Hlídání koček prostě miluji!

31. července 2016 v 8:04 | Jana |  Kočkomilové
Samozřejmě ne více než svého prince! Ale mnohem více, než svoji práci na plný úvazek!

Na každé setkání s kočičkami se těším. Zdá se to divné, když je to třeba večer po 20. hodině nebo týden v kuse a nemám čas na fitko nebo plavání. Ale je to tak. Když pominu, že nacházím dobré tipy ke čtení v poličkách či na nočních stolcích klientů (nehrabu se jim ve věcech, jen procházím byt kvůli loužičkám či pozvraceným místům), každá taková návštěva mne posune v mém kočičím smýšlení dál. Každá návštěva mne obohatí o nový zážitek, který třeba ani moji domácí miláčci nemají šanci udělat, protože k tomu nemají potřebné hračky, prostory, …Kočičí chůvy musí umět anglicky - klienti ne vždy mluví česky. Zda - Abel ...
Tirzu jsem viděla jen jednou po příchodu.

1. Jídlo
Netušila jsem, kolik lidí nechává misku s vodou u jídla. Také jsem byla taková, ale po silné promluvě do duše mojí ex-kolegyní, jsem toho nechala. Ano, teď mají misku s vodou u misek s granulemi i moje kočky, ale to je kvůli vedru. Většina majitelů přesto má jedinou misku s vodou a to u misek s granulemi.

V přírodě naleznete málokdy kočkovitou šelmu, že by jedla u vody. Voda totiž znamená krokodýly. Ne všechna, ale co si budeme povídat - kočkovité šelmy jsou snad nejlépe zmapované právě tam, kde jsou i krokodýli. Na Sibiři má umístění vody zase jiný problém.

Kulička - hyperkativní kotě asistující nejraději u toalety!2. Kočičí toaleta
Kolik kočkolitu dát kočce do záchodu, aby to bylo příjemné pro ni i pro majitele? Nebo jinak - v přírodě kočce stačí trocha, aby své výměšky schovala, zahrabala. Jak tedy plnit kočkolit v toaletě? Hodně vysoký? Hodně nízký? A materiál?

Setkávám se nejčastěji s kočkolitem, který není bentonit ani silikagel. Popravdě je to jisté hrudkující stelivo, má lehkou vůni a z moči tvoří koule. Je to příjemné, asi zjistím, zda není levnější než silikagel. Ještě jsem se silikagelem u klientů nesetkala. S bentonitem jednou. Spíše se setkávám s plným záchodkem kočkolitu, že se pomalu láme lopatička, která to prohrabává. Nebo, naopak, s minimem, že jsem i já raději trochu dosypala. Jak mám kočkolit já? Mám spíše méně, asi 5l objemu, jeden balík. Ale moje kočky chodí na domácí toaletu minimálně. Většinou, když se jim chce, tak si zamňoukají u dveří a jdou ven.

Co se týká záchodů jako takových, převažují uzavřené záchody. Ovšem mnoho z nich má otevřená dvířka. Odvíjí se to asi od zkušeností majitele naučit kočičku procházet dvířkami. Myslím si totiž, že uzavřený záchod, krytý záchod, s otevřenými dveřmi je stejný jako otevřený záchod nekrytý - jen ta miska. Uzavřené záchody přeci eliminují zápach, ne? Proč tedy mít dražší záchod ale otevřené dveře? Jaký mám záchod já? Respektive moje kočky měly krytý, naučila jsem je chodit dvířkami. Měly smůlu. Dnes mají toaletku v koupelně (podle některých zdrojů to není dobré), vrchní díl mají sundaný a mají k používání jen misku. Celý záchod by se tam nevlezl. Tím, že silikagel pohlcuje pachy a kočky tam skoro nechodí, si to můžeme dovolit. A že se kočky cítí obtěžovány pohledem okolí? Ty to asi moc neřeší, protože když jsou doma a používají záchod, nejsme tam zase my s princem …

Mazlivá PeePee - nesetkala jsem s mazlivější kočičkou!
Ale vyfotit ji? Nadlidkský úkol!

3. Veterinář
Možná jsem o tom již psala, proto, prosím, omluvte mé případné opakování se. 90% majitelů nemá pro své miláčky očkovací průkaz. Proč taky? Jde přeci o čistě domácí zvířata. Kontakt na veterináře mi do smlouvy vždy dají, tedy někam chodí, ale jen tehdy, když se kočičce něco stane. Pokud jde o kočky papírové či nemocné, průkaz mají a mají jej i v pořádku.


Já byla odchována jak na průkazech původu, tak na řádně vedených očkovacích průkazech. A co jsem udělala po vylétnutí z hnízda? Pořídila si Summer z útulku, měla ji jen doma a očkovala minimálně. Na odčervení jsem občas zapomněla. Ale co jsem stará a plánuji rodinu, začínám tohle důsledně dodržovat a někdy mám z kočiček, kterým leze z prdýlky tasemnice, tak trochu strach. Z toho důvodu, že některé kočičky jsou zdravé a některé ne, s sebou vozím i dezinfekci pro sebe, kdyby mne nějaká škrábla. Myslím, že v dalším díle se zmíním o tom, jakou výbavu s sebou na hlídání vozím - co nikdy nezapomenu doma :)


Bíša a Odetka - Bíša je mazlící se kontrolor kvality, Odetka - samostatná jednotka.
Poznáte, která je která?
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 31. července 2016 v 10:33 | Reagovat

Úžasná práce, snad se to brzy rozšíří i dál po republice :)

Jinak absence očkovacích průkazů mě zaráží. Papíry sice nemáme, naše kóča je z neplánovaného vrhu známých, ale očkovací průkaz má i všechna očkování+odčervuji pravidelně. Na druhou stranu žije spíše venku, takže nevím, jak bych to "flákala" kdyby byla jen doma :) Štvou mě ale sousedé, kterým kočka onemocnění a nechají ji z toho se vylízat. Mezitím ale nakazí půlku kočičího okolí :(

2 Elis Elis | Web | 31. července 2016 v 20:51 | Reagovat

Já chci tenhle job!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama