Jak pracovat na vztahu?

4. září 2015 v 0:31 | Jana |  Ze života
Psala jsem si s jednou paní a ona mi poslala jeden dokument. Konverzace probíhala anglicky a dokument lze dohledat na netu (či jej asi zmíním na červeném blogu, kam by tahle tematika měla patřit).


Konverzace probíhala anglicky, tedy pro mne docela náročně, neboť se nevyznám v tématice tak dobře, jak ostatní, rodilí angličtí mluvčí. V češtině se již začínám orientovat, ale i tak princ používá anglické výrazy a … No je to složité.

Článek je o práci na sobě samé. Co by "každá submisivní osoba" měla na sobě zlepšovat atd. No a v tom mne to napadlo. Jak to, že jsem za celou svoji dobu partnerského života (5 let; 4,5 let; mezitím milostné avantýry, …), nenašla něco podobného, rozumného, pro standardní vztah divné většiny lidí? Pokud někdo o něčem víte, dejte mi, prosím, vědět.

V celém článku jde o to, že máme myslet na drobnosti. Ne u partnera, ale u sebe. Drobnosti jako: hodně pít, chodit vzpřímeně, myslet, než začneme mluvit, … Blbosti, že? Ovšem ke každému je napsáno pár řádků, proč zrovna tohle je důležité mít na paměti. Řeknete si, ten chlap/žena mne miluje, jaká jsem, tak proč pravidelně pít, abych vypadala svěžeji? Nebo sedět/chodit/stát vzpřímená, když se nedívá? Proč se pohybovat elegantně či trénovat něco, co po nás chlap vyžaduje tak jednou za 14 dní?


Je krásné, že existuje natolik hluboké souznění dvou lidí, že ten jeden dělá něco, co nemusí, když u toho ten druhý není, nevidí to, nezajímá se o to teď aktuálně. Myslím, že než jsem články červené tématiky stáhla, že jsem tu měla, jak trénuji se svorkami … Nenapadlo mne, že by to mohlo mít tak veliký pozitivní účinek na osobu, pro kterou to dělám. Prostě hodně těch věcí dělám sama pro sebe. A je až zvláštní, že přestože to ten druhý neřekne, dobrých věcí si cenní.

Říká vám váš partner, že je rád, že hodně pijete vodu (nealkoholické nápoje)? Že je rád, že dobře držíte tělo? Že je rád, že se zajímáte o něco, o co se zajímá on, i když vlastně nemusíte? Myslím si, že je úplně jedno, o jaký vztah jde, lidé by si tohle říkat měli!

Ženy by se o své partnery měly starat a snažit se vypadat pěkně, i když jsou doma. Já se snažím většinu času, když je mi dobře (což začíná být častější a častější), být alespoň učesaná a mít řasenku. Nelíčím se, mám citlivou pleť a vždy mám po sebelepší kosmetice olezlý ksicht. Mohla bych začít nosit podprsenku … Protože přece jen jsou v ní prsa taková plnější a krásnější … Jenže bych nějakou musela mít a musela by být nějaká hodně pohodlná (narostly mi prsa, proto teď žádnou nemám - přitom hubnu!). Dokonce nosím čas od času doma podpatky tak vysoké, že venku bych se na nich zabila (zase musím mít nohy v cajku a nerozškrábané či s puchýřem od jiných podpatkových bot).Nejde jen o vzhled, ode dneška se budu snažit dát pusu svému princi pokaždé, když budu moci - když mu ponesu večeři nebo tak podobně. Budu se snažit více pít vodu (což mi říká doktor už 4 roky…) a budu se snažit držet tělo vzpřímeně - s mým poprsím to bude celkem síla, protože co si budeme povídat - kulatá záda prsa schovají :) Také se začnu více usmívat (při tom množství léků, co beru, je to někdy i jednoduché …). Chtěla jsem napsat, že začnu zase trénovat se svorkami, ale to asi těžko, neboť s rostoucím objemem mého hrudníku exponenciálně roste i jeho citlivost a dát si na ně teď svorky - no, tak velký masochista nejsem.


No a zbytek bude asi na červeném blogu, protože za upřímný obsah bych si zde vysloužila akorát kamenování :) Každopádně:

 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 4. září 2015 v 10:18 | Reagovat

Já taky nemám žádnou podprsenku, tak se nevytahuj. :-P  :-D  :-D  :-D

Já si stejně myslím, že lidi (partneři) dodnes spolu neumí moc komunikovat, buď se stydí, nebo jim to je trapné. Ať se ale potom nediví, že jejich vztah spadne do stereotypu a stojí za starou bačkoru. ;-) Také nechápu, proč se z erotiky a sexu dělá něco, o čem se nemluví, nebo se o tom mluví jen doma. Člověk jsem dá pár nahých fotek a už je za prasáka a málem by ho ukamenovali. hlavně, že na to všichni čumí. :-P  :-D  :-D  :-D :D  :D  :D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 4. září 2015 v 11:56 | Reagovat

[1]: Cha! Jednu jsem našla! Sice plavu v obvodu, ale objem to pojme krásně :D Naučila jsem se, že po vztahu se submisivním transsexuálem není nic trapné, takže u mne převládá jen stydlivost ze sebe sama - z mé postavy, z mého obličeje, atd ... Se zbytkem tvého komentáře se dokáži ztotožnit :)

3 Akim Akim | E-mail | Web | 4. září 2015 v 12:31 | Reagovat

[2]: Prosím tě, kdybych já měl koukat na to, jak vypadám. O_O  :-!  :-!  :-!  :-D  :-D  :-D A ty jsi jedním slovem kůstka, ale chápu, že žena je vždy nespokojená s tím, jak vypadá. :-P  :-)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 4. září 2015 v 18:55 | Reagovat

[3]: Ó děkuji Ti, jak šlechetná to slova jsou ... Ale zůstanu u toho, že na sobě mám co zlepšovat :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama