Nová vášeň?

17. června 2015 v 8:05 | Jana |  Závislosti
Snad ano. Snad i nová závislost! Uvidíme. A nebo posedlost? Nééé, to nééé :)


Myslím, že ani v neinternetovém světě o mně mnoho lidí neví, že ovládám hru na dva hudební nástroje. Jak jinak než flétnu a trochu jinak kytaru.

Co znamená trochu jinak zvládat kytaru? Hodně moc let jsem strávila hrou klasické hudby v triu. Učil mne skvělý, ba přímo dokonalý, pan učitel. Kdybych se neodstěhovala na jih Moravy, ještě k němu na hodiny docházím! Trio pro mne bylo ve znamení třetího, basového, hlasu. Moje maminka je ovšem šílená a tak jsem zvládala i hlas první a druhý (nj, 2 hodiny tréninku denně...). Co jsem se ale za celá ta léta nenaučila? Doprovod k písničce. Ani jeden. Pokud budete chtít, abych vám zahrála doprovod k Bedně od whisky, asi pohoříte. Jasně, akordy jsou jako pro mimino.

...
Důležitá vsuvka!!! Na kytaru jsem více než 5 let nehrála a nejspíše bych to hned nezvládla!
Po nějakém tréninku věřím tomu, že bych znovu byla dobrá :)
...

Akordy v Bedně jsem všechny skvěle ovládala a dokázala vám z nich udělat skladbu, že byste nepoznali, že je to tak jednoduché - práce pravé ruky se stále v nehudebních kruzích podceňuje. Ale zvolit hudebně a tempově správný doprovod? Ani za všechno zlato na světě! Pan učitel z toho bývával hodně smutný. Ale tahle stránka sluchu/umu/vlohy mi prostě chybí.

Na flétnu umí hrát i šimpanz, mám takový pocit. Ale i tak, pokud chcete studovat na MU nějaké učitelství pro mateřinky či první stupeň, musíte ovládat hru na klavír či klávesy. Ještěže to po nás nechtěli na učitelství matematiky a chemie Smějící se.

A jak jistě víte, přijali mne na oba obory, na které jsem se hlásila. Bohužel oba dva obsahují hru na klavír či klávesy - minimálně v základech. Tedy mi můj princ obstaral nástroj, který mi včera sebral dvě hodiny života a to jen tím, že jsem hrála stupnici. Nebo stupnici... Hraji 8 tónů a to, jak všichni dobře víme, stupnice není. Ta jich má jen 7! Po hodině a půl, kdy jsem byla zoufalá a stále neuměla používat palec (pokud jsem na ruce nekoukala nebo se hooodně nesoustředila), jsem zkusila jiné cvičení - aby mi každá ruka hrála něco jiného.

No to jsem vydržela jen půl hodiny, neboť to bylo peklo mnohem větší a já jsem celkem vzteklina vzteklá.

Po příjezdu mojí maminky a milované sestry (a psa, kterého hlídají a kterého chtěla moje chrtobijecká Summer sežrat) jsem musela přístroj vypnout nadobro, jinak by mi jej právě ona maličká a rozkošná sestřička nejraději sebrala. S maminkou jsme jely podporovat moji další novou zálibu - květiny.


Nějak (umyla jsem okna a zjistila, jak krásná a prázdná jsou) mne prostě popadlo, že chci kytky na okno. No, bydlíme na vesnici, takže aspoň zapadneme. A v Polsku jsme nakoupili květiny jen do 4 truhlíků - tedy to dle mého názoru vypadalo blbě a byly potřeba květinky i do zbývajích dvou. Sama se do květinářství či zahradnictví nedostanu - princ v práci. Takže jasná volba - přemluvit mámu, aby dojela. Mělo to samozřejmě i jiný význam, než je odvoz (ono jet v tom vedru v kufru zase taková výhra není). Maminka má neuvěřitelně dokonalý vkus a tedy jsem ji volala i proto, aby mi poradila. Poradila ohledně barev a kombinací a ... No prostě všeho Usmívající se

Nakonec jsme koupily i velikánský samozavlažovací truhlík, který přijde na okno do ložnice nebo jinam, kde nebude princ protestovat (sice je to dokonalý chlap, ale tu dokonalost pěkně vyvažuje to, jaký to frfňa v jídle a neuvěřitelný paličák! Napsala bych magor, ale přece neprohlásím o dokonalém chlapovi, že přes všechnu tu dokonalost je vážně magor takto veřejně, no ne? S vyplazeným jazykem). Vybraly jsme červené muškáty a uvidíme, za jak dlouho mi chcípnou Nevinný.

Když jsem večer uklidila v kuchyni na lince, stihla se se svým magořícím princem pohádat ohledně naprosté ptákoviny v obyváku a půl hodiny vyhazovala kocoura z koupelny, uvědomila jsem si (pro změnu v ložnici), že jsem svojí mámě moc vděčná. Jako malou mne neuvěřitelně moc sralo, že musím každý den hodinu až dvě hrát na kytaru jak kokot pořád to samé dokola (to samé znamená to, co mi zadal pan učitel- tedy každý týden něco jiného). Až včera jsem dokázala ocenit, co pro mne máma jako pro prťavé dítě udělala! Myslíte si, že bych bez tvrdé dřiny vydržela sama od sebe hodinu a půl střídat 5 prstů na ruce? Který kdy jak uhodí? Při vší mé lenosti a rychloztrácení zájmu? Usínalo se mi relativně dobře (byla jsem přežraná řízků) a spokojeně. S vědomím, že i já jednou budu máma a budu muset hezky přemýšlet, v čem své dítko cepovat a včem ne, aby jednou mělo tak krásné pocity jako já Usmívající se.

Dalším zjištěním bylo, že na mne jako na malou holčičku nefungoval výprask vařechou (to bylo poučné pro mého prince) a že mi jako malé holčičce vypadávaly ramena (což bylo opět na mého prince, který blbnul se sestrou v chodbě a tahal ji při tom za ruce Smějící se) .

A co dala vaše maminka vám, co už teď dokážete ocenit a jste jí za to vděční?

A nemyslím život, tím jsou speciální všechny maminky přece :)
 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 17. června 2015 v 12:20 | Reagovat

U mě maminka vždycky dbala na to, aby ze mě vyrostl nejprve hodný chlapec a později slušný muž. A já myslím, že se jí to dokonale podařilo, neb jsem ve plachosti a stydlivosti ryze duchovně založený. Světské zhýralosti a prostopášnosti, jako je sex, alkohol, drogy a jiné neřesti, mi zkrátka nic neříkají. Striktně dbám na etiketu a veškeré mravní zásady a v životě bych nevyslovil vulgární, natož sprosté slovo. Také jsem v životě neonanoval a na ženy myslím jen v panenské počestnosti. :-)

2 userka userka | E-mail | Web | 17. června 2015 v 12:21 | Reagovat

Chápu to dobře, že ty žaluzie nejsou stažený až dolů proto, abys viděla na kočky, jestli náhodou nechtějí dovnitř? :D

3 Jana Jana | E-mail | Web | 17. června 2015 v 13:05 | Reagovat

[1]: nic jiného by mnebu tebe nenapadlo :)

[2]: ano, to je taky důvod :D ale spíše proto, že kočky, když jsou doma, tak čučí na zahradu a žaluzie lámou :)

4 Čerf Čerf | E-mail | Web | 20. června 2015 v 10:06 | Reagovat

Mne takhle rodiče donutili hrát na klavír, což jsem natruc zdárně sabotoval šest let, jen abych se pokud možno vůbec nic nenaučil. No a po dalších třiceti letech nicnedělání jsem se sám rozhodl naučit z not dostupných na internetu nějakou opravdu náročnou "velkou" skladbu, po malých kouskách - a kupodivu, ono to jde. Něco tam asi z té doby přes můj vytrvalý odpor muselo zůstat :-).

5 hogreta hogreta | E-mail | Web | 21. června 2015 v 22:27 | Reagovat

Na všechny možné druhy zobcových fléten hraju už nějakých 16let a teď nevím, jestli se nemám za to, že "na to umí hrát i šimpanz", vlastně urazit :-D. Ne, stojím si za tím, že na to nejenom neumí hrát i šimpanz, ale ono na to neumí hrát i spousta lidí, kteří na to i nějaký rok hrají a tvrdí, že to umí :-D
Jinak tvou vášeň chápu, jak jsem již psala, na flétny hraju už několik let, mám oba stupně ZUŠky. Teď hraju tři roky na housle a rok na violu. A kytaru mám taky, ale to jsem samouk, takže zvládám takové ty obyčejné věci - pár akordů a písniček tak k táboráku. A klávesy budou rozhodně můj další nástroj! :) Jako malá jsem měla nějakou menší Yamahu, takže jakože vím, kde je jaká klapka, ale zvládám to jen jednou rukou - takže asi tak, jako ten šimpanz, no :-D. Takže ti fandím!

[2]: [3]: Hehe, tak takhle se poznají chovatele koček? Ta naše taky ráda čučí ven dolů, takže také máme stažené žaluzie podobným způsobem :-D.

6 userka userka | E-mail | Web | 21. června 2015 v 23:00 | Reagovat

[5]: Já jsem to tak mívala kvůli pejskovi, který si rád lebedil na okně, takže mě to hned napadlo ;)

[4]: Klavír je můj sen. Jednou se do nějakýho kurzu nejspíš přihlásím, ale doufám, že pro moje starý prsty už nebude pozdě :D

7 Jana Jana | E-mail | Web | 22. června 2015 v 17:33 | Reagovat

[4]: jako věřím tomu, že kdybych chytla do ruky kytaru, tak se za chvíli zase rozehraji :) Co se v mládí naučíš ...

[5]: Člověk pokud něco vážně umí tak přijde určitý druh pokory, který mu nedovolí to přiznat. Mám to tak s jezdectvím - přestože jsem byla v reprezentaci, netroufám si tvrdit, že na koni jezdit umím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama