Plavání a pózéři

3. července 2016 v 18:38 | Jana |  Dumám
Včera jsem se zamýšlela na orgasmem žen. Dnes nebudu tolik otevřená.


Chodím plavat. Nevím, zda jsem o tom psala, ale snažím se každý druhý den jít plavat a něco pro sebe dělat. Vydržím zatím 20 - 30 minut a domů odcházím příjemně unavená.

Jenže já plavat neumím. Tedy ne správně = neumím plavat. Přesněji neumím dýchat. Pohyby rukou a nohou jsem v Holandsku odpozorovala od jiných plavců a díky tomu se udržím ve vodě. Jenže postupem času jsem zjistila, že všichni, ti lepší, ponořují hlavu a plavou dost času pod vodou. Ono když člověk plave dejme tomu prsa, tak celý proces nutí ponořování a vynořování, nutí nádech a výdech v určitém rytmu.


Rytmus těla, jak jsem psala, odpozoruji. I nohy už celkem umím ovládnout do žabích stehýnek. Problém nastane s dýcháním. Když se člověk nadechne, má se ponořit a vydechnout. A to mám problém. Když vydechnu pusou, všechny bublinky mi vlezou do nosu a pak mne pálí nos i krk. Když vydechuji pouze nosem, tak jsem po třech bazénech grogy. Takže někdy musím někoho donutit jít se mnou, aby mi ukázal, jak dýchat pod vodou. Dobře, jak vydechovat pod vodou. Žábry mi evidentně již nenarostou.

Teoreticky tedy prsa zvládám. Dokonce teoreticky ovládám i kraul a znak. U kraulu mám problém s dýcháním. Znak je odpočinkový a jediné, co mne trápí, jsou lopatky místo krásně propnutých prstíků. Když se podívám v bazénu, kde zrovna plavu, kolem sebe, vidím několik typů plavců:

  1. Snaživci - to jsou exoti jako já, co se snaží a moc jim to nejde. Věkově spíše mladší.
  2. Paní Radová- tihle plavou prsa a hlavu mají nad vodou. Převážně jde o starší ženy a muže.
  3. Profíci - sportovní jednodílné plavky, brýle a vymakaný styl jakéhokoliv druhu či typu pohybu ve vodě. Perfektní dýchání, skvostné otočky - tihle ví, co a jak. S nimi bych se dala splést (má sportovní jednodílné plavky a brýlky), jenže jsem tlustá. A jak vlezu do vody, tak všichni ví …
  4. WTF??? - tohle je skupina lidí, kteří se tváří jako profíci, ale když na ně chvíli koukáte, říkáte si, co to proboha dělají. Neplácají se v tom jako já, ale tváří se zatraceně znale a profesionálně. Mají volné plandavé kraťasy nebo dvoudílné plavky (někdy i košíčkové, to nechápu ..), bývají hodně vyzáblí nebo hubení a chlapi chodí jak machýrci. Ono na hubeném břiše se udělá pekáč buchet sám o sobě, že (kde není tuk, jsou svaly nebo kosti).

Že poslední skupinu soudím podle vzhledu? Možná se tak zdá, ale není tomu tak úplně. Ono totiž tím, že chodím plavat často a často jsem chodila i v Amsterodamu, tak vím, že ti, co umí plavat, umí dýchat při jakémkoliv stylu. WTF skupina vypadá, že ovládá třeba kraula a vypadá, že dýchá správně (při bližším pohledu je to poznat víc, ale to jsem pak za čumila a ne skoro plavce). A ldyž po 4 bazénech kraulem nemůžou, přejdou na styl Paní Radová. Hlavička hore, zahnout krček a čučet kolem po hezkých holkách/mužích. Jakmile se objeví kořit, vylézt z bazénu, jít se ladně osprchovat (wtf proč, když jsme v bazéně?) a vrátit se zpět a zase si zaplavat těch svých několik rádoby správně udýchaných bazénů.

Víte, přijde mi to jako přetvářka. Proč to ti lidi dělají? Snaživci se snaží naučit plavat. Paní Radové si jdou protáhnout tělo (fakt jde o lidi 30-35+), profíci to prostě umí (kdo by nedělal, co umí, že) a poslední skupina? Nevypadá, že by to dělala pro svoji potěchu. Vypadá, že to dělá proto, aby ukázala značkové plavky (ty mám i já, jen tak mimochodem), a pak si mohla hodit na FB, Insta či jinou sociální síť, že dneska uplavala tolik a tolik bazénů. Aby před ostatními vypadali, jak žijí zdravě a v práci mohli vykládat, kolik dali tehdy a tehdy bazénů (až budu umět plavat, možná to budu dělat taky, čert ví).


Celkově když odhlédnu od plavání, zaráží mne, kolik lidí, mladých především, dělá pohyb pouze jako masku pro okolní svět, že jsou jako oni. Třeba bruslení. U Olympie je dráha. Vede do centra Brna nebo až do Židlochovic. Je krásná, upravená. Víte, kolik tam potkáte lidí s přístrojem na ruce nebo selfí tyčí? Dobře, přístroj na ruce jsem na běhání měla taky a pak jsem jej vyměnila za pedometr, protože je zajímavější. Ale nikdy jsem nesdílela své výkony (a že v Holandsku nebyly malé!).

Když tohle píšu, tak asi tohle nedělám, že? Houby. Když jsem ráno u Olympie a svítá a cvičící stroje začnou hladit paprsky sluníčka, tak prostě neodolám a fotku udělám. A sdílím ji. Proč? Ne abych byla pozer jako ostatní. Ale čistě proto, že jsem šťastná a spokojená a myslím si, že více lidí by se mělo vydat cvičit nebo jen hýbat pro dobrý pocit sebe sama. A taky pro to, že když pak sedíte na lavičce, sluníčko už je výše a vy zplavení vyrážíte do sprchy , je to pocit k nezaplacení. Víte, já tím asi moc nehubnu. Nebo to nejde vidět. Nikde ani nezapisuji svoje výkony. Ale vždy se těším, až potkám ty dva zajíce, co u Olympie trajdají, až se zase budu v duchu usmívat, kdy pustí zavlažování zrovna na mne nebo moje auto, …


Těším se na to, že jsem svobodná, volná, zdravá a moje tělo toho ještě hodně zvládne. Vždycky mám pak dobrou náladu, která mi vydrží do konce dne. Kéž by i bazén měl otevřeno od 5 nebo 6 ráno a já mohla jít plavat i před prací. Tak mne teď napadá - nemůžu se realizovat doma, nemůžu se realizovat v práci, já se snad stávám závislá na pohybu!!! :) A co, mám z toho skvělý pocit a baví mne to :)

Asi to všechno bude o povaze. Protože já i když byla fakt hubená v Amstru (pod 70 kg), tak jsem měla stále stejný pohled na WTF lidi. A co vy, jak na lidi kolem sebe, při sportovní aktivitě, kterou děláte od srdce, koukáte? :)

 


Komentáře

1 SchwarzRosen SchwarzRosen | 3. července 2016 v 19:45 | Reagovat

Já i "kraula" odjakživa plavu s hlavou nad vodou. Ještě mi nebylo ani 25, jen tak pro zajímavost. Ale tak u mě je to jen takový čabrání, nic víc.
Na tvou závěrečnou otázku neodpovím, protože já a sportovní aktivity, to nejde dohromady =oD

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 3. července 2016 v 19:47 | Reagovat

Já jsem paní Radová :-)
Hlavu pod vodu dobrovolně nestrčím, po tom, co mě pod vodou podržela plavčice v první třídě...
A tak nějak v rozmezí patnácti let je nás z naší školy většina.
Kdo nešel do školy jako znalý plavání, naučil se mít tak maximálně odpor k vodě...
Možná z toho je "paní Radová" :-)
Takových plavčic asi muselo být víc...

3 Antea Antea | Web | 3. července 2016 v 19:57 | Reagovat

A kam chodíš? Já hledám v Brně nějaké dobré místo na koupání, ale více než bazény mě lákají spíše lomy apod. :-) Jinak se stylem Ti moc nepomůžu. Já na techniku dlabu :-) Starám se o to, abych uplavala tolik kolik potřebuju (minulý týden to bylo 800m, což mi na letošní první plavání nepřijde špatné), přiměřeně rychle a ostatní neřeším :-) Plavky mám teda dvojdílné, značkové, a s brýlemi budu muset začít, protože se mi před tím týdnem dostala voda pod čočky a já skončila na pohotovosti :-D

4 Jana Jana | E-mail | Web | 4. července 2016 v 8:41 | Reagovat

[1]: Tak tak plaveš pořád, takže jsi snaživec jak já :D

[2]: No já právě po takové zkušenosti plavat ve škole nechodila. Byla jsem dobrá v ygmnastice, atletice a dělala jsem jezdectí, takže z plávání jsem byla uvolněna ...

[3]: Ty bys mohla být typ na Rivieru :) Jinak já chodím do Brna, protože tam teď budu v červenci hlídat kočky. Jinak chodím plavat do Blučiny. A jak píšeš - 800 m - to bych dala, ale mne natolik sere, že to nedělám správně, že prostě moc dlouho nevydržím. Takže se minimálně 20 minut snažím plavat v kuse a stále zkoušet správně dýchat. Nechci si spíše uškodit než pomoci (proto se pohoršuji nad pozery :D asi, já nevím :) )

5 Taychimono ze světa plujícího v řešetu Taychimono ze světa plujícího v řešetu | 4. července 2016 v 8:52 | Reagovat

Kamarádka si taky chodí o víkendech zaplavat, teda na Kraví horu. Já bych si asi jen tak zaplavat nešla, samotnou mě to nebaví. Navíc mi to moc nejde. Já sice umím dýchat, ale mám problém s tím se na té vodě udržet. Učili mě to ve třetí třídě, v šesté, v sedmé a stále nic. Jako něco uplavu, pomalu, chvíli se i udržím, ale pak je to se mnou marné. Navíc neumím otevřít oči pod vodou. A můj oblíbený styl jsou prostě prsa rukama a nohama kraul. :-D Nikdy jsem se nekoukala, jak kdo u toho vypadá, prostě jsem si plavala. A nikdy jsem neměla jednodílné plavky. Ale to proto, že když už nejsem sportovec, tak ať vypadám aspoň trochu k světu a trošku se opálím, pomáhá mi to na kůži, když jsem mírně hnědá. :-)

P.S. vše mi automaticky padá do spamu, když prozradím víc než náhodně spatlané jméno, tož blog, kdyby náhodou je první jméno s příponou blogspot. :-)

6 Porcelánová panna Porcelánová panna | E-mail | Web | 4. července 2016 v 10:04 | Reagovat

Haha :-D já taky neumím nijak plavat.Prostě plavu a na styl kašlu. Já nějak neřeším okolí protože se dokážu sama sobě vysmát ale nikdo se mi zatím nesmál. Asi... :D Když lezu do veřejné vody, většinou jen za účelem for fun 8-)

7 Jana Jana | E-mail | Web | 4. července 2016 v 10:43 | Reagovat

[5]: Tento článek vznikl na základě plavání na Kraví hoře :D tam je to otřesné na úchyly :D Teda ne že by kamarádka byla úchyl! To vůbec neříkám :) Za spam se omlouvám, to dělá asi blog sám o sobě, já nic nastaveno nemám.

[6]: Tak jako nějak plavat taky plavu, ale není to zdravé, když se "nějak plave" dlouhodobě - teda si myslím :) A to právě když někam jdu a někoho pravidelně potkávám (právě ty baliče), tak mi to hýbe žlučí :)

8 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 4. července 2016 v 12:38 | Reagovat

Fůůůůůj, plavání :-D Pokud se v něčem nebojím pochválit, tak je to sport... tak nějak jakýkoliv. Ale plavání je ta výjimka potvrzující pravidlo asi. Na basketbalovém soustředění jsem dokonce doplavala poníženě poslední :-D Takže bazény opravdu nevyhledávám... ale když... vířivka totiž neběží nonstop... tak jsem asi Paní Radová? Stylem plavání určitě, dýchat pod vodou taky neumím. Plavky jsem měla vždy dvojdílné, poslední dobou z Tesca, takže vydrželi jednu dovolenou. Mé nejlepší plavky byli z Litexu... košíčkové :-P dělaly mi krásná prsa, i přesto, že jsem žádná neměla. A na mé poslední plavky se dokonce můžeš podívat :D http://zmarsalkova.blog.cz/1512/christmas-party Myslím, že Paní Radovou dokonale dotváří :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama