Pomocník do domácnosti

11. srpna 2015 v 13:46 | Jana |  Dumám
Dárek všech dárků ráno dorazil a přítel jej hned začal skládat... Ovšem chyběl mu jakýsi nástroj a tedy musel odjet do práce a hobby marketu ... O čem ale chci psát, není moje a přítelova klícka lásky, je to egg timer!


No co, nejsem daleko od štemplu, že jsem magor, tak si můžu dovolit psát články o čemkoliv. V holandském Amsterdamu jsem se naučila mimo hulení trávy i tak trošku vařit. Ono ve vybavené veliké kuchyni s integrovanými blbostmi a potravinami vyšší cenové kategorie po ruce jde vaření samo i totální lamě, jako jsem já.

Nebyla bych to já, aby timer nebyl naopak, že :D

Jednou z takových drobných vychytávek byl právě eggtimer. Nevýrazná ptákovina válící se v šuplíku u příborů. Zjistila jsem, že je to nedocenitelný pomocník! Nejenže díky němu správně uvaříte vejce na měkko či na hniličko, vajíčko dokonce nechutná jako guma! Za předpokladu, že nejste úplní trotli :) Ono totiž správně uvařit vejce je celkem veliká věda. Jelikož je bíle i žloutek jiné struktury, je složité odhadnout teplotu i čas tak, aby byly obě části vejce chutné. Na internetu je mnoho návodů a diskuzí … Já si vystačím s barvou měnící hračkou :)

Někomu stačí obyčejný časovač... Já ráda změnu barvičky ...

Někdy si říkám, že v těchto vedrech stačí dát vodu s vejci ven a ona se uvaří sama - voda i vejce :) Vedro doma snáčíme zle všichni tři (páneček snáší vedro v práci stejně špatně, možná hůře).

Summer spí buď na skříni nebo je někde v nedohlednu venku a vrací se jen na jídlo a Vader? Ten chtěl obsadit klec v pracovně, ale to nám bylo z práce zakázáno (já tam sama být nechci) a tak Vader si hoví v obalech a vycpávkách a já se chladím Coca colou ...


Dle výrazu kocoura usuzuji, že brzy dojde k přesunu do ložnice
a k aktivování klimatizace...
 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 12. srpna 2015 v 10:16 | Reagovat

Mé vejce jsou v poslední době většinou více, či méně zapařená, to vím i bez egg timeru. ;-)  :-P  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama