Žiju!

6. ledna 2016 v 16:17 | Jana |  Ze života
Ale nemyslím si, že ještě dlouho žít budu. Nejspíše jsme s doktorem přišli na to, co mi vlastně je. Nebo na to přišel princ? Nebo jeho otec? Netuším, každopádně na to je lék - sebeláska …


Nemám se ráda …

Takže z toho vyplývá, že budu nemocná nadosmrti. Já se ráda nemám. Nejsem hezká ani nijak chytrá. Nic pořádně neumím a střihnu se i nůžkami. Pořežu se nožem při každé možné příležitosti v kuchyni a někdy se pořežu i o něco - a vůbec netuším o co. Vlastně o mé chytrosti a šikovnosti by se dala založit celá rubrika. Ba i napsat kniha, proč ne!Vezměte si třeba vystřihování sněhových vloček z papíru. Jednoduché, že? No Janička to neumí. Cokoliv, co vystřihne a není od krve, je stejně nepoužitelné, neboť se to rozpadne na kusy nebo to nepřipomíná nic, co by se vzdáleně dalo použít na cokoliv. No a když by to náhodou mohlo i vypadat jako sněhová vločka nebo něco dokonale abstraktního - potřísním to vlastní krví.

Je, hele, dveře!

A kdybyste jen tušili (… kdyby jen princ tušil …) kolik krve jsem vypustila v kuchyni - když si nabírám kafe, když škrábu brambory, když napouštím vodu do konvice … Ale co v kuchyni! Skoro do každých dveří jsem již vrazila a tekla mi z nosu krev. Do dveří do svého pokoje a do poličky u dveří vrážím téměř permanentně. Už ani neříkám au. Kontroluji krev a jdu dál. Čas od času se střízlivá nevlezu do futer. Prostě je netrefím. Vysavač mi zásadně padá na nohu a nebo mne mop bije do hlavy když se skloním. Čas od času na sebe při vytírání strhnu židli - nejlépe na nohu … Dneska jsem si skoro vyžehlila ruku u televize … Pravidelně zavírám dveře i s prstama … Liji na sebe vřelou vodu na čaj … Umím uklouznout na vytřené podlaze a ve sprchovém koutě raději stojím dost rozkročená, kdybych zase uklouzla … Pokud jdu vynést koš, je téměř pravidlem, že se u toho zašpiním odpadky nebo se přivřu popelnicí.


Nejinak je tomu v autě … Umíte si přibouchnout prsty do dveří od auta? Já to umím i s nohou. Z princovy Audiny neumím vystoupit jinak, než se si zašpiním nohu od kolene ke kotníku (proto mám pořád špinavé kozačky …). Ve svém autě si pro změnu při točení volantem lámu nehty … A když jsme u nehtů - umíte si dostat odlakovač do očí? Nebo trefili jste oči žehličkou na vlasy? Já to, prosím, umím … Nevím jak, ale umím.

Ještěže auto je také červené!

Asi bych mohla pokračovat, jak šikovná jsem. Ovšem některé věci (jako vrážení do sloupu za chůze …) se mi natolik staly součástí života, že si je ani nevybavuji. Vždy si ale najdu příležitost, nebo ona mne, abych svou schopností (nebo neschopností?) pobavila široké okolí … Tak tedy všichni víme, že mám auto. Červené, krásné a říkám mu Babča.


A s autem přichází zodpovědnost a péče. Jako třeba dofukování vzduchu do pneumatik nebo tankování. Vzduch jsem ještě nehustila, ale věřím tomu, že princ nebude věřit svým očím, až to poprvé budu zkoušet. Co jsem zkoušela, jednou jedinkrát, bylo tankování. Princ mne normálně instruuje ve všem. Když nedávám pozor, tak si to (např. obrázky čudlíků v autě, který je k čemu) hledám před jízdou na Googlu. Jenže co jaksi nejde úplně pohotově hledat na Googlu (bez většího upoutání pozornosti na svou osobu), je Jak natankovat benzín do auta.


Že Babča žere benzín, to jsem se prince ptala. Dokonce jsem si i zjišťovala, kde má hladovou díru, abych správně najela ke stojanům. Několikrát jsem již tankovala jiná auta, tedy benzínem jsem se polila několikrát v minulosti (třeba v plesových šatech …). Pokud mi někdy něco nešlo, vždy se našel chlap, který mi ochotně pomohl a někdy mne už znali a raději mi tankovali sami ti, co obsluhovali čerpací stanici. Tady u nás na vesnici jednu benzinku máme a nikdo mne tu nezná. Paní, co je dost často uvnitř u kasy, je blondýna. Jak jsem zjistila, její druhá kolegyně je taktéž blondýna. Já jsem aktuálně černovlasá či tmavá bruneta. Spíše ta bruneta …

Tankování bolí

Takže jsem přijela ke stojanu, zastavila (to mám natrénováno z dob minulých), vypla motor, vzala si klíče a šla k hladové díře Babči. První zlomený nehet byl, když jsem páčila červený kryt karoserie - prsty s nehty se tam nestrkají, na jedné straně stačí potlačit. Nu což, to mi trvalo cca minutu a moc to nebolelo. Co bolelo o poznání víc byl šrám, který mi Babča uštědřila při zasunování klíče do uzávěru nádrže. Vzala jsem to přes ten kryt červený … Tekla krev, ještěže nosím červený kabát a mám červené auto. Jakmile jsem klíč zasunula, nešlo s ním otočit. Tak si říkám, že to asi princ nezamknul (což on by nikdy neudělal!) a otáčím tím černým krytem. Nic. Zkouším to klíčem a jde to, jenže kryt se ani nehne. Pohnu klíčem na druhou stranu a kryt? Se protáčí celý! Vrátím klíč do polohy, o které jsem si myslela, že je původní. Teď se kryt nehýbe, ale pro změnu nejde vytáhnout ani klíč … Dámy a pánové, takto jsem nad tím stála 10 minut!


Ty dvě blondýnky na mne velice pobaveně civěly z okna a já se tam v lodičkách a červeném kabátku mordovala s blbou krytkou od nádrže! Po 10 minutách boje krytka povolila. Pro změnu se nechtělo pistoli ze stojanu … Také jsem netušila, že když je nádrž plná, tak se to automaticky sepne a nejde plnit dál. Také nevím, kde se nastavuje to, abych u toho nemusela stát a ono to lilo benzín do auta samo … Nikdy jsem neměla tolik peněz na plnou nádrž, takže to je pochopitelné. Potom mi to pro změnu nešlo do stojanu zpět nasadit. Nakonec přišel cca pětiminutový boj o zamknutí krytky. Úspěšně. Jinak bych nemohla odjet, protože by mi princ nadával … Uf!

Vše v pořádku?

Při placení padl dotaz, zda bylo vše v pořádku. Odpověděla jsem, že ano, že jsem jen nemehlo, paní s pochopením přikývly a jedna se omluvila, že zrovna ten stojan trochu blbne… Byla milá. Každopádně já se teď stydím tam jet sama :)

Někdy je prostě jedno, co máte na hlavě ...

 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 16:47 | Reagovat

Já se mám rád každý den, někdy i několikrát, ale kdo to má furt uklízet. :-P  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

No tak jsi nešika no, já jsem chlap a taky nejsem zvlášť zručný a stejně jako ty se kolikrát zraním třeba při otevírání láhve s vodou. Z toho si nestřílej, nebo se z toho fakt zcvokneš. Prostě to neřeš, klídek, jasný! :-P  :-)  :-)  :-)

2 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 6. ledna 2016 v 17:42 | Reagovat

Ještěže nemám řidičák... byla bych na tom mnohem hůř :-D Radši mám sebe než většinu ostatních lidí... třeba se k tomu časem dopracuješ.

3 pavel pavel | Web | 6. ledna 2016 v 18:17 | Reagovat

To jsi na tom ještě dobře. Já v Létě vrazil taky do sloupu a naštípl si hned obratel. :-D
Jezdi k benzince s obsluhou a máš to bez problému. :-)

4 Beauty by K. Beauty by K. | 6. ledna 2016 v 18:24 | Reagovat

Tak nůžkami se střihnu taky jednoduše a a já se většinou pořežu třeba jen o papír :D
<a href="http://blogbeautybyk.blogspot.cz/">Beauty by K.</a>

5 lee-banda lee-banda | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 18:41 | Reagovat

Naprosto s tebou soucítím. Kolikrát já už jsem hodila držtičku ve vaně..nebo se pokusila otevřít dveře ledničky přes malíček na noze..a předevčírem jsem z odkapávače loktem shodila jediné dva hluboké talíře, které doma vedeme... a to je jen tak polovina věcí, které se mi za poslední cca tři dny přihodily... Ještě že stále ještě nemám auto :D takže si z toho nic nedělej..ani já občas střízlivá do futer netrefím :)

6 Ztracená holka Ztracená holka | E-mail | Web | 6. ledna 2016 v 20:54 | Reagovat

Hej fakt se směju, až se za paty popadám :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D
A máš ve mě spolutrpitelku, já jsem se kupříkladu naposled řízla o kůrku chleba (bez keců)

7 Van Vendy Van Vendy | Web | 6. ledna 2016 v 22:23 | Reagovat

Jestli ten stojan blbne, není to tvá chyba, takže nějakou nešikovnost si nevyčítej. Ale upoutala mě tvá série nešikovností a nehod. Kupodivu mi nepřipadá, že bys byla nešikovná a nemotorná - spíš v tom bude nějaký háček, připadá mi to spíš jako volání o pomoc. Aha, teď jsem se vrátila k úvodu - a je to ono. Mít se aspoň trochu ráda. To časem získáš, neboj. Zkus začít negací negace - přece nejsi tak hrozná, jak si myslíš. Nejsi o nic horší než ostatní lidi. V něčem jsi lepší než ostatní lidi. Nebo jsi jim aspoň vyrovnaná. Tvůj Princ tě miluje, vybral si tě, jsi pro něj důležitá. S tím můžeš začít jako dobrý start.
Tu benzínku ve vaší vesnici znám jen od vidění, občas tam tankuje brácha, když náhodou jedeme pro nějaký dveře nebo kamna nebo podobnou srandičku do bauhausu, myslím že za pár tankování budeš šikovná a ani Babča tě nerozhází. ;-)  :-)

8 proste-panda proste-panda | Web | 6. ledna 2016 v 23:00 | Reagovat

Historky máš báječné, a chápu jak snadno se dá topit v nedostatečné sebelásce... na druhou stranu, máš se ráda když se ti něco povede? Máš radost ze života, když hraješ nějakou prima deskovku, máš se ráda za to, že máš báječnýho chlapa a tenhle báječnej chlap chce zrovna tebe? Jestli aspoň trochu jo, tak se ráda máš, jen ne třeba na 100 procent, ale na 30, 50, 70. A to se dá zvládnout. :) Hele, já taky nejsem nijak zvlášť pěkná, od dvaceti mám celulitidu byť netrpím nadváhou (a sehnat rifle či jakýkoliv jiný kalhoty na ženskou prdel člověka, kterej má jinak sotva 160, je mor), akné na zádech mě trápit ještě nepřestalo a sem líná, až to bolí (a nejhorší je, když mi tu lennost někdo vpálí do očí, když o tom vím). A mohla bych jmenovat dál a dál, ale to, že umím sepsat výčet svých nedostatků neznamená, že se neumím mít ráda, stejně tak jako výčet toho dobrého z člověka nedělá nadřazeného snoba. :) A jestli se umíš pochválit za maličkosti, což dle tvých článků umíš - tak není třeba se něčím nadosmrti trápit... :)

9 Kika Kika | E-mail | Web | 7. ledna 2016 v 7:22 | Reagovat

Takový začátek  mě vyděsil k smrti (ve spojení na FB že na barvě vlasů nezáleží) jsem si myslela že doktoři zjistili nějakou rakovinu :O btw jsi neuvěřitelně roztomilý nešika 8-)

10 Allex Allex | E-mail | Web | 10. ledna 2016 v 16:35 | Reagovat

Jejdanánku, jak to zvládáš? Asi se na to už moc nezaměřuješ a neřešíš to, co?
Mně se teda tohle moc často nestává, ale mám jednu kamarádku, která je na tom podobně, není ve škole tělocvik bez toho, že by se jí nic nestalo.

11 Sentencia Sentencia | Web | 11. ledna 2016 v 9:49 | Reagovat

když to takhle vyjmenuješ všechno za sebou, tak to zní děsivě, ale určitě to tak horké nebude. Prostě si jenom musíš dávat větší pozor, když víš, že se proti tobě vesmír takhle spiknul :)
Co se týče tankování benzínu, poprvé jsem měla dost podobný příběh jako ty. Je to všechno o zvyku. Člověk to musí zkoušet a zkoušet. Můžeš být ráda, že jsi aspoň bruneta. To v mém případě stál za kasou chlápek v letech a když jsem platila, tak měl přesně ten výraz, který jasně říkal: No jo, blbá blondýna :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama