Můj princ

29. září 2016 v 15:04 | Jana |  Ze života

Rozhodla jsem se, že na základě zmínky ve článku a několika mailech, napíši o svém princi pár slov, jako o chlapovi z masa a kostí.

Můj muž je starší než já, vyšší než já, v mnoha věcech zkušenější než já. Má větší bříško než já, ale váží méně než já (fakt jsem takové vyžrané prasátko oproti němu). Protože mám ráda chlapy se strništěm a krátkými vlasy, koupil si strojek, aby vousy jen zastřihával a neholil. Chodí častěji k holiči, aby měl více času kratší vlasy - to po něm úplně šílím. Má neskutečně dlouhé řasy a jeho modré oči se mi moc nelíbí, neboť nemám ráda světlooké muže. Naštěstí mám většinu času sklopený zrak, protože se za něco stydím nebo jsem schoulená na jeho hrudi či v klíně. Mimo jiné na něm miluji jeho paže a ruce - šikovné, obratné, silné … A to samé i nohy … Co se týče celého těla, dokážu jej pusinkovat téměř všude a pořád. Přestože je chlupatý jako medvídek. To se mi moc líbí a je to pro mne chlap. Ne jako oholení mladíci dnešní doby.
Google: heslo "princ na bílém koni"

Co se týká povahy mého muže. Je to vyrovnanost sama. Je neskutečně moc trpělivý, ale když vybouchne, tak se se schovají i ti nejmenší pavoučci na půdě někam hluboko. Je to člověk, kterému je vlastní dát člověku dost času na to, aby to pochopil. Ale na druhou stranu na úkor toho, že je omezený počet pokusů - ne vždy vyjde druhá šance bez trestu. Muž je t cílevědomý a za svým cílem jde celkem hodně tvrdě. Takže když já se rozhodnu nejít k doktorce, je schopný mne tam odnést zavázanou v pytli. I jako chlap mi neskutečně moc pomáhá. Když nemůžu třeba chodit a uklidit před návštěvou, vezme vysavač, mop a hadr a uklidí. Umí uvařit, když mi není dobře. Pomáhá mi vynášet ven prádlo, když je ho na sušáku hodně a je těžké. Je velice pozorný a dokáže ocenit i maličkost. Neoceňuje, když dělám překvapení, která on nechtěl (na, tady jsem ti koupila maliny, můžeš si je dát - ale ocení, když mu ty maliny nějak připravím). Je pozorný a nosí mi domů často drobné a ještě častěji méně drobné pozornosti (většinou s kočičí tématikou).
Google: heslo "princ"

Asi jeho nejsilnější stránky vidím v tom, že doma o všem mluvíme. Je to pro mne nové, jsem zvyklá o všem mlčet. Pokud je ale problém, nejde se spát, dokud nedospějeme k nějakému rozhodnutí, jak pokračovat dál. Když se něco začne, třeba moje léčba u víly, chce vědět, co bude a jak to bude probíhat a co je cíl. A kdyby mu víla řekla, že se mnou měsíc nesmí mít sex, protože by to uškodilo mé psychice - měsíc by po mně nic nechtěl a moje pokus by odrážel. Samozřejmě by se ještě při takovémto silném zásahu zeptal i jiného odborníka, co si o tom myslí (to třeba ne u víly, ale u gynekoložky s tím nemá problém). Dokonce nemá problém se mnou jít k doktorovi (u víly byl sám), držet mne za ruku a poslouchat diagnózu se mnou. Nemůže to dělat pořád, protože chodí do práce, ale když je to vážné, tak udělá cokoliv, jenom aby byl se mnou, po mém boku.
Google: heslo "princ"

Jeho trpělivost, co se týká mých excesů, je obdivuhodná. Každý jiný chlap by mne už poslal do míst, kde končí záda. Můj muž je ale natolik dokonalý, že si se mnou sedne a znovu to všechno probereme. Když ležím na zemi, znovu mi podá ruku a pomůže mi vstát. Když se rozčiluji nad nespravedlností světa (že je na mně někdo zlý), nedrží mne a neutěšuje mne. On mne podpoří v tom, co je oprávněné. Pokud jen fňukám, chci být středem pozornosti, rázem už nejsem opečovávaná, ale je mi ukázáno, že to asi není úplně hezké, co si jak a proč myslím, že?

Myslím si ale, že kdybych neměla tolik kilo tuku na sobě, že můj milovaný a úžasný princ na rukou nosí. Doslova. Přenáší si mne z postele do klece/na klec nebo do kuchyně. A když jsme u kuchyně - moje láska ví, jak nerada vařím. Proto je natolik pozorná, že cokoliv co může, mi pochválí. Samozřejmě zmíní i negativa, ale když vidí, kolik mi to dalo práce, ocení alespoň snahu. Když potřebuji v kuchyni pomoci, jde a pomůže mi. Což je jeho další vlastnost, kterou obdivuji a chtěla bych mít. Jsem pro něj na prvním místě já a vše, co dělám - tedy i když něco hraje nebo na něco kouká a já potřebuji pomoci - zvedne se a jde a problém vyřeší nebo mi pomůže. Nesmím to samozřejmě dělat hodinu co 10 minut. Je úžasný, je dokonalý a je skvělý, ale není svatý. Nebo jeho trpělivost není svatá.
Google: heslo "princ"

A taky nikdy nelže. Takže když něco řekne, tak to tak vážně je nebo bude. Neslibuje mi ani nic, co by nemohl dodržet. Na vše, z čeho bych později mohla být smutná (když bych to zle pochopila), me předem upozorňuje. I dvakrát. Nebo třikrát. Vždy si dá práci s tím, abych všemu, co mi řekne, co jak plánujeme, rozuměla. Pokud to totiž tak není (a já nedělám to samé co on), pohádáme se. Takže ano, i my dva se hádáme. Většinou se hádá s tou mou zlou částí. A hádají se o tom, že já jsem řekla "a" a on řekla "A". Pokud na sebe ječíme (doslova), jde většinou o to, že se kousnu a nehodlá ustoupit i když má pravdu. Pokud ji však nemá on (stává se málokdy), jsem navztekaná taky, protože on chybu na rozdíl ode mne přizná. Neomlouvá se ale zbytečně …

Na svém milovaném princi miluji všechno. I to, co mne vytáčí do nepříčetnosti. Proč? Protože cokoliv mi vadí a je to jen trochu opodstatněné, tak princ se to snaží změnit. Vadí mi hlasité zívání? Princ si jde zívnout jinam nebo se snaží zakrýt pusu a být potichu. Vadí mi konverzace o menstruaci, krámech atd? Zvolí jiný přístup ke komunikaci. Je toho víc a mrzí mne, že všechny jeho změny a postoje nedokážu ocenit. Že nedokážu dát najevo radost.
Google: heslo "princ"

Takže ano, dámy a pánové, ten muž, se kterým žiju, je vážně princ a jak píše Lee Banda - přišel za mnou z jiné země, aby mne zachránil. Je to splněný sen každé malé i velké holky a já jsem v sedmém nebi, že jsme se s princem našli zrovna my dva. Tedy, my čtyři. Vaderošek a Summinka k nám patří přece taky. Takže je fakt dokonalý - má rád kočky!
Google: heslo "man and cat"

 


Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 29. září 2016 v 15:42 | Reagovat

Janičko, když to tak čtu, skoro přemýšlím, jestli ten můj nežije dvojí život :-)
Ale ne, neboj :-)
Jen jsme obě měly štěstí :-)

2 Eliss Eliss | Web | 29. září 2016 v 15:45 | Reagovat

Moc vám vaši lásku přeju :-)

3 Jana Jana | E-mail | Web | 29. září 2016 v 16:01 | Reagovat

[1]:Já jen doufám, že ne :D :D :D Ale myslím, že je krásné, že prince má více lidí :)

[2]: Děkujiii :)

4 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 29. září 2016 v 16:01 | Reagovat

Jani, čéče, ty jsi nějaká plodná poslední dobou!! :-D

[1]: Nebo trojí! Ne vlastně, prdlačky, Martínek zdaleka neváží míň, než já :D  Štěstí nás mělo všech šest, to jo (oni přeci taky měli štěstí, že našli zrovinka nás :D, na to nezapomínat! )

5 Jana Jana | E-mail | Web | 29. září 2016 v 16:03 | Reagovat

[4]:No potřebovala jsem to ze sebe dostat. Obzvláště dneska jsem nějaká rozňuchaná a neumím článek nevydat :D Musím se naučit odolávat :D

6 Jannie Jannie | Web | 30. září 2016 v 8:31 | Reagovat

Krásně napsáno :). Myslím ale, že svého prince má už díkybohu stále víc a víc lidí :).

7 Taychi Taychi | E-mail | Web | 30. září 2016 v 20:55 | Reagovat

Podle popisu jsem si ho nepředstavovala tak dokonale jako je na fotce. Velmi přitažlivý muž, a co je hlavní, nemá v hlavě nasráno a dokáže se postarat :-). Moc hezký článek, který mi dal větší naději v lidstvo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama