Myslí si Poirot to samé, co píší noviny?

27. února 2016 v 7:49 | Jana |  Audioteka.cz
To je přeci jasné! Vrahem je major Rich! To on nacpal chudáka do španělské truhly a zapíchl jej italským nožíkem!


Napětím a vášní protkaný případ by normálně Poirota nechal ledově chladným, ovšem poslední dobou se mu snad stýská po Hastingsovi a jeho hledání stop v každém slově s tou nejromantičtější myšlenkou. Není se tedy čemu divit, že jej novinový článek upoutá natolik, že poprosí svoji sekretářku a názor a následné sepsání faktů z novin … A protože má tento Belgičan nejen dokonalé šedé buňky mozkové, ale i z pekla štěstí, dostane se přímo do jádra případu.
Příběh na dvě hodiny poslechu je opravdu naplněn napětím do poslední chvíle. I přes nepříjemný šum v pozadí (Snad opět otáčení stránek? Nebo zapisování poznáme?) budete mít uši v jednom kuse nastražené, aby vám neunikl jediný detail. Neruší vás ani hudební doprovod, tedy při každé pomlce, při každém poklesnutí hlasu, jste celí napjatí, co kdo prozdradí teď? Bude to důležitý detail?

Celý příběh má opravdu dost rušivých, zvukově nevychytaných, momentů, ale i tak jej můžeme řadit mezi zdařílá audio-díla Christie. Jako pravá královna detektivky umí udělat i z 6 lidí všechny podezřelé a donutit čtenáře, v našem případě posluchače, přemýšlet. Hana Makovičková odvedla skvělý kus práce. Dokonce u tohoto díle, druhého v jejím podání (prvním byl Černý vzadu), si zvyknete na ten její otřesný rádoby francouzsko/belgický přízvuk a příběh si užijete. Kdyby totiž vynechala přízvuk Poirota, neměl by její hlasový projev sebemenší chybičku!


Audioknížku doporučuji i přes zvuková negativa - hlasově je skvostné a příběhem je to jedna z Agathin perel detektivního světa. A co si budeme povídat, Poirot je opět dokonale božský, elegantní s uhlazeným knírem prostě neodolatelný. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama