Blbej a zlá

19. června 2015 v 13:21 | Jana |  Kočkomilové
Ač to dle nadpisu nevypadá, stále své dvě kočky miluju.Vážení, tato krabice mne dnes donutila napsat článek. Tedy donutila. Krabice. Zlá či škodolibá kočka uvnitř a dotaz směřovaný na přítele: "Máš tam blbou nebo zlou kočku?"

Ale od začátku. Onemocněl mi přítel a dnes jsem to úspěšně chytla i já. Tedy jsme taková marodícíc domácnost. K tomu venku leje jako z konve (v době psaní článku záhadně vyšel Oskar) a kočky nechávám doma (nechce se mi jim dělat dveřníka, aby co 5 minut zjišťovaly, že venku stále prší). Jelikož jsme nemocní, kočky za námi mohou do postele. Vader je mazlíček každým coulem a jej v těchto dnech naleznete poblíž člověka - nejčastěji v posteli u panečka. Summer je zlá protiva, neustále řve, že se jí něco nelíbí ...

V posteli je teď přítel. Já bych okamžitě usnula a zase bych bambůřila dlouho do noci. Navíc jeho nachlazení je horší, než to mé (mužská smrtelná nemoc na 7 :*). Tedy já dnes chci stihnout alespoň jednu pračku a vysát, když už ne vytřít (kvůli kočkám to nemá smysl, stejně by mi znova udělaly mokré ťapičky po podlaze). Jsem tvor ohleduplný a nebudu dělat rámus, když můj milovaný odpočívá. Usedám k blogu a rozčiluji se nad články, které oslavují blogerku Katku jako hrdinku - je mi jí líto, ale hrdinka určitě nebyla. Jak se tak rozčiluju a píšu komentář o zneužívání dětí (shodou okolností mi doma leží rozečtená kniha Sexuální zneužívání dětí),začne se hýbat krabice z obrázku. Co hýbat, něco v ní neuvěřitelně chrastí, škrábe, vrtí se, ... Po chvíli se rozčílím znovu (nemám ráda hluk, když se na něco soustředím) a jdu za přítelem do ložnice s otázkou: Máš tam blbou nebo zlou kočku? Na odpoveď není třeba čekat, přítel se usměje a to znamená, že to, co mne zlobí, není hloupoučký kocourek, který se sem tam někde zasekne a neumí z toho ven, ale zlý bílý škodolibec.

Že to poznám z úsměvu chlapa? Kdyby měl pod peřinou tu moji bílou bestii, určitě by se neusmíval. A navíc, pokud by tam vážně byla, tak by mrzlo v pekle a já bych se vdala :D


Situaci jsem ověřila i pohledem pod peřinu a chuďatko Vader na mne mžoural ospalýma očičkama :) Při cestě do pokoje k notebooku jsem na chodbě potkala s grácií si vykračující Summer. Od pohledu bylo jasné, že mne takto napálila a trápila schválně. No jo, to mám za to, že nechci, aby kočky běhaly po venku v dešti. Summer si šla sednout ke dveřím do obýváku a Vaderošek si vlezl do krabice ke mně na okno, abych měla společnost a nezlobila se tolik :)

Prestože o mých kočkám tvrdím, že jedna je hloupá/blbá a druhá zlá/škodolibá, moc je miluju a neumím si představit jeden den bez nich - jako že bych je neměla, ne den na dovolené. Přestože ony dvě a přítel dokáži domácnost během jednoho dne zaneřádit jako dvě malé děti, přesto všechno je moc miluju. I když mne budí, poroučejí mi, snaží se mne vytrestat (ano, sedí to i na přítele, ale snažím se psát o Summer), nebo se naopak někde zaseknou, neumí seslézt ze stromu či mi omylem padají do vany ... Pořád je miluju a nemělnila bych je za nic na světě. Dokonce i když mi Summer skolí na zem 30 kilového chrta (který pro mne byl mnoho let alfou a omegou mého bytí - teď je to Summer), neboť brání troubelína Vaderoška.

A teď k nějakému vážnějšímu tématu, když už máme ten pátek ...

Člověk by se měl čas od času zamyslet a přečíst si něco o útulcích. Proč je tam tolik zvířat? Protože lidé jsou hloupí. Chtějí mít všechno, nejlépe zadarmo a nechtějí se o nic starat. A někteří jiní hloupí lidé toho využívají a množí pejsky/kočky jako na běžícím páse a za pár šupů je někomu nacpou. Proč bychom se nad tím měli zamýšlet všichni? Protože jistě máme každý ve svém okolí někoho, kdo takto množí/pěstuje nebohé čtyřnohé duše, které potom končí v útulcích, mrtví na silnicích či utýraní k smrti. Já takto mám například kamarádku, která dělá čivavy jen proto, že má ráda štěňata (tohle si připouštím, protože ostatní její dvody jsou na rozmlácení hlavy o zeď, hádám se s ní o tom při každém našem setkání). Proč si neuvědomuje, že každé štěně, které prodá, zabírá místo útulkovému pejskovi? Kolik útulků v ČR je? Třeba na Břeclavsku jsou hned tři vedle sebe! V Brně je tolik depozit a městský útulek policie ... Zvířata se sice (jako člověk) rodí s jediným biologickým cílem - rozmnožit se, ale tím, kam se dnešní doba posouvá, kam se posouvá celé lidstvo, se posouvají, nebo spíše mizí, biologické cíle a tedy ne každý organismus se musí rozmnožit. Aby se zachoval jakýsi genofond, k tomu nám bohatě postačí Čína, Indie, ...

Když člověk dostane chřipku, snaží se virového původce ničit a ne množit (berme normálního člověka, ne biologa s mozkem Hawkinga zavřeného v laboratoři nad petriho miskami). Proč tedy lidé záměrně, přesto bezdůvodně, množí psy a kočky? A vynechme stupidní kecy typu - musíme křížit, aby vzniklo něco nového. I tak existuje na vesnicích mnoho nevšímavých lidí, kteří si jaksi nevšimnou, že jim hárá fena a že jim ji sousedovic čoklík zbouchnul. Po práci v útulku mám i na takové lidi svůj názor - jsou těžce nezodpovědní! A to není jen o psech. U koček je to milionkrát horší - na vesnici jedna kočka vrhne, majitelé odnesou koťata do lesa, že se nějak uchytí... A co mne nejvíce vytáčí do vrtule (evidentně jsem již dostatečně vytočená, neboť si na mne přišla lehnout Summer a přede), že tohle dělají i inteligetní lidé.

Snad již brzy aktivisté proti množírnám uspějí a takoví tupí lidé, kteří si množí, jak se jim zamane, budou potrestáni :)

Jdu dělat oběd, smrtelně nemocný člověk se mi vzbudil :)
 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 19. června 2015 v 13:36 | Reagovat

Tak se brzy uzdravte!!! :-)

Promiň, ale člověk, který je léta zneužíván a k tomu ještě někým, kdo by mu měl být nejbližší a přesto s tím dokáže, byť jen nějakou dobu žít, pro mě hrdina zkrátka je. ;-)

Jo ty množírny, to je pěkný svinstvo. :-(

2 Jana Jana | E-mail | Web | 19. června 2015 v 14:11 | Reagovat

[1]: Díky! Dnes je mi na omdlení :)

Neomlouvej se. Je to kapka v moři. Bohužel tím, co právě čtu, vím o mnohem horších případech a větších hrdinech. A taky mne sejří, že díky tomu, že skočila, se teď otčímovi nic nestane - ať byl či nebyl vinný.

Množírny jsou na ránu no, ale zatím není žádná legální cetsa proti nim :/

3 Akim Akim | E-mail | Web | 19. června 2015 v 14:26 | Reagovat

[2]: To máš pravdu, bohužel to moře se zdá být nekonečné a těch případů hrůzy je přeplněný Svět. Přesto, hrdinství jednoho nesnižuje hrdinství druhého. Zajímá mě, jestli se to bude alespoň vyšetřovat, dost o tom pochybuji. :-(
Mě vytáčí, že se znásilnění a zneužívání do dneska dost přehlíží a bere se na lehkou váhu, přitom tímto činem můžeš člověku naprosto zničit život a nahnat ho do pekla, které je mnohdy horší než smrt. Podle mě by mělo být za prokázané znásilnění 20 let a ne těch pár roků, jako teď.

4 userka userka | E-mail | Web | 19. června 2015 v 23:43 | Reagovat

"seslézt"? Cože?!!! :D
Hele, nevím, jestli jsem četla dostatečně pozorně (ty kočičí články mě moc neberou), ale to jako srovnáváš množírny psů a ostatní lidi, co si nechávají dělat štěňata?
Promiň, ale já bych třeba psa z útulku nechtěla. Teda pokud by tam zrovna neměli štěňata konkrétní rasy, kterou chci. Vzít si dvouletýho psa, to je jako adoptovat desetiletý dítě. To pro mě prostě postrádá smysl.

5 Jana Jana | E-mail | Web | 20. června 2015 v 9:48 | Reagovat

[3]: To jsem určitě nemyslela, že hrdinství by se navzájem "trumfovala". Ohledně toho, co čtu v knize, tak je proti tomu boj dost úspěšný (čísla, statistiky, tabulky, grafy,...), ale jako všude se najdou černé "ovce" jako tato.

[4]: Dobrý slovo, ne? Severní Morava 4ever :) Chápu pohled lidí, kteří staršího pejska z útulku nechtějí. Chce to zkušenosti a hlavně dobrou radu v útulku. Ovšem útulky jsou i tak přeplněny štěňaty, že se neví, co s nimi. A ano, srovnávám je. Neboť každý množitel začínal jako "dobrák". měl doma fenečku a nechal ji mít štěňátka. A potom znovu, a znovu, ... Ono nestojím tvrdě za papírovýma psama, ale i chovatelské stanice nabízí tu možnost, že ti prodají štěně mnohem levněji, když jej  nebudeš chtít uchovnit a vykastruješ jej. Funguje to u psů i koček. Jsou to zvířátka takzvané PET formy, TOP forma bývá i o polovinu dražší. Výhodou poctivého (slušného! existují i kokoti) chovatele je, že víš, že zvíře je zdravé - má všechny testy atd. Znáš rodiče. Kdyby se tímto lidé řídili, nebylo by tolik zk*rvených (plemena mi nijak nevadí) německých ovčáků, labradorů, dalmatinů, jorkšírů - vlastně jakéhokoliv populárního plemene. Ti psi jsou chudáci - klouby, oči, srdce, psychika - to vše se jim může během chvilky posrat. V řízených chovech a plemenitbě se to stává velice zřídka. Proto takové lidi srovnávám a hážu do jednoho pytle.

6 Elis Elis | Web | 20. června 2015 v 17:53 | Reagovat

[4]: Proč by si nechtěla psa z útulku, to si jen myslíš, že je to o ničem nebo máš vlastní zkušenost... mě před pár lety náhle zemřel pes - vlčák, vzala jsem si psa z útulku, zase vlčáka, odhadem pětiletého a je skvělý, poslušný, oddaný a šťastný že má svou rodinu a cedil by za nás krev... protože se pejskaři mezi sebou znají, tak každý druhý pes v našem okolí je z útulku a je v pohodě jak on, tak i majitel...

7 userka userka | E-mail | Web | 20. června 2015 v 18:08 | Reagovat

[6]: Musím říct, že to všechno chápu, a když ty psy v útulku vidím, vzala bych si je nejradši všechny. Ale jestli si někdy nějakýho psa zase budu pořizovat, tak staršího z útulku opravdu ne. Prostě a priori. Popsala jsem to už nahoře, když jsem to srovnala s adopcí dítěte.

8 hogreta hogreta | E-mail | Web | 21. června 2015 v 23:14 | Reagovat

Mám kočičku, která k nám vlastně přišla náhodně jako malé hubené zbídačené kotě. A už s námi zůstala:-).

9 Jana Jana | E-mail | Web | 23. června 2015 v 10:37 | Reagovat

[8]: Včera jsem doma nahodila téma, jaké bude řešení, až venku najdu kotě.. Samozřejmě ho dotáhnu domů, že. Jenže mám hodného a zvířátka milujícího chlapa, tak jsem zvědavá, kdo situaci s třetí kočkou (kdyby náhodou nastala) vyřeší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama