Proč? Proč i já?

2. února 2015 v 15:31 | Jana |  Práce
Od cca 12. nebo 14. ledna se z našeho Interspru stal Albert. Stále Interbert. Najdete u nás jak Ahold značky tak Spar. Otvírací den byl nejspíš pecka. Ovšem já ležela v bolestech (jako teď) na gauči. Prvním zákazníkům tleskali a dávali jim balonky či tašky zdarma. Druhý den jedna babička vrátila mouku za 8 korun, neboť chtěla tašku zdarma...


Protože Albert potřebuje dělat dojem, jede hodně pokladen. Při mém příchodu do práce jsem se zděsila - tolik nových lidí! Proč? Ptala jsem se. Brigádníci si vzali volno a lidi z HPP jsou buď nemocní nebo mají i sem tam volno. Albert asi spolupracuje s nějakou agenturou, která dodává zaměstnance do ruzných obchodů. Tedy se u nás vyskytli lidé z pokladen Billy či z pekárny Albertu... Prostě na pokladnách sedí úplní nováčci, kteří nikdy neviděli kasu a kteří v některých případech ani neumí počítat.

Ovšem článek chci mimo pracovní myšlenkové pozastavení věnovat TT.

Na pokladně máme dvě zvláštní individua.

Individuu č.1
Pražák. Kok*t. Kr*tén. Blé. Fuj. Ale no ták.
Tato slova nejspíš použijě většina lidí, když toho člověka uvidí. Je nesympatický a ošklivý. Od pohledu namüstrovaný. Pražák. Ale doslova a dopísmene. Tak, jak se vždy mluví o pražácích, tak mnozí z nich takoví nejsou. Ale tento. Pět minut s ním a svrbí vás pěst. Po deseti minutách obě a po patnácti minutách jdete zvracet nebo vás odváží policie za vraždu...

Tohle individuum u mne okamžitě vyvolalo dojem hňupa. Prostě pokud vidíte tento typ, okamžitě se necháte svázat předsudkem odporu a málokdy se něco změní. Mrzí mne, že nedávám lidem šanci, pokud mne zklamou v prvních pár větách.

Dobře, tohle individuum ani není tak o předsudcích, ale fakt ho nesnáším, jak je hloupý,...

Ale jo, i předsudky sem můžeme hodit. K tomuto d*bilovi nechodí nakupovat stálí zákazníci a důchdci. Co mylíte, proč k němu stálí zákaznící nejdou a jdou raději k jiné nové tváři? Mohlo by to souviset s tím, že imbecilita z něj čiší na míli daleko? A proč k němu nechodí důchodci? A proč noví zákazní (oprvadu, do Albertu chodí mnooooho novýlidí)?

Individuu č.2
Tohle je špatný vtip. Jde o to, že Albert či Ahold spolupracují i s krizovými centry. Tedy se k nám dostane čas od času i dítko z domova, kterému máme dát šanci uplatnit se na pracovním trhu. Dostala se k nám Romka. Mladá slečna, která je jako každá Romka těžce, opravd těžce svá.

Na co by měla nosit zapnutou košili? Nebo cedulku se jménem? A proč by měla markovat to, co mají lidé na pásech a v košících? Nezná PLUčko? Dá rohlík. Mají lidi 6 lahví? Stačí jedna...

Při prvním seznámení s ní jsem odhodila všechny předsudky. Neboť někteří Romové jsou v pohodě a pracovití. Ovšem to mi trvalo jen 15 minut sezení na pokladně. Slečna prostě nedělá, co má. O tom ale psát nechci. Chci psát o předsudcích lidí vůči ní. Myslíte, že k ní chodí nakupovat bílí nebo černí? Nejspíše hádáte správně, pokud hádáte cigány. Se všemi si vykládá, markuje zle atd. Prostě klasika (dělá to i zaměstnancům, bez kterých by si toho nevšimli na Infu tak brzy).

Co mylíte, proč k ní nechodí nakupovat bílí? Je těžké jít k ní nakupovat pro mne - vím, že mi to namarkuje blbě. Ale jak to můžou vědět zákazníci? Myslíte, že to je jen o předsudcích?
 


Komentáře

1 Ona Ona | Web | 2. února 2015 v 16:26 | Reagovat

Hah, super článek, jsem se zasmála! :D Přeju pěkný nervy, já bych nemohla dělat prodavačku,drásalo by mi to nervy :D

2 navzdysam navzdysam | E-mail | Web | 2. února 2015 v 17:08 | Reagovat

Je to možná zvláštní, ale když si všimnu v obchodě Romské prodavačky, tak jdu k ní. Nikdy jsem neměl žádný problém. Nejsem Rom. Nedávno jsem měl malý nákup v Albertu. Ve vozíku jsem měl jednu věc. Šel jsem do fronty, kde byl jako poslední Rom. Měl skoro plný vozík. Byl tak hodný, že hned na mě gestikuloval, že ho můžu předběhnout, tak jsem se na něj usmál a poděkoval mu.

3 Jana Jana | E-mail | Web | 3. února 2015 v 11:47 | Reagovat

[1]: O nervy ani nejde, když to bereš s nadhledem - co se zákazníků týče. Co se týká spolupracovníků... Tak právě typ 1. mi dává hodně zabrat. A nervy práce drává - stálé sezení :D Naštěstí to i motivuje k další akci - neumím si představit nějakých 25 let této práce :(

[2]: Jako někteří Romové jsou slušní, milí a vychovaní. Některé mám opravdu ráda, některé znám a s některými mám soucit (třeba moc hodný postižený chlapec z romské rodiny chodí nakupovat sám, protože ho poslala matka, kterou nemám ráda). Ale Převažuje většina těch nepříjemných.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama