Moje kočka Summer 6. část

21. května 2016 v 9:17 | Jana |  Moje kočka Summer
Dneska na to kašlu. Venku je krásně, ženská uklízí, Plague spí, tak jdu lovit. Pro dnešek nechám Blbečka, aby vám něco pověděl.

*PS: Pokud se na mojeho Blbečka objeví zlý komentář, jeho pisatel to schytá!


Ahoj,
jmenuji se lord Darth Vader, ale říkají mi jen Vejdr (Pán a voňavá panička) nebo Blbeček (Sam). Někdy zazní i Ježiš to je idiot, ale to asi mluví i na Sam. Narodil jsem se 1.4. 2012 nebo 2011. Protože jsem z útulku, nikdo pořádně neví, kdy jsem se narodil … A moje voňavá panička už neví, kdy přesně to bylo. Když ale dostávám dárek, tak 1.4.

Někdy si ze mne dělají legraci, že jsem aprílový žert, protože není možné, aby byla kočka tak blbá. Jen Pán mi pořád říká, že je dobře, že v sobě tu inteligenci a bystrost schovávám, že takhle ne má radši. Jo! Ještě neumím mňoukat a pořádně vrnět. Díky Sam trochu vrním, ale furt to není ono a zasekávám se. Byl jsem ještě hodně maličký, kždy mne voňavá panička vzala k sobě domů … Ale tom vám povím jindy, až mi zase Sam půjčí deník.


Normální sobotní ráno trávím v posteli s Pánem. Většinou totiž dvě noci v týdnu můžu spát v posteli a tak si to užívám. Jenže včera v noci jsem se olizoval moc nahlas a moc dlouho, tak mne Pán vyhodil za dveře. Tak jsem šel spát do jeho peřiny v pracovně. No a ráno vstala voňavá panička, jako kdyby šla někam pryč (Sam mi řekla, že chodí do práce, aby to moje tlusté břicho nakrmila. Ale panička mi říkala, že chodí do práce, abych mohl mít já i Sam co papat a mohli jsme jít k paní doktorce a byli jsme zdraví.). Tak jsem z toho byl lehce vykulený, protože přeci dva dny v týdnu je se mnou a Sam doma. Bývala tak s námi pořád a bylo to moc fajn, ale teď už není.

No a dneska ráno to vypadalo jako kdyby šla do práce. Jen necvičila. S tím ji někdy pomáhám a přepínám ji videa na nějaká více ležící, abych mohl cvičit taky. Dneska ráno se panička jen najedla, dala si kávu a šla do komory. Tam to mám moc rád, je tam nářadí! A z komory začala nosit věci do koupelny. V kuchyni a obýváku zvedla stolek a židle a z koupelny vše vynosila ven. No a pak vzala takovou žlutou láhev a v koupelně polila umývadlo, vanu a sprchový kout. Všechno bylo žluté. Hrozně se mi líbilo, jak to teče a stříká, ta jsem to chtěl lovit. Moc se mi to nedařilo, ale pak jsem do toho šlápl a zjistil jsem, že to je to, do čeho jsem kdysi už šlápl a že to nechutná dobře. Jenže v tu chvíli mi to nedošlo, tak jsem v tom chodil. A když mne viděla panička, tak jen schovala obličej do dlaní a pak se mne zeptala, jestliji jdu jako pomáhat. Tak jsem ze sprchy vyskočil na vanu a třel se o paničku a ona říkala, že je moc fajn, že jsem takový pomocníček. Sam mi pak řekla, že jsem debil, že teď je od toho celá koupelna a ona tam nemůže, protože to nemá ráda na tlapkách. No co, mám ráda, když jsou po celé koupelně a chodbě a kuchyni a obýváku moje tlapičky!

Za chvilku jsem šel do koupelny zase. Na umývadlo neskáču, ale skočil jsem na vanu a viděl jsem, že to, že je celá koupelna vždycky tak čistá, se neděje samo, ale že to dělá moje voňavá panička. Úplně mne to překvapilo. Celou vanu jsem prošel, abych ji vrátil do původního stavu a šel jsem zkontrolovat bidet, jestli tam teče voda. Netekla. Tak jsem šel do sprchy a tam bylo to žluté. Tak jsem šel zase do vany a pak zase do bidetu. Teď koupelna vypadala lépe. Všude byly moje tlapky. Když to viděla panička, zase dala hlavu do dlaní. Pak mi chtěla pustit vodu v bidetu, ale zarazila se. Prý mi nepustí vodu, když jsem od cifu. Tak mi prvně umyla tlapky a já zděšeně utekl ven.


Když jsem se zase vrátil, koupelna byla zavřená a panička utírala prach. To mám hrozně rád. Máchá hadrou sem a tam po stole, stolku a kolem televize. A já tu hadru lovím. No a pak, když už nebyl prach, šla do komory zase a přinesla koště. Sam mi říká, že košťat se dělají z hloupých a tlustých koček. Ale myslím si, že kecá. Když jsem totiž lovil koště, necítil jsem nic kočičího. Když bylo koště na zemi, tak lovit šlo. Ale pak na něj panička dala hadru a zvedla ho ke stropu. Tak jsem nechápavě hleděl a ona mi řekla, že tak chytá pavoučky. To mám rád, když spadne pavouk, tak já ho ulovím! No a když zase dala panička smeták dolů, tak zametla všechny chloupky, co ze mne a Sam spadly a pak začala vytírat. To mám taky rád. Moc rád lovím tu mokrou hadru, která lítá po zemi. Sam to má taky ráda, pokaždé říká, že konečně je v baráku trochu čisto a dá se v něm dýchat.

Pak už mne to moc nebavilo, tak jsem šel za Pánem do postele. Tam ještě panička neuklízela, Tam se uklízí, až s Pánem nespíme. Ale stejně přijde za náma a pak spíme všichni. Krom Sam, ta je raději venku na sluníčku. V posteli je buď sama dopoledne nebo potom když je vypraná a voní. To já moc rád nemám. Já mám radši, když tam je můj Pán a můžu se k němu nebo k mojí voňavé paničce tulit.

No a protože nevím, kdy mi zase Sam dovolí něco napsat, tak bych ještě chtěl říci, že Sam není zas tak špatná. Co jsem vyrostl a jsem větší než ona, tak ji můžu bít. Ale jen když je doma Pán. Paničku to moc nezajímá, ona říká, ať se pereme venku, že to nechce uklízet. Ale já Sam nebiju tak často. Ona mne naučila trochu vrnět a trochu mňoukat, snažila se mi ukázat, jak se mám umývat i na zádech a teď mi nosí živé myši, abych věděl, jak s nimi zacházet. A když si Sam myslí, že se nikdo nedívá, tak jde za mnou a umyje mi hlavičku.


Tak já vám zase někdy napíšu, až mi to Sam dovolí.
Váš Vader

 


Komentáře

1 Antea Antea | Web | 21. května 2016 v 11:20 | Reagovat

Ta poslední fotka je parádní. Vader má podvozek jako Garfield :-)

2 Akim Akim | E-mail | Web | 21. května 2016 v 18:47 | Reagovat

Je to čípek ten Vader. ;-)  :-D  :-D  :-D

3 Karol Dee Karol Dee | Web | 21. května 2016 v 23:04 | Reagovat

Je jako poručík Colombo, ten ze sebe taky věčně dělá pitomce a pak všem vytře zrak :p

4 Jana Jana | E-mail | Web | 23. května 2016 v 6:05 | Reagovat

[1]: Fakt? To mu určitě zalichotí :D

[2]: To je správné slovo :D čípek :D

[3]: Jo no, stačí se kouknout na mou "profilovou" fotku, jak se tam tváří, starosta :)

5 Sonča Sonča | E-mail | Web | 24. května 2016 v 9:54 | Reagovat

Ani nevím, jestli se mi líbí víc ta první, nebo poslední fotografie, protože obě dvě jsou naprosto úžasný!!! :)

Zvířata, kteří se tváří/vypadají jako pitomci jsou stejně nejlepší.. :3 hned za Summer samozřejmě.. ;) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama