Stal se ze mne dveřník...

16. května 2015 v 7:59 | Jana |  Kočkomilové
Schválně, kdo z vás, kteří sledujete můj blog, si nevšiml rubriky a automaticky si myslela, že jsem se absolutně zbláznila a je ze mne otrok či rohožka?
Již jsem psala, že žiji v nádherném domečku s překrásnou zahradou neuvěřitelně daleko od Brna v malém zapadákově. Ovšem těch několik metrů čtverečních jsem si po dobu svého vězení celkem dost oblíbila... A nejen já.


Moje kočky jsou v sedmém nebi. Pokud existuje nějaké vyšší, lepší, jsou v něm. Proč to tak jistě tvrdím?

Mají všechno, co potřebují k životu jak kočky domácí tak šelmy. Mají obrovské škrabadlo, dvě toalety, celou svoji místnost, přístupný gauč, dvakrát denně jídlo a servis jako prezident v hotelu .... K tomu všemu pozornost a dostatek mazlení, když si přijdou...
Pokud se dostanou ven, mají k dispozici onu přenádhernou zahradu a přilehlé okolí. K sousedovi (1) nesmí, tam to hlídá jeho kočka. Ovšem ze sousedčina (2) políčka si udělaly venkovní toaletu, z jejího stromu má Vader prolízačnu a střecha slouží jako dálnice pro pochody nadzemí. Třetí soused (3), za pletivovým plotem, slouží jako vstup na zahradu, neboť jeho náčiní užívá Summer jako prostředku pro dostání se na domácí zahradu.
Jistě jste poznali, že své kočky miluju a snesla bych jim modré z nebe. A tak se jednoho krásného dne stalo, že jsem si uvědomila, že jim vlastně dělám dveřníka. Rozumějte tomu tak, že kočky měly hodně dlouho doubu prostě jedny dveře otevřené a trajdaly si dovnitř/ven jak chtěly. Jenomže to se nelíbí našemu pánečkovi, protože sem lítají mouchy a hmyz (ty mouch mne také s*rou). Začalo se tedy zavírat. Proč jsem ten dveřník, když o tom furt píšu? Mnnt, Sum chce dovnitř...

Vader:
Když chce ven, sedne si ke dveřím a kouká ven a pak zpět na mne. Tedy se zvednu a jdu mu otevřít. Vader se protáhne a mezi otevřenými dveřmi a sítí zvažuje, zda ven opravdu chce. Po chvíli si vybere jednu z možností a jde (většinou ven). To mu trvá i tři minuty. Pokud je na zahradě ptáček, vyletí jako střela.

Summer:
Když chce ven naše královna, slyší to celý barák. Prostě po mně ječí. Vříská. Dokonce, když se nemám k akci okamžitě, kdy ona si usmyslí, jde ke dveřím, kde spí má drahá polovička a mňouká přímo u nich - je to prostě vyděračka (kdo ví, jaké to je vzbudit neurotického chlapa, ten mne chápe :D Ne, není neurotik, ale je nerad buzen, jako každý). Tedy když vidím jen náznak toho, že chce Summinka ven, raději vše odkládám (knihu, žehličku, vařečku, ntb - články píšu velice, velice dlouho) a jdu si stoupnout ke dveřím. Vážně nestojím o hlasitou přednášku o tom, že ona chce ven. Po otevření dveří většinou vyjde ven okamžitě, tedy tím odpadá typická kočičí (a ženská) vlastnost - nevědět, co vlastně chci.

Tento model funguje velice dobře, pokud jsem ve vezění sama. Stává se celkem pravidelně, že se vrátí i můj partner z práce a potom se snažím ho do své dveřníkovské práce zapojit. Jeho odpověď: Ale mě to nezajímá, že ona/on chce teď hned ven/dovnitř. Chtěl/a tu/tam být, tak ať tu/tam je! A dál vykonává svou činnost bez sebemenšího zájmu. Ten vzroste ve chvíli, kdy já opět vše odložím (pro názonost si představte těsto a ruce od mouky, které otřu do zástěry) a jdu svým milovaným majitelům otevří dvířka domů/na zahradu ...

Mí majitelé (moje dvě milované micinky) mne nejvíce sdírají z kůže ráno - to totiž hrozí, že Summer půjde budit pánečka. No a potom mne vydírají citově večer, když chtějí a nechtějí být venku. Tedy se vždy přijdou ohřát a pak zase zmizí do noci. Naštěstí bývám večer relativně unavená a jen vytáhnu v ložnici roletu, abych na kočky viděla (v případě nouze nechodí ke dveřím, ale na okno ložnice a ruší nás při partnerských něžnostech - i když něžnostech...) a jdu s prsbou směřovanou na partnera (prosím, zavři ty bestie na noc domů) spát.


Někdy by asi stálo za to si poslechnout, jak to vlastně v noci probíhá. Neboť vzbudit se ráno a nemít jedno z dětí doma, tak se asi nervově sesypu :D
 


Komentáře

1 userka userka | E-mail | Web | 16. května 2015 v 10:02 | Reagovat

Já bejt ta sousedka, u který si tvoje kočky udělaly WC, tak tě nesnáším! :D Jsem spíš dog person.

2 Akim Akim | E-mail | Web | 16. května 2015 v 10:14 | Reagovat

A co zabudovat takové ty malé dvířka pro kočky? To by se šiklo, ne?

3 Jana Jana | E-mail | Web | 16. května 2015 v 10:18 | Reagovat

[1]: Věř mi, že to mám úplně stejně :D Ale může si za to sama, kdyby neměla záhony a měla trávu jako máme my... :D

[2]: To je spíše na mého muže než na mne :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama