velkém množství, za skvělou cenu s dovážkou až k WC :D

A co vy, jaké stelivo používáte pro své miláčky?

Myslíte přitom i na následky pro naši přírodu?

 


Komentáře

1 lenka lenka | 19. února 2015 v 19:55 | Reagovat

Milá kočkomilko Jano, zdraví tě taky kočkomilka.... chovám kočky 20 let, zkušeností mám celkem dost. I když stelivo zrovna nezkouším... jsme na dřevěných peletkách, což mi vyhovuje jak z hlediska, ceny, životního prostředí i hygieny. prostě každé ráno obsah záchodu vysypu, vymyju a nasypu novou dávku. po upotřebení se peletka nacucne, rozpadne a vůbec nepáchne. hovajzíka prostě vyhodím do záchodu a je to.
Kočky jsou 2, britky a chodí na jeden záchod bez problémů  .. Kočkám zdar a kočkomilkám zvlášť :)

2 Melissa Melissa | Web | 20. února 2015 v 2:03 | Reagovat

Páni,to je starostí s kočičím záchodem...:)Ale chápu.Já měla v bytě vždycky jenom papoušky:)

3 Iris Iris | E-mail | Web | 23. února 2015 v 10:42 | Reagovat

Tak já se přiznám, že to neřeším, kočky u nás chodí ven :-) kdybych ji měla v bytě, asi to musela řešit a dala bych na tvoje rady.
Pěkný článek.

4 Jana Jana | E-mail | Web | 26. února 2015 v 12:25 | Reagovat

[1]: Každé ráno? Jako úplně každé? No ještě se mám co učit :)

[2]: Ty my měli taky. Kočky jsou oproti nim nenáročné a voňavé :D

[3]: Já bych ty svoje obludy ven nikdy nepustila! měla bych strach ze všeho, co jsem kdy četla a co jsem slyšela a na veterině viděla :D

5 andorea andorea | 1. března 2015 v 10:36 | Reagovat

Já používám hrudkující stelivo z Lidlu. Se zápachem mám problém, ale jen z toho důvodu, že moje kočka "velkou" zásadně nezahrabává a pokud to hned nevynesu, tak to smrdí na plné pecky. Jo a záchůdky každý den taky rozhodně nemyju, tak jednou za týden až deset dnů. =o)

6 Václava Václava | 13. listopadu 2017 v 10:10 | Reagovat

jé tak já nejdřív používala stelivo z penny. Teď už máme automatku catgenie a to je teprve skvělý záchůdek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama