Zabij mě znovu

20. října 2016 v 6:57 | Jana |  Knižní orgasmus
Kniha, která je novinkou roku 2016 a skrývá s sobě potenciál kvalitního příběhu. Zda je příběh opravdu kvalitní, nechť posoudí každý sám …


Jde o dílo z pera Rachel Abbottové. Její psavé začátky jsou tak romantické, že jí až ten komfort nedostat se několik dní z domu plně závidím. Přestože v době psaní nebydlela Rachel v Manchesteru, vyrůstala v něm a to se více než pozitivně otisklo do celé dějové linky. Já sama ovšem Manchester neznám, tudíž nemohu posoudit plnou správnost popisu míst, ovšem jakožto čtenáři mi prostředí a jeho detaily bohatě stačily.Nemohla jsem čekat, než mi kniha přijde do druhého dne, tedy já ji četla v pdf verzi. Už to samo naznačuje, že kniha má pro své zájemce přitažlivé kouzlo od první minuty, co si přečtete anotaci a uvidíte titulní stranu. Dlouho jsem dumala, proč je zvolena titulní strana, tak, jak je zvolena. A dlouho mi význam unikal. Ovšem na vše člověk dojde v čase, kdy určí autorka. S grácií autorka mění úhly pohledů jednotlivých postav. Na můj vkus jich tam bylo příliš, ale aspoň nebyla dějová linka natolik čitelná. Možná mi i přišlo, že se autorka na chvilku sama zapletla do postav a jaksi nevysvětlila některé věci - a nebo jsem si je v zápalu vášně čtení neuvědomila. Také se mi líbilo, i když to občas rušilo, jak se rozvíjí více vztahů zároveň.

Co mne doslova rušilo a u čeho jsem skřípala zubama - to byla hlavní hrdinka. Jenže ona potom sama své sestře položila otázku, na kterou jsem nedokázala odpovědět a chtě nechtě jsem musela uznat, že to je patová situace a že hrdinka, přestože je právnička obhájkyně, není úplně mimo. Další, co mne velice pozitivně upoutalo na příběhu, je jeho konec. Jde o moji první knihu autorky Rachel, tedy nevím, jak končí jiné její knihy. Ovšem tento konec byl neočekávávaný. I když možná jej dokáží někteří tušit stejně jako já, že až moc náhod začíná být podezřelých a jeden rozhovor s kolegou je též zavánějící. Dobře, možná nejeden.

Kniha se čte jedním dechem. Myslíte si, že víte, ale přitom jste přesně tam, kde vás autorka mít chce. Jste napjatí, mlátíte hlavou do stolu, ale knihu neodložíte (pdf nezavřete), protože vás vážně zajímá, co bude další krok, kam cesta zahne, kdo je dobrý a kdo je špatný … 300 stran příběhu uteče jako voda v Manchesteru a vy nakonec zíráte na monitor a udivujete se nad myšlenkami, které se honí hlavní hrdince hlavou. Příběh končí tak, že ani vlastně nevíte, … Ale to by byl spoiler :)


Za sebe mohu knihu vřele doporučit. Já ji měla staženou v PC v práci, doma, v telefonu, v tabletu a 50 stránek jsem i měla vytisknutých, abych mohla pokračovat ve čtení bez omezení - protože jakmile se jednou ponoříte do hlubin hrůzy, velice špatně se hledá cesta zpět. Psychothriller od autorky bestseleru Spi sladce mohu jen doporučit.

Moje hodnocení:


Kniha je k dostání i v audiopodobě!
 


Komentáře

1 Sabča Sabča | Web | 20. října 2016 v 8:20 | Reagovat

Hodně jsi mě na knihu nalákala :-) asi se ponipoohlednu

2 Jana Jana | E-mail | Web | 20. října 2016 v 10:28 | Reagovat

[1]: Mohu jen doporučit. 300 stránek je v tobě jako nic :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama