Za všechno může "velikost"!

30. července 2015 v 8:11 | Jana |  Dumám
Původně jsem chtěla napsat, že za všechno může sex. Protože tím se celý můj problém odstartoval. Jenže to není úplně pravda. Sex i léčí duši (a po návštěvě psychologa si zase připadám v této oblasti normálnější).

Bylo mi 14 let a byla jsem jako tříska. Vychrtlá, vysoká kost. Nikde kousek masa či tuku. Mohla jsem sníst na posezení tucet koblih (doslova) a nikde nebylo nic vidět. A pak jsem se jednou probudila a měla jsem prsa. Takový ten pocit, kdy už nemůžete jít běhat, aniž by vám na hrudníku něco neposkakovalo. A nejen prsa se objevila… Ono najednou to vyzáblé děcko mělo i překrásné Venušiny tvary a madla lásky jedna radost! Přestala jsem se líbit hodně moc divným chlapům a začala jsem se líbit starším chlapům (taky divným, ale méně).


Dost mne to bralo, protože jsem v průběhu půl roku nabrala cca 20 kilo! A to jsem stále aktivně sportovala a nepřežírala se! Neustále jsem chodila běhat a jezdila parkury. Osudové bylo zranění kolene, které mi bráně pořádně rozvinout sportovní potenciál i v aktuálním věku. Prostě jsem díky jedné hodně hloupé náhodě (dotahovala jsem sedlo dobře dotahované kobylce a opřela se o své zrovna rozvolněné, rostoucí, koleno…) sportovně odepsaná.

K vyvrtnutému kolenu přidejte stres v podobě rozvodu rodičů, stěhování pomalu na druhý konec republiky a v období prváku na střední kompletní změnu kolektivu a ztrátu toho jediného, v čem jsem byla dobrá - ztrátu jezdectví. Celý život (do 14,5 let) jsem vážila nějakých 50 kilo. Jižní Morava mne nepamatuje lehčí než 73,4 kilo.

Tedy pamatuje … Pamatuje mne tak ve druhém pololetí třetího ročníku. Možná se teď hodně odhalím, ale do té doby jsem byla panna. Ve škole mi to šlo, takže jsem se neučila a trojky to jistily. Když jsem chtěla jedničku, stačilo tu blbou knížku otevřít a přečíst si tam něco. Když jsem nedělala v hodinách blbosti, šlo to i na dvojky (problémem byla moje milovaná spolužačka, která mi ukázala lahodnost pivního daru …). Ve třetím ročníku jsem potkala prvního člověka, který mne dostal se vším všudy do postele. A světe div se, moje známky šly raketově nahoru! A chvíli na to, po rozchodu, šla váha raketově dolů … Proč? Protože sexuální vybití bylo něco, co mi u mých aktivit (škola, úklid doma, běhání) chybělo. Tedy můj mozek se při každém orgasmu jakoby zvětšil (jo, zní to hrozně, jako nějaké s*ačky :D) a mé obzory se rozšiřovaly. Najednou jsem opravdu patřila mezi premianty i známkami, nejen názory a pohledem na věc. Jenže to nešlo dohromady s klukem, se kterým jsem chodila a spala. Byl moc hloupý. Nejsem extrémně chytrá, ale on byl extrémně blbý. A to až tak, že při rozchodu mne chtěl tak trochu shodit z mostečku přes řeku (ano, do řeky) a jezdil vedle mne autem a řval po mně sprostá slova a nadával mým chrtům. Tedy dva roky od rozvodu rodičů jsem zažívala další stres. Jenže tenhle byl prospěšný. Podařilo se mi zhubnou na 65 kilo a mít vyznamenání ve škole (jedno jediné na gymplu… vysvětlujte pak učitelům, proč to najednou nejde pořád…).


A 65 kilo byl zlomový okamžik, který hnul mou mentalitou. Najednou jsem neuvěřitelně řešila, jak vypadám. V té době jsem i sekla s prací v cukrárně (také proto šla váha hezky dolů) a odjela dělat aupair do Rakouska. Měla jsem své auto a měla jsem to cca hodinu cesty. Co bylo ale strašné, tak byla moje hlava. Do té doby, když jsem někde stále se svými třeba i 80 kily, jsem si říkala, jak jsou ostatní holky pěkné a jak hezké mají rifle a že bych chtěla také takové nosit. Šup, 65 kg - bože, ty holky jsou hubenější než já, vypadám oproti nim jako špekáček. Musím se nějak zakrýt, aby nešlo vidět, jak odporně tlustá jsem. Vážně jsem si tohle uvědomila jednou na nádraží v Brně a pozastavila se sama nad sebou. Všude mi lezly kosti, byla jsem bledá a odporná vyzáblá kost a chtěla jsem shodit ještě víc… Moje maminka v tom období byla nadšená, že konečně vypadám jako holka … 173 cm a 65 kilo, no byla jsem vážně normální holka… Škoda, že z té doby nemám fotografie!

Netrvalo dlouho a Janička se opět sedavým zaměstnáním v Tescu a hlídáním miminka v Rakousku dostala na původní váhu a ještě přidala … A tak jsem vypadala dloooooouho. Našla jsem si několik chlapů, se kterými jsem vydatně spávala, studovala veterinu, a potom si našla svého gaye, se kterým jsem byla do půlky roku 2014 (bydlela jsem s ním déle). A v průběhu života s ním jsem ještě přibrala. Tedy pokud se moje normální váha pohybovala kolem 80 kg, s ním byla 85+. Hrůza, že?

Naštěstí nade mnou bdí nějací moc hodní andělíčci a ti mne poslal do Holandska k extrémně fit a zdravě žijící rodině a já váhu dostala na 73 kg. Vypadala jsem skvostně! Nádherně! Bylo mi úžasně! Nebyla jsem nejhubenější, ale mohla jsem se bez omezení hýbat (ne, že bych v 80 kilech nemohla, ale … ten pocit …). Kila šla dolů pravidelným pohybem a zdravou stravou. Také jsem nebyla ve stresu :)


Návrat domů, ke gay přítelovi, šup, kila šla nahoru na moji aktuální váhu. Takže si už od svých 18 let hraji s cca 15 kily nahoru a dolů. A přesto budu vždy zastánce toho, že pokud se člověk líbí sám sobě, měl by být spokojený! Protože je jedno, jakou máte velikost oblečení. Ano, velikost oblečení může za spoustu problémů, ale tu spoustu může každý člověk sám ovlivnit. Tedy pokud jste spokojení, že máte velikost 42-44, tak to neměňte a nakupujte si tohle oblečení (aspoň vždycky bude! Ne jako u menších velikostí nebo bot 39).

Pokud chcete zhubnout - zhubněte. Ale zdravě, proboha! Pohybem, zdravým životním stylem, pravidelným jídlem. Já se o to třeba snažím, protože spokojená s váhou a velikostí nejsem. Chci být více a více sexy, chci být jako na těch fotkách, kdy svázané holky nemají lano zařezané v tuku. Taky chci mít menší prsa (ANO! CHCI MENŠÍ PRSA!!!), abych mohla nosit normální podprsenky a né ty gigantické velikosti, kvůli kterých chodím shrbená, jen aby to nešlo vidět… Tedy ne úplně shrbená, ale dost často mám kulatá záda jen z toho důvodu, že se stydím za svůj objemný hrudník.


A proč tohle všechno píši? Přestože se snažím zhubnout a přítel je mojí hlavní podporou a oporou, neodpustím si i před ním, když mi bere preclíky, si hrst těch preclíků narvat do pusy, jen aby mi je nemohl sebrat. Vážně to dělám, jednou i s maršmelounama.

Jídlo je pohon pro náš organismus, ale jezme alespoň trošku s rozumem a předcházejme pozdějším zdravotním komplikacím. Nic by se nemělo přehánět, to platí ve všech směrech. Tak jako se nebudu přejídat, tak nebudu držet proana (nebo jak ta blbost je) diety. Hlavní je naše psychické zdraví, tak buďme rozumní. Jezme, pokud máme hlad, ale necpěme se pořád a vším. Pokud máme na něco chuť, tak si to dejme - jen potom vystupme o zastávku dříve a alespoň se projděme :) Přítel říká, že kdy je někdo tlustý, je to jako by měl zrzavé nebo hnědé vlasy. Vlasy si barvíme skoro každý (jsem ovlivněna životem s gayem - přesněji transsexuálem), takže taky každý můžeme ovlivnit svou váhu :)


K článku mne inspirovala Debbie C. Z titulky a některé komentáře pod jejím článkem :)
 


Komentáře

1 userka userka | E-mail | Web | 30. července 2015 v 9:17 | Reagovat

"trojky to jistily" jako ta prsa? :D o:)
Kéž by to bylo jako s barvou vlasů, tvůj přítel mě naštval.
Jinak zajímavej životní příběh, jsem ráda, že ses nám svěřila ;)

2 Jana Jana | E-mail | Web | 30. července 2015 v 9:29 | Reagovat

[1]: Tak i za trojky bych byla ráda - co se týká prsou :D A ani nevíš, jak ti přímo s*re přítel mne!!!

3 Akim Akim | E-mail | Web | 30. července 2015 v 10:20 | Reagovat

Lepší je boubelka, než kost a kůže, to razím celý život. :-P Boubelku je alespoň za co chytit, ale když se při šukání odřeš o kost své milé, tak to stojí za starou bačkoru. ;-)  :D  :D  :D

4 Plague Plague | 30. července 2015 v 12:09 | Reagovat

[1]: A není? Chceš mi říct, že nemůžeš změnit svoji váhu vlastním přičiněním?

Není to žádná nemoc ani úraz a štve mě, že to tak lidi berou.

5 Jana Jana | E-mail | Web | 30. července 2015 v 13:52 | Reagovat

[4]: Jenže pořád není pěkné to, jak na to reaguješ ty :(

6 A A | 30. července 2015 v 17:16 | Reagovat

[4]: Někteří lidé s tím nemůžou opravdu nic dělat - poruchy štítný žlázy apodobně.

Jde spíš o rozložení tuků na těle. Měřím přibližně stejně a ani s 60kg nevypadám dobře.

7 userka userka | E-mail | Web | 30. července 2015 v 20:17 | Reagovat

[4]: Tak za prvý tady má každej druhej poruchu štítný žlázy, která ten proces hubnutí (nebo naopak tloustnutí) vůbec nezlehčuje. A za druhý vlasy si obarvím za půl hodiny a nestojí mě to skoro žádný síly a odhodlání, takže to není úplně nejšťastnější srovnání.

8 Plague Plague | 30. července 2015 v 21:58 | Reagovat

[7]: A za jak dlouho ti narostou když si je ostříháš na krátko? Půl roku? Za ten se dá zhubnout 15-20kg

Porucha žlázy s tím má málo co do činění, ta jen ovlivňuje, jak lehce se hubne. Je potřeba chtít.

Takový postižený člověk i když chce tak si nohu nevypěstuje, že...

9 userka userka | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:00 | Reagovat

[8]: Já samozřejmě souhlasím s tím, že zhubnout je v moci člověka, ale nesouhlasím s tím, že je to jednoduchý a nezáleží to na spoustě jiných faktorů. A původně jsem se vyjádřila akorát k tvýmu srovnání s barvením vlasů, který se tady zase naschvál zamlouvá, ale to už je jiná debata, tu já řešit nechci.

10 Plague Plague | 30. července 2015 v 22:07 | Reagovat

[9]: Jak zamlouvá? však jsem ti napsal, že jsem myslel nárůst vlasů, který trvá měsíce. Stejně jako zhubnout.

11 userka userka | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:09 | Reagovat

[10]: Že jsi myslel růst vlasů? Jana psala, žes to myslel s barvou vlasů... Já reaguju na článek. A už mě to nebaví, sorry. Stejně jako já nepochopím, jaký to asi je, když se někdo snaží přestat kouřit, protože nekouřím, tak někdo nepochopí, jaký to je, když se snažím přestat si kousat nehty, protože si je nikdy nekousal.

12 Plague Plague | 30. července 2015 v 22:13 | Reagovat

[11]: Hubnutí je objektivní věda, argumentovat, že kdo nezkusil, neví, jsou prázdné kecy. Prostě je to o tom, zda vůli máš a nebo nemáš. Vymlouvat se na žlázy a podobně je lehčí, chápu.

13 Jana Jana | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:17 | Reagovat

Já nemám vůli. A s barvou vlasů jsem to asi nenapsala dostatečně - původní znění bylo ve smyslu, že být tlustý je jako mít hnědé či zrzavé vlasy. Že to je  ovlivnitelná "vlastnost"... A štítnou žlázu bych si mohla nechat vyšetřit, to je fakt (měla bych výmluvu, proč jsem tlustá). A nebo mne září do koncentračního tábora :)

14 Poppy Poppy | Web | 30. července 2015 v 22:17 | Reagovat

[12]: Hele mě přijde, že to moc zjednodušuješ. Ano, máš pravdu v tom, že spousta lidí, kdyby se trochu snažila, zhubnout může. Ale pak tu jsou baculatí lidé, kteří za to třeba vážně nemůžou (i když uznávám, že je jich menšina). Slyšel jsi třeba někdy, co Ti mohou udělat kortikoidy?
A mohla bych Ti sem nahodit ještě pár "příběhů", kdy člověk se svou váhou z různých důvodů skutečně nemůže nic udělat, ačkoliv se snaží.

15 Poppy Poppy | Web | 30. července 2015 v 22:18 | Reagovat

[14]: *mně

16 A A | 30. července 2015 v 22:18 | Reagovat

[12]: asi si nepochopil, že je to daleko těžší.. Ano spoustu lidí se vymlouvá, ale to neznamená, že všichni.

17 Plague Plague | 30. července 2015 v 22:19 | Reagovat

[14]: Sorry, ale ne. Ukaž mi jedinou fotku z války nebo bídou zasažené oblasti s tlustým člověkem.

Prostě je to jednoduchá rovnice - příjem výdej. Ano, poměr ovlivňuje několik faktorů, ale tvrdit, že "nemůžeš" zhubnout je naprostá blbost.

18 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:20 | Reagovat

Marshmallow jsou k výše popsaným účelům jako stvořený! Nechápu, proč s tím muži mívají takový problém!:)

19 Jana Jana | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:21 | Reagovat

[18]: taky si jich cpeš hromady do pusy, aby ti je někdo nesebral? :D

20 Plague Plague | 30. července 2015 v 22:22 | Reagovat

[16]: Jednak mluvím o tom, že když se chce, tak to jde. Někdo to má těžší, někdo lehčí.

A druhak mě baví, že každý tlustý se hend ohání tím, že sice většina to má takhle ale on je ten chudák menšinovej se zdravotním problémem.

21 Poppy Poppy | Web | 30. července 2015 v 22:31 | Reagovat

[17]: Třeba proto, že na konkrétní nemoci by se tehdy jednoduše umíralo? :)
Popřípadě proto, že v té době nebyly léky, které by sice život zachránily, ale přinesly by ssebou i nepříjemné vedlejší efekty?

Nezlob se na mě, ale třeba i ty kortikoidy - pokud máš smůlu na vedlejší účinky. Osobně znám lidi, kteří kvůli konkrétním problémům kortikoidy museli brát. Během pár měsíců nabrali neskutečné množství hmoty (převážně vody, jelikož ji kortikoidy zadržují) a po vysazení kortikoidů ta voda prostě nechce odtéct. A ať jí sebezdravěji, cvičí, berou diuretika, prostě nic.
Příklad číslo dvě - konkrétně babička. Celý život byla hubená, ale bohužel ji postihla nemoc, kdy přestává ovládat své nohy = bez berliček nemůže chodit. Dali jí na to léky, po kterých přibrala. A teď ať dělá co dělá (se svou omezenou hybností), prostě to dolů nejde. Chodí i na rehabilitace, jak jen může, snaží se starat o zahrádku a jí opravdu pidi porce oproti ostatním a stejně nic.
Chceš další případ? fajn. Víš, co je Crohnova choroba nebo Ulcerozní kolitida? U těchto nemocí se ti může velice lehce stát, že je Tvé tělo podvyživené. A jak reaguje tělo, když je podvyživené a na nějakou dobu zase může živiny normálně přijímat? Ukládá si "na horší časy". Takoví lidé sice většinou nejsou pořád jen tlustí, ale jejich váha se jim může hýbat i o několik kilogramů nahoru a dolů, aniž by to nějak ovlivnili tím, co jedí, nebo tím jak se hýbou.

Takže mi tu prosímtě nevykládej o tom, že u VŠECH lidí je to pouze otázka vůle.

22 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 30. července 2015 v 22:33 | Reagovat

[19]: To by si tak někdo zkusil! Spíš jako trucpodnik, že se to může. Když se někdo může koukat na 90 minut fotbalu na jeden zátah, tak já můžu sníst 90 g marshmalow na ex!:) Navíc tak líp chutnají!

23 Plague Plague | 30. července 2015 v 23:02 | Reagovat

[21]: Takže z debaty o tucích přejdeme na zadržovanou vodu? nebo snad sloní nemoc přidáme?

Takže ano, u VŠECH lidí je shození špeků otázka vůle.

A opět, při debatě o obezitě se samozřejmě nebude argumentovat o něčem rozumném, ale o krajních případech, protože přiznat si, že jsme líní a tlustí to přece nemůžeme...

24 Poppy Poppy | Web | 31. července 2015 v 8:29 | Reagovat

[23]: Bavili jsme se o tlustých lidech. Tloušťka může být ze spousty důvodů, já Ti některé z nich představila.

Argumentoval jsi tím, že všichni (a tohle slovo je to, co mi na tom vadí nejvíc, ten zbytek ne) tlustí lidé mohou zhubnout. Já Ti dokázala, že to tak není.
Není někdy prostě jednodušší přiznat chybu, popřípadě když je to tak těžké, tak alespoň napsat, že se shodneme v tom, že se neschodneme?
Já uznala to, že máš pravdu v tom, že opravdu u většiny lidí je to tak, jak říkáš Ty (většiny, ne všech!). Dala jsem Ti tu validní příklady toho, proč to tak někdy není a Ty se tu do mě začneš navážet. Takhle podle mě neprobíhá dospělá debata a tohle já nemám zapotřebí. Tímto příspěvkem s vyjadřováním k tomuto tématu končím.

25 userka userka | E-mail | Web | 31. července 2015 v 8:37 | Reagovat

Když Poppy končí (čest jejím komentářům), tak já ještě něco doplním: vzhledem k tomu, s kým žiješ (Jani, neber to jako urážku), bys měl chápat ještě jednu věc. Že vůle, odhodlání a prostě psychika obecně je to úplně nejtěžší na celym životě.

26 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 31. července 2015 v 9:44 | Reagovat

:-D Ha.Já věděla že moje kousavost vůči Plaguemu není bezdůvodná :D

27 Jana Jana | E-mail | Web | 31. července 2015 v 9:49 | Reagovat

Hele tahle diskuze mi pomáhá objevit, že člověk je na internetu jiný, než ve skutečnosti. Sice co se týká tohoto tématu, tak je můj muž takový i v reálu, ale jak dokáže diskutovat tady a pak bez sebemenšího naštvaní či podrážděnosti komunikovat se mnou... Obdivuji jej, že dokáže separovat pocity a neovlivňovat mne svojí špatnou náladou či zuřivostí z diskuze. Kéž bych to uměla :D :D :D

[25]: Neberu to jako urážku, neboj. Co se týká jiných aspektů života, ke kterým je potřeba vůle, to se musím muže zastat, protože to je až extrémně trpělivý a nápomocný :)

[26]: Na Tebe jsem tu čekala :D Teda dřív, rozproudilo by to diskuzi :D

28 Plague Plague | 31. července 2015 v 10:43 | Reagovat

[24]: Inu já beru tlusté lidi jako tučné lidi, takže ano, pokud bereš i jiné typy, tak ti nemusejí jen tak zhubnout.

[25]: Řekni tenhle argument lidem s nenávratným postižením, budou rádi.

[26]: Není, jsou typy lidí, co si budou vždycky navzájem vadit :P

29 Katherine Katherine | Web | 31. července 2015 v 10:45 | Reagovat

Zajímavý životní příběh. Já v poslední době taky "bojuju" s váhou, kdy to jednou jde nahoru a jednou dolu a pořád se to střída, je to strašný :D

30 userka userka | E-mail | Web | 31. července 2015 v 20:37 | Reagovat

[28]: Já teda radši nebudu mít ruku, než celej život zkurvenou psychiku.

31 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 4. srpna 2015 v 10:12 | Reagovat

[27]: No jó tak když já ještě furt nemám senzor na hádky a spory :-D

Každopádně se mi nelíbí jak se tvůj přítel zrovna k tomuto tématu vyjádřil...

32 Jana Jana | E-mail | Web | 4. srpna 2015 v 22:28 | Reagovat

[31]: Zato na BDSMlife ty senzory mají snad všechny ženské! :D A jeho vyjádření není po chuti ani mně, ale hádat se s ním nebudu, je to zbytečné :)

33 Nika Nika | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 0:08 | Reagovat

Nějak jsem se pozastavila nad tím, jak by se to tím učitelům vysvětlovalo. :D

34 Jana Jana | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 6:22 | Reagovat

[33]: nějak si nepamatuji, že bych kdy musela - asi proto, že jsem hned po prázdninách měla dalšího? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama