Sestra, bratr a mašle ... 3. část

21. prosince 2015 v 19:34 | Jana |  Ze života
Minule jsme příběh ukončili tím, že jsem si vyzkoušela nemožnost použití pudru, pokud jej použilo dítě a pes.


Vzhledem k tomu, že příběh je uměle rozdělen, doporučuji přečíst si i předchozí části - 1. část + 2. část :)


S sebou do domečku k Aničce a mámě jsem přivezla i karetní hru Mamma Mia (určitě o ní budu psát). Aničce jsem pravidla upravila, tedy hra se zakládala čistě na náhodě. Šlo spíše o to, aby Anička počítala - kolik má oliv, kolik jí oliv ještě chybí atd. Bavilo ji to tolik, že hru vyžadovala v každé volné chvíli a nenastala chvíle, kdy bych vyhrála … Prostě mne rozdrtila.


Přestože jsem následně maso pro sestru připravila na přírodno (viz minulý článek/část), ona jej nejedla. Nadšení vyvolaly až vajíčka na tvrdo (3 kusy, oloupány), které jsem jí spolu s tunou sladkostí nabalila jako svačinu na vystoupení… A chvíli na to jsme jely pro bráchu do Břeclavi … Na pizzu nechtěl ani jeden, tak jsem si nechala zajít chuť a v Delikaně (nejlepší cukrárně v ČR) jsem si dala jen kávu, brácha troškařil se dvěma věnečky a sestra se cpala růžovým cupkakem a marcipánovým Mimoněm. Byla rozjetá a drzá a … A tak jsme ji odvezli do kulturáku, vyslékli, přezuli a odevzdali.
Brácha pak jel na letiště, já si dala nechutně drahý babán se šlehačkou a kávou a jasmínovým čajem v čínské restauraci vedle Delty, chytala záchvaty úzkosti a paniky, takže se mnou musel princ cca 45 minut telefonovat a pak přijel brácha. Šli jsme nahoru ke dveřím, blížila se doba obsazování míst v sále, bylo po generální zkoušce všech tanečníků.

Asi přemýšlíte, jaké bylo vidět moji maličkou čtyřletou sestru tančit. Nejspíše úžasné. Ale posuďte sami - já se sociofóbií a nízkým tlakem cca 1,5 hodiny v plném vydýchaném sálem mezi milionem cizích lidí (mamka chytře neměla lístky k sobě, ale každý na druhou stranu nahoru i dolů, doprava i doleva…). Takže jsem si říkala, že počkám, zda se do sálu vleze i brácha bez lístku (mamka měla lístky jen dva a my jsme tři). Sedla bych si k němu a svůj lístek vyměnila. A v té chvíli jsem pochopila, proč existují překupníci lístků… Když jsme s bráchou čekali, až se obsadí všechna sedadla, aby se zjistilo, kolik je volných míst na doprodej, hromadilo se kolem nás neskutečné množství lidí a někteří rodiče nabízeli i 500 až 1000 korun za jeden lístek, který stál původně 100 korun!!! Bylo mi líto, že bych zabrala místo nějakému rodiči, nebo byla sama bez bráchy a on se nudil v autě s mobilem, tak jsme strčili oba lístky mamce a uklidili se do čajovny. Kde mne můj mladší bráška porazil v karetní hře Mamma Mia a já měla chuť se oběsit - prostě nikdy nevyhraju!

Po kolikáté tedy můžu?

To, nakolik já trpím sociofóbií, si vynahrazuje sestra v samostatnosti a dominanci. Po vystoupení se brácha odebral s máminým autem domů a já čekala sama v davu lidí na mamku a sestru. Mamka na pódiu, kde se vydávají děti, sestra v hledišti, kde viděla mamku naposled - slovy jednoho učitele tance: "Ona se prostě sebrala, že jako není malé děcko a že jde za mamkou přece...". Mamka ji donesla do auta, tam mi vzala plyšovou kočku a až domů jsme se s mámou snažily, aby neusnula (nespala po obědě)… Doma si spojila, že je tam brácha a že s ním vždycky rozbaluje balíčky, co přišly poštou z levných zahraničních serverů, tak do ní vjel nový život a veliká sestra upadla v zapomnění. Nezbývalo než ukázat bráchovi sůl do koupele a sníh, nasednout do auta a jet domu, za svým milovaným princem …


Který mne uvítal slovy: "Co tu jako chcéš?" - a já propadla depresi, že mne doma nechce… Když jsem se naoko uklidnila a šli jsme hrát deskovky, porazil mne i on a raději jsem šla hrát Takenoko, jinak bych vážně šla s mašlí do pole …

 


Komentáře

1 Fredy Kruger Fredy Kruger | 22. prosince 2015 v 0:58 | Reagovat

" Koupil jsem sako v sekondhandu !!

... zlaližpak nějaký  EURO tam najdu,
jež blb jakýs  zapomněl ve kapse ??
...hledej wole  a netrap se !"

... hovoří k sobě  Jebb  Wytloukall

v kapse nahmatal  pawouka !"

Výkřik !!  štípla jej tarantule !!

Chlapík se roztančil ,,na plné kule,, !
řvou lidé : " Pohleďte na toho krávu !!"

... pavouk vlez mužovi do rukávu,
štípe jej od prsou  - ku pohlaví !
Ten v tanci se vůbec nezastaví !

Řve strážník : " Nemáte v kalhotách vosy ??"

... muž vetančil do sálu jakéhosi....
( ?? )  dítka tak skákají, tančí !!

" Zamezme  tomuto kanci ,
by dítkám... kazil tu vystoupení !"

... muž křičí " Kouše mě v přirození !"

Chlape !  co v kalhotách ukrýváte ??"

...kalhoty spadly !  muž nahý je ! " Náte !!"

Pavouk ! ... již tančí i pořadatel !!
... a další muž štípnut je v zadnici !
... za chvíli  se šklebem ve líci
dalších  35  tančících !!

Takhle to dopadlo, tak se to zvrhlo !

" Pojďmež pryč děti ! ... chlapům těm trhlo !!
V opilém rauši se nachází !"
( rodiče s dítkami odchází
již nižádnou vidět je rodinu ! )

... cc.. za necelou  hodinu
tančící  s pěnou  u huby
odpadli... jeden , - za druhým !

2 Akim Akim | E-mail | Web | 22. prosince 2015 v 11:28 | Reagovat

A proč by tě jako doma nechtěl? Bože holka, ty jsi ale truhlík. :-P  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

3 dadainka dadainka | Web | 22. prosince 2015 v 13:17 | Reagovat

Sem se zasmála :-)

4 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 22. prosince 2015 v 20:09 | Reagovat

Velké množství lidí nemám oblibě... ale zjistila, že k totálnímu vystresování mi stačí jen pár lidí, a to hlavně pokud jsou z rodinného kruhu. Po celou dobu návštěv jsem jak na trní a netrpělivě vyčkávám, kdy se budu moct zvednout a jít si zase po svém.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama