Rozčarovaný článek na pokračování

28. června 2015 v 8:12 | Jana |  Dumám
Chtěla bych se s vámi podělit o názor na otevírání obchodů v neděli.

Část první
Je 6:30 a já bych chtěla jít běhat. Nejde ani tak o běh, jako spíše o pohyb venku. Takto se snažím chodit/běhat každé ráno bez ohledu na počasí. Jelikož jsem už třetí měsíc na neschopence, nějaký pohyb prostě mít musím! A ráno mne neuvidí tolik lidí jako odpoledne nebo večer.

Někdy své ranní toulky spojím s návštěvou obchodu. Své milované totiž ráda obšťastňuji čerstvým pečivem k snídani. Moc ráda chystám snídaně do postele - křupavý croasant, kávička/čajík/kakao a mnohdy oloupu i květ růže a okvětními lístky posypu okolí talíře na podnosu.... Jaká to škoda, že partner na tohle není (ať už by se mu to líbilo jít nebo aspoň dělat :D).

Čerstvé pečivo ráno obnáší návštěvu obchodu. Na vesnicích, jako je ta naše (zde i u maminky), je v neděli bez skrupulí zavřeno. Rajhrad je ovšem město větší a tedy má i menší Tesco a jedny potraviny u hlavní cesty. Možná má obchodů víc, tyhle dva mám ve vzdálenosti 1-2 km od domova (po silnici, nejkratší a nejrychlejší cesta), takže cajk.

Proč je důležité, že bylo 6:30? Protože oba zmíněné obchody v neděli otvírají až v 7:00 a já k nim dojdu cca 6:45, pokud 30 vyjdu (nechodím přímo, ale obchůzkovou trasou, takže mám obchody 3 km daleko). Což je hrozné peklo pak 15 minut čekat jak důchodce před Kauflandem! Je to pro mne trapné. Tedy píšu první část článku - takový úvod. Vatu :) A Až se vrátím s čerstvým chlebem, dopíšu zbytek své myšlenky. Pokud ji někde nevyvsypu ...

Část druhá
Čerstvý chleba v neděli ráno v Tescu = zázrak. V kolik přesně jsem do obchodu přišla (cca 7:10), nevím, ale co 100% vím, čerstvé pečivo tam nebylo !! Jediný měkký rohlík či voňavoučký chlebíček s kůrčičkou křupavou ... Nic! Staré balené pečivo a tvrdé rohlíky. Tento pohled vysvětloval situaci ve vedlejší krámku - také nic. Vyprodáno. Paní na pokladně se mi omlouvala, že kvůli blbosti Tesca jsou hned vyprodaní... Takže jsem jim do Tesca šla udělat radost a koupit si nějaký nově dovezený, relativně čerstvě vypadající, malý chlebík.

V Rajhradu asi neví, že ráno chce nakoupit hodně lidí. Mají otevřenou jednu pokladnu. No a já zjistila, že po cca 3 km lehkého běhu bez kondičky ze mne teče - nesmrdím na sto honů, ale pohled na mne pěkný není. Tak to měli za to, že neměli více pokladen a čerstvé pečivo!

Tesco mi nahrálo do karet k dnešnímu zamyšlení. Proč mají obchody otevřeno i v neděli? To, že jdu pro chleba je čirá rozmlsanost. Nic dneska v potravinách či drogerii nepotřebuji. A myslím si, že spousta lidí má jako my nakoupeno na celý víkend (nebo jedou na výlet, kde se dá najíst). Proč tedy chuderky ženské (a muži... ) chodí za pulty prodávat kyselým ksichtům věci, které klidně počkají do dalšího dne?

Jsem dost líná, abych hledala zprávy o tom, jak dopadlo zavírání obchodů o svátcích a nedělích. Ale přijde mi to správné, mít v neděli a o svátcích zavřeno. I když ... Já běžně trávím Štědré dny v práci. Pravidelně, rok co rok do práce jdu. Nemám rodinu, nemám ráda Vánoce (moc smutných vzpomínek na dětství a rozvod rodičů a tím pádem ztráty všeho, včetně koní a sportu ...), tak proč bych měla doma sedět sama a utápět se v depresi, že je Štědrý den? To si raději půjdu zanadávat do práce na debilní lidi, kteří nakupují na Štědrý den prací prášek a saponáty na čištění domácnosti ...

Jenže ne všichni jsou sami jako já nebo mají takovou lehkou nechuť z Vánoc. Mají rodiny, mají malé děti a je pro ně radostí, trávit s nimi jeden z nejrodinějších dnů v roce. Právě i kvůli nim já do té práce jdu. Jenže ne v každém úseku je tak skvělý člověk jako já, aby vzla práci za jiné. proto si myslím, že by bylo lepší, kdyby bylo na svátky (minimálně ty státní) zavřeno. A rovnou i v neděli. byl by to šok pro věčně pracující lidi, že najednou mohou strávit den se svojí rodinou nebo bez výčitek uklidit a navařit a dokonce si stihnout i polenošit...

Myslím si, že jeden den v týdnu, kdy by nebyla možnost jít do obchodu, by každý přežil. Ze začátku by to pro rozmlsance jako je moje drahá polovička, byl šok, ale zvykli by si všichni :) Dokonce by se snad objevili i spokojenější a šťastnější zaměstnanci v obchodem. Ono světe div se, ale odpočatý člověk pracuje lépe :)

A co vy si myslíte o zavření obchodů v neděli?

A o státních svátcích?

Děláte rádi snídani do postele pro své milované protějšky? :)
 


Komentáře

1 userka userka | E-mail | Web | 28. června 2015 v 20:57 | Reagovat

Já znám pár lidí, kteří v neděli a o svátcích pracujou rádi, protože tam nemají vedení a mají za to příplatky :) A jak vlastně dopadla ta "kauza" se zavřením obchodů v tyhle dny, taky nevím, ale myslím, že by si to měl každej obchod udělat, jak sám chce. Do tohohle nemá stát co mluvit. Podle různých anket ale byla většina spotřebitelů pro - nevadilo jim, že by bylo zavřeno.
Mně je to třeba úplně jedno. Spíš by mi pomohlo, kdyby měl u nás aspoň jeden obchod do deseti (místo jenom do osmi).
Jo a jsi dost dobrá, že každý ráno chodíš běhat! Já radši spím :D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 28. června 2015 v 21:26 | Reagovat

[1]: Příplatek a o svátcích 100% je věc druhá, proč i já ráda trávím svátky v práci. S prodlouženou pracovní dobou v sobotu bych souhlasila také :D Také bych spala, ale spí můj přítel a ten čas se nedá nijak jinak využít - kdybych bambůřila v kuchyni, akorát bychom se pohádali, že ho budím. Takto si užiju svou zálibu, udělám něco pro tělo a díky brzkému vstávání mi vychází jídlo 5x denně :)

3 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 29. června 2015 v 11:52 | Reagovat

V dnešní době už se snad nemusíš za běh/chůzi stydět v kteroukoliv denní dobu ;)

Taky znám řadu lidí, zaměstnanců, kterým tenhle systém trhá trn z paty - ať už proto, že mají příplatky nebo proto, že se tím vytváří prostor pro brigádníky ;)
Navíc, je to jen reakce na poptávku, sama jsi důkazem ;) Když nebude poptávka po prodeji zboží o nedělích a svátcích, nebudou mít důvod tam být ;).

Chtěla jsem se ohradit ve tvém článku o deviacích proti tomu, jak jsi popsala pedofily...ale on zmizel. Tak se hradím tady :)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 29. června 2015 v 13:30 | Reagovat

[3]: jsem magor, já se stydim vždycky za všechno :) článek o deviacich byl mailove napadán a mne nebavilo to neřešit. Navíc o pedofilech atd. jsem dělala dvousemestralni práci na vysoké a tady jsem si dovolila použít ironii a ne skutečnost :) ale děkuji za ohrazení se, jsem ráda, že aspoň někdo řešil něco podstatného a ne to, že svého psa miluje či že na sexu s babičkou nic není 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama