Babča

6. srpna 2016 v 8:42 | Jana |  Ze života
Možná jste zaregistrovali, že máme doma dvě auta. Starou, ošklivou herku Audi a moji rozkošnou, kočičkama polepenou, Babču Felicii…


Nikdy jsem ovšem nepsala či nepopisovala, jak své auto miluji princ. Jako chlap. Když čistí herku, vypadá pak mnohem lépe než umyvadlo po tom, co se holil. Ale to je prostě dané, to má každý chlap v genech. Audinka je ale chuderka. Nikdy nezažila food party. Nikdy nebyla tak moc od bahna po výletě (ano ano, na špinavou práci či bahnité výlety je tu Babča) … Pokud jedete herkou, nesmíte jíst a pít smíte jen čistou neperlivou vodu (perlivou možná taky, ale neperlivou si přidávám já pro vystupňování). Na sedačky můžete jen čistí. Pokud nejste čistí - ručník pod vás. A pokud to zrovna princ neřeší, o to déle pak čistí (není vypozorováno, jde o moji domněnku).

Klikni a uvidíš, kde jsem obrázek vzala!

Babča je party auto. Miluje McDonalds, nanuky, tyčinky, které extrémně drobí. Vozí s sebou běhací boty, brusle, věci na plavání, lodičky (boty), … Jenže já jsem žena a doma mám čisto, v autě … No a když mám moc práce a i doma to nestíhám uklízet, Babča začala žít vlastním životem. Zrovinka dneska ráno se mi zdálo, že Babča si jezdí sama na BigMac menu do centra Brna. Takže v 6 ráno jsem vstala, vytáhla vysavač, kyblík s vodou a šla za Babčou před dům.


První problém nastal, když jsem neměla Babču jak odemknout … Druhý problém byl, že kabel vysavače nedosáhne do elektriky v domě. Chvilku jsem měla nutkání to vzdát, ale pak jsem si sedla a notnou chvíli přemýšlela, jak to vlastně dělá princ s herkou. On jednak nepoužívá domácí vysavač, ale pracovní - kde ten je, to fakt nevím. No, možná je na půdě … Jenže jak jej zapojí? Nedalo mi to, šla jsem do dílny. A světe div se, nějaká prodlužka ta byla.

Jak ji ale dostat ven zapojenou tak, aby neutekly kočky? Ha! Přes zavřený pokoj. Další problém nastal, zda je dost dlouhá. Byla, takže jsem ani neškrábla Audinu. Jelikož i Babču včera parkoval princ, zaparkoval tak, že i plné otevření dveří nemá šanci se herky dotknout. Čím mi hodně usnadnil práci. Umíte si představit, že po probuzení, bez kávy, přecouváváte auto? Po otevření dveří a negování možnosti odření herky, jsem usedla do Babči a přemýšlela, čím začít. Nikdy jsem neviděla prince uklízet auto, přestože to dělal víckrát než vysával.

Vytáhla jsem gumové podložky. Pod nimi se skrýval nový život. Tak jsem jej vysála. To samé u spolujezdce. Nakonec kastlíky a úplně nakonec sedačky. Jenže co prach? Vlhkou hadérkou jsem setřela všechen prach. Voda nezměnila barvu, tak asi to nebylo tak hrozné. Kastlíky jsem pak ještě jednou vysála a šla na ten bugr vzadu. Tam totiž jezdívá moje malá sestra, která brzy pochopila, že party auto znamená volnost, svobodu a legraci … A já tam skladovala brusle a boty na běhání … Evidentně mi smrdí nohy natolik, že to brání rozvoji života. Vzadu bylo mrtvo. Plno mrtvých - především včel a much. Trochu bahna a drobečky. Bonbon. Kousek tyčinky. No fuj no.

Nemáte taky chuť?

Nakonec jsem vysála i to plato nad kufrem a věci schovala do kufru. Ten je totiž čistý (zakrytý čímsi plastovým, co je na mne těžké - a dostala jsem to k Vánocům). Celá spokojená a zpocená jsem uklidila čistící potřeby na své místo a odnesla gumové podložky pod nohy do koupelny. A nastala druhá etapa … Prvně - voda nebyla vůbec čistá. Byla temná. To kyblík byl tmavý a tak změna nešla vidět. Dokonce jsem měla špínu na ruce - to ani nevím odkud. No a potom - jak princ myje gumové podložky herky? Měl je někdy v koupelně? …


Po extrémně krátké chvilce jsem koupelnu proměnila v myčku. Jako malé dítě plné radosti jsem ve vaně sprchovala gumové podložky, překládala je do sprcháče a zase je sprchovala. Mezitím jsem je i myla hadrou, aby byly čisté. Výsledek je takový, že se všude v koupelně válí kousky babčiného vybavení. Až se princ vzbudí, bude jistě nadšen, že jde k záchodu úzkou uličkou lemovanou gumovými podložkami …Celá tato akce mne opět více přiblížila svému autu. Měla bych o ně do budoucna více pečovat, protože nikdy nevíte, kdy si na hambáč s hranolkama vážně odjede jako Bumblebee v Transformerech … A jaké auto by byla Audi? Megatron.

Pro suprovější obrázky klikni!
 


Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 6. srpna 2016 v 9:33 | Reagovat

Čištění aut mě fascinuje právě z toho důvodu, že v očích muže, který auto vlastní, je čistá radost, snad ještě větší, než když drží novorozeného syna, který bude pokračovatelem rodu a který jednoho dne zdědí jeho krásné auto. A kolik háklivých bratranců a strejdů jsem měla. Kolikrát jsem se v autě bála i dýchat :D

2 lukahal lukahal | Web | 12. srpna 2016 v 10:30 | Reagovat

Mytí auta a jaké je to dobrodružství ;-).
Taky se mi líbí, když se dávají autům a jiným věcem citově zabarvené pojmenování, Babča to je super.Můj bývalej kolega pojmenovával auta podle svátku v den koupě; takže měl např. Hugouška. :-)

3 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 13:15 | Reagovat

Pane jo, oproti tvému gruntování Babči se můžu já se svým uklízením jít vycpat... :D Já třeba podložky pod nohy jen luxuju a to jen tak halabala, aby se neřeklo (ale pravda je, že nejsou gumové, jsou to prostě kousky koberce). Pak z nejhoršího oluxuju sedačky a podlahu, setřu prach na palubce a pak řádím s hadicí a houbou a kýblem naplněným z 2/3 pěnou a 1/3 vodou... :-D A ty mrtvé mušky mám na přední masce - rozmáznuté krvavé tečky, co obyčejnou houbou setřít fakt nejdou. :-/ :D
Prostě - máš můj obdiv, jak zodpovědně jsi k tomu přistoupila a jak sis parádně poradila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama