Jako vážně?

25. dubna 2015 v 23:40 | Jana |  Dumám
Je příjemný sobotní večer, moje drahá polovička je v herně a já s kocourem koukám na Prima ZOOM.


A běží tam nějaký pořad o divech světa, či co. Zrovna dnes mluví o mrakodrapu Tchaj-Pej 101. Zajímavé to bylo do chvíle, než prozradili, že budeova stojí na rozhraní (200 metrů od) dvou tektonických desek a v oblasti s častými tajfuny.

Jako domeček je to fajnový, stavařsky totálně vymazlený, co tak sleduji a stabilizační koule uvnitř je fakt terno. Ovšem! Napadá mne otázka. Proč lidi plýtvají penězi, energií či znalostmi na takové blbosti? Proč ty peníze neinvestují něka lépe, třeba do školství? zdravotnictví?

Potřebují vlastně v Tchaj-Pei mrakodrap? Samozřejmě, každé město by mělo mít sůj velikánský domeček. Tak jako každý chlap má svoji hračku mezi nohama ... Ale prostě to nechápu. nechápu, proč si lidi najednou ve městě vymyslí takovouto speciálnost - nejen stavařskou, ale i designovou atd.

Jediné, co mne napadá (proč si třeba postavili v USA One World trade Center), je, že potřebují mít snadný teroristický cíl. Co jiného? Freedom Tower je v bezprostřední blízkosti po Grand Zero (původně tu byla Dvojčata). Tchaj-Pej je rovná deska s jedním velikým a vysokým čudlíkem.

Pořád na ten dokument koukám. Smekám, kolik vymožeností a technických novot (které posunuly stavaře o hooodně moc dopředu). Myslím, že lidem to odstranilo několik logistických nočních můr ... Beton čerpat tak vysoko, věžičku sunout tak vysoko, ...

Ne, nechápu to. Každý návštěvník je dvakrát vyfotografován a systémem prověřen - aniž by o tom věděl... Celý výtakový systém je natolik jemný, že se při cestování nepřevrhne mince ... Proooooč? Proč si to nepostaví někde jinde a neplýtvají tolik?

A chcete příklad něčeho přímo v ČR, co nechápu? AZ Tower! A zrovna v oblasti, kde stojí tolik poloprázdných kancelářských prostor! A v "dolíku" !!!!!

Koukala jsem na byty v AZ Tower. Krom dvou jsou všechny prodané (pokud to není tah realitky). Ale ty dva jsou fakt veliká bída. Jako nějaké hnízdečko lásky pro bohatého člověka a vydržovanou polovičku. Kancelářské prostory jsou z 90% k dispozici a když se podíváte na návrhy, jak to tam asi vypadá - přeplácáná hrůza. Jediné obchodní plochy mají vyprodáno. Krom prvního patra, tam to asi není pravé vzrůšo ...

No a nakonec v televizi začal velice zajímavý pořad GIGOLOVE ... Ehm, ta těla fajn. Ale skutečnost, že to tak opravdu funguje...?!? Aaaaaaaaaa :D No a ten softwarový vývojář ... No lidi tam nejsou úplně blbí, třeba skončím jako společnice, až zhubnu ;)


Po deseti minutách "pořadu"...

vyjímku tvoří chytří a vzdělaní lidé. Zbytek jsou vysolárkovaný a namakaní kokoti a vymaštěně čůzy

 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 26. dubna 2015 v 9:50 | Reagovat

Inu je to tak, jak naznačuješ, bohatí lidé se raději pochlubí svým majetkem, než aby ten majetek využili na něco užitečného, třeba zrovna jako pomoc těm chudším. :-(

2 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 27. dubna 2015 v 11:41 | Reagovat

Prosím tě.. tyto mrakodrapy (a podobné budovy) slouží jen k uvrtání peněz, nic víc. "Potřebuješ se zbavit přebytečných peněz? Postav si budovu." Mrakodrapy v USA chápu. I dvojčata měli svůj smysl a kanceláře byly plné až po strop. Ale.. to by jsme nemohli žít v tak bláznivém světě.. jo 1. září změnilo historii. Ale to jsem odbočil, prostě tam v tom New Yorku to chápu, ale na co něco podobného potřebuje třeba Česko.. vždyť oni nejsou tak blbí aby si mysleli, že že se to vyprodá a plně obsadí do posledního místa. Ne ne. Postaví budovu, velkou budovu za 300 milionů, ale slouží to jen jako "utopení peněz" protože budova nakonec vyjde jen na 100 milionů a zbytek si rozdělí mezi sebou. Na co potřebují mrakodrap v Tchaj-Pei to nevím, ale vsadím se, že je to i přes to riziko a nebezpečí plnější jak AZ Tower. Haha.

A Gigolové jsem neviděl... ale myslím si, že to není tak opravdu moc reality jak se to tváří. Jo mít na tělo asi se taky živím sexem. ×D

3 Kika Kika | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 20:43 | Reagovat

AZ Tower je výsměch, člověku to při výhledu na město vůbec nepřijde jako něco vyššího (doteď nechápu ten výběr lokality :D (ale kdybys Jani chtěla, teď tam bude intervalový závod ve vyběhnutí všech schodů - takže úplně bez využití ta budova není :D :D)

4 userka userka | E-mail | Web | 16. května 2015 v 15:53 | Reagovat

Tohle by se dalo říct úplně o všem. Proč si támhleten koupil auto za milion, když by mu stačilo za čtvrt milionu a zbytek mohl dát na něco smysluplnějšího? A proč si tamhleta koupila kabelku za tisícovku, když se prodávají i za dvě stovky? Korunka ke korunce a už mohla přispívat na charitu! A vůbec... tu čokoládu za pade si nekoupím, stačí mi ta za dvacku.

5 Jana Jana | E-mail | Web | 17. května 2015 v 7:57 | Reagovat

[4]: Nejde mi o penízky jednotlivců. To je na svědomí každého z nás, že nějak nepomáháme. Já mám svědomí čisté - pomáhám psům i dětem. Nechápu prostě český AZ Tower a hned další se stavící, aby byl vyšší než v Brně...

[2]: Musí být plnější, jen z logiky věci - kancelářské budovy kolem AZ jsou poloprázdné! A v něm také, co jsem podrobně hledala :/

[3]: Běželas? Já schody nemusím, preferuji přírodu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama