Vážně? Aneb hejtovací článek :)

7. srpna 2015 v 8:43 | Jana |  Dumám
Měla jsem určitou potřebu sdílet s někým, jak teď vlastně žiju. A proto jsem napsala Porcelánce, zda by mi dokázala poradit či pomoci. Poradila a jsem za to moc ráda - tedy děkuji :) Celý článek musím zveřejnit zde, neboť na můj druhý blog, tématicky zaměřený vhodněji, si publikaci dovlit nemohu - blog mám ve vlastní stránkách a je možnost, že by mi tak zablokovali přístup na web a já bych přišla o zábavu ...


Přestože to tak z článku asi vypadat nebude, jsem za její radu vděčná. Na její doporučení jsem našla díky některým hodným lidem spoustu dalších blogů a odkazů, kde hledám a sdílím životní zkušenosti a zážitky.

Jde tedy o to, že mi doporučila jednu komunikační stránku - inzeráty, seznamka, diskuze, chat, … Na ní jsem se zaregistrovala již dříve. A asi jsem zapomněla, jaké to bylo v kočičích fórech a ve fórech ohledně pomoci nalezeným pejskům a kastrací … Tedy jsem s chutí začala objevovat taje a možnosti stránky a hned zabrousila do diskuze, abych co nejdřív sepsala svůj dotaz a čekala na odpovědi.

Dotaz byl autorizován a odpovědi na sebe nenechaly dlouho čekat. Jejich obsah již byl na pováženou. Ne, že by lidé napsali svůj názor, oni začali kopat do toho mého (v příspěvku vyjádřeného) a snižovali moji schopnost vlastně čehokoliv. Jednám celkem impulzivně a pustila jsem se do své obhajoby. Vyvrcholilo to tím, že jsem celá smutná svůj účet po třech dnech aktivity zcela smazala.

Nedalo mi to a účet jsem založila znovu - asi tím porušuji pravidla, ale k těm se dostanu. Napsala jsem dotaz znovu a teď čistě zaměřený na tématiku BDSM a možnosti využití safewords při výkonu trestu. Příspěvek neprošel přes admina, tedy jsem se názory nedozvěděla. Něco málo v chatovací místnosti, ale tu jsem po příchodu jedné pultonážní subky raději opustila. Na její profil a dotazník jsem se samozřejmě podívala (na všechny kteří prudce vyjadřovali, jak blbá jsem). Potom jsem chybou opět zavítala na chat a viděla, co mi velryba píše - prý bych měla své základní neznalosti prvně dostudovat a potom až jít na profesionální chat či fórum a komunikovat s ostatními. Kosatka je asi nějaký vrchně postavený člen celé komunity a tedy s ní většina (se kterou jsem do té doby bez problému komunikovala a která mi poskytovala adekvátní a slušnou zpětnou vazbu) souhlasila. No neřešila jsem ji. Podle dotazníku je to dominantní subina - taková, co si řekne, co se jí líbí a co ne a dominant jí to musí splnit, jinak je zle…

Pro zajímavost - včera jsem na chatu řešila bakalářku jednoho z členů a je to moc prima chlap! Dokonce mi vysvětloval to, co nechápu (submisivní sadista a dominantní masochista) a pak mi i poslal svoji bakalářku, abych si ji mohla přečíst. Takže pokud člověk narazí na fajn lidi, je to web k nezaplacení!

Dnes jsem v mezičase čekání na budíček svého prince na fórum opět přišla. Zabrousila do diskuzí a našla velice zajímavé téma. Jedno z nich je i diskuze nad pravidlem 15 - nad angličtinou v komunikaci. Co si budeme namlouvat, samo BDSM je anglická iniciálové zkratka. Úplně mne dostalo, že na celém fóru je tedy angličtina zakázaná! Přidávám prt sc, protože to se nedá popsat. Porcelánka možná pozná o koho jde, tedy ji tímto prosím, aby je ponechala v anonymitě :)Jde o standardní pozastavení se nad určitým pravidlem. Admin poté komentuje příspěvkem a nedochází vlastně k žádné hádce - jen já ztrácím iluze o soudnosti některých lidí. Co přišlo potom, to mi vyrazilo dech ...

Zde máte možnost vidět komentář kosatky (kde sama využívá anglickou zkratku IMHO! neopodstatněně). Až teď si uvědomuji, jak moc subjektivní je vnímání některých základních znalostí z oboru. Nešla bych na fórum a do diskuzí, kdybych neměla nějaké povědomí o tématice. Diskutují se dále v diskuzi snaží obhájit to, že prostě na anglické verzi vyrostl (je starší než kosatka, prý) a je to první, co mu vyvstane na mysli, když se lidi baví o tom, jak se subinky snaží šéfovat zespodu - to zní děsně, běžně se užívá, že subina toppuje!

Ano, silně se zde navážím do masérské bitevní lodi, protože peskovat mne za to, že si neumím představit sadistickou subinku (protože to já nejsem a úplně běžné to taky asi nebude, ale čert ví, pro mne to běžné není) je jedna věc, ale veřejně se přiznat, že toppuje svého pána, to je věc druhá. Já osobně za každý podobný prohřešek dostanu!

O co mi ale jde. Aby to nebylo jen o hejtování diskuzí a navážení se aspoň takhle pomlouvačně a tajně do zaoceánské turistické lodi kalibru Titanicu (v diskuzích z ní jde strach, asi není moc inteligetní, neboť to, jak si nebere servítky je někdy na pováženou):

Jaký je váš názor na užívání anglických slov či zkratek ve svém projevu jak mluveném tak psaném?

Pro mne osobně se angličtina cca před rokem stala výhradním jazykem pro sledování filmů a seriálů a málokdy volím jazyk mateřský. Taktéž v oblasti BDSM a kočičí oblasti dávám přednost anglickému jazyku, neboť tak najdu více názorů a možných odpovědí na mé otázky. Ano, hledám prvně česky, ale naše mateřština je tak trošku jen pro Čechy, pokud chci něco obsáhleji, stejně vždy skončím u angličtiny nebo němčiny.


 


Komentáře

1 Poppy Poppy | Web | 7. srpna 2015 v 8:54 | Reagovat

Mě to přijde jakože Ti "hloupější" chtějí ty "chytřejší" za každou cenu udržet na své nižší úrovni. Nechci tím tvrdit, že někdo, kdo neumí žádný jazyk je hloupý, to vůbec ne. Ale hloupý je podle mě člověk, který se odmítá třeba alespoň trochu dovzdělat, když je tu ta možnost, popřípadě obohatit své znalosti o nějaký ten termín či frázi. Není přece nic špatného se někoho zeptat, co konkrétní slovo či věta znamená. Špatné podle mě je někomu zakazovat komunikovat tak, jak je mu přirozené, jen proto, že tomu někdo nerozumí.

2 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 8. srpna 2015 v 12:14 | Reagovat

[1]: S tímto názorem souhlasím. Přijde mi to taky tak. Tyto a podobné termíny by prostě měli být v angličtině protože přeci jen jde o termíny, co se stále opakují a není jich snad tolik(? - nevím), co by si člověk nemohl zapamatovat, zvlášť když to čte stále dokola. Je to jako (asi hloupí ale snad trefný) kdyby se názvy anglických písní také překládali protože... protože přeci je to lepší pro českého posluchače a čtenáře. Takže pustíme si Demoliční Kouli od Miley? Nebo Tmavého Koně od Katy. Džíís. A to jen tak vhozené imho mě dost pobavilo. :-D

3 Jana Jana | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 8:22 | Reagovat

[1]: Tohle jakoby sedělo na popis máminého expřítele :) Vážně, ty ho znáš? :) Přítel mi k tomuto říká jednu věc - ať jdu na zahraniční fórum... Jenže já bych s lidmi ráda pokecala česky (v rámci možností, protože některé věci překládat...), některé i poznala a dala s nimi kávu ... Ach jo, holt musím chlapa přsvědčit, že musíme do USA abych potkala své blogové a chatové přátele :D

[2]: Kolik jich je - těžko posoudit. Protože přítel komunikuje v tomto výhradně anglicky, takže já vlastně české ekvivalenty sama hledám a až potom se rozhoduji, zda v komunikaci s ním použiji anglický výraz, který zní přirozeně, nebo to nějak zkomolím česky - stydím se před ním mluvit anglicky :) A jak se ti líbí Demiliční koule? Tak mne napadlo, nezačneme překládat i jména interpretů nebo známých osobností? Jirka Keř a tak 8-)

4 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 21:40 | Reagovat

Upřímně mě se anglické zkratky a slova a podobné sračky hnusí. Jsme češi tak prosím pěkně česky. Když to slovo/zkratku neznám tak se zeptám jestli mi to dotyčný může přeložit tak abych rozuměla.

Jinak co se sceenu týče...Nějak netuším o který bdsm web jde ale předpokládám že ten největší a to BDSMlife tam jsou ty debilní body. :-? Za to že ses tam registrovala, bych tě uškrtila. BDSMlife má odporného, egoistického šulina admina. Je to piiča prostě. Má na stránce svoje 'ovečky' které mu donášejí takže tam je dobré dávat si pozor na jazyk. Většinou mu donášejí ženské a to jsou taky píče. Chovají se jako nejzkušenější na světě a jsou prostě neomylné no. :-? X lidí především chlapů tam dostalo od admina nezdůvodněný ban za nic. Mám tam reglou třetí přezdívku ale přes mobil. V noťasu mám blok stránky. Měla jsem -200 bodů a nenechala jsem si říct :-P takže díky slečně která to všechno na mě práskla mám ban. Ale stejně tam nelezu páč to nemá smysl. S ženskýma jsem se tam nikdy nebavila protože na mne působily namyšleně.

Jsem registrovaná jinde ale tam taky nechodím. Už mě to nějak omrzelo.

Mimochodem já ti radila? 8-O tos byla ty?

5 Plague Plague | 9. srpna 2015 v 22:22 | Reagovat

[4]: Jsme češi, takže namísto kapesníku bude čistonosoplena, místo LED bude svítivka, místo DNA bude DNK, místo Sun Li bude Sun Liová atp.

Ani jedno slovo jsem si nevymyslel a taky vznikla proto, že se někomu "hnusilo" cizí slovo/zkratka.

6 Jana Jana | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 22:28 | Reagovat

[4]: Já se registrovala předtím, než jsem ti napsala - hledala jsem En. Teach. :)

Jinak souhlasím s názorem na ženštiny tam, jak sdílím, tak právě tunová matrona musí donášet úplně nejvíce :D

A s pohledem na angličtinu nesouhlasím. Jako ano, mohu jít na zahraniční stránky, ale stále jsem Češka a budu mít potřebu komunikovat česky a proto mám chlapa Čecha. Ovšem ctím jakýsi jazykový základ, který je dán a pro mne je přirozené ohledně BDSM komunikovat anglicky. Přišlo by mi trapné překládat názvy způsobů vázání a poutaní - abych přišla za přítelem a poprosila ho, zda dnes můžeme zkusit uvázat "košilku" :D :D Ale je to těžké soudit, neboť rozumím jak anglicky tak německy. A kdyby to lidi psali španělsky, tak prostě používám google :)

7 Jana Jana | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 22:33 | Reagovat

[5]: Tedy, dost umírněné od prvotní reakce :)

8 Plague Plague | 9. srpna 2015 v 23:12 | Reagovat

[7]: Nejsem přece žádný válečný štváč :P

9 Jana Jana | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 0:01 | Reagovat

[8]: Se mi nějak nezdá ... 8-)

10 stuprum stuprum | Web | 10. srpna 2015 v 3:16 | Reagovat

Nestačím se divit, jaká jsi zlobivá holka. :)

11 Jana Jana | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 7:09 | Reagovat

[10]: :-D  :-D

12 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 15:07 | Reagovat

[5]: Ježiš...prosim tě ty na mě nereaguj. jasně jsi Jany přítel a já to respektuju ale nech mě být. Mám na tebe alegii jak zjišťuju a zas bych po tobě štěkala páč mám pocit že zas chytrákuješ. Na mém blogu komentuje normálně OK ale tady...mí to prostě vadí a nedokážu ti odpovědět normálně.

[6]: Ale ten je jinde :D on má s BDSMlife právě taky špatné zkušenosti mám dojem.

Njj ono zní asi líp Dáme piss? U věty můžu tě počurat/vyčurat se na tebe? Bych se asi tlemila :-D Ikdyž je pravda, že často vídám zlatý déšť, kaviár,naplácání, bondáž. Hodně lidí to říká česky a snaží se.

13 Plague Plague | 10. srpna 2015 v 17:45 | Reagovat

[12]: To víš, když já někdy nemužu odolat nereagovat na to, co píšeš :P

14 Jana Jana | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 18:09 | Reagovat

[12]: Samozřejmě, také dám na českém fóru přednost češtině, ale nechápu, proč to někteří lidé tak řeší a překládají. A E.T. jsem našla i tady na tom fóru právě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama