Ovce – boj o pastviny

28. listopadu 2016 v 10:00 | Jana |  Deskové hry
Desková hra pro 2 - 4 hráče. Zdánlivě jednoduchá, ale nutí vás přemýšlet při každém jediném kroku, což jí činní brutálně zákeřnou! Čím mne uchvátila?

Jednoznačně provedením. Ano, jsem ujetá na rozkošné hrací propriety. Celá rodinná hra se skládá z několika polí, které jsou složeny ze šestiúhelníků. Každý hráč má desky 4 a postupně je hráč po hráči kladou na stůl a vytvoří tím herní plán - pastvinu. Už tento krok hry, ač přípravný, propůjčuje hře veliké množství obměn. Co mne ale uchvátilo na první pohled? Žetony s ovečkami. Každá je jiná! Ale postupně …


Každý hráč si vybere svoji barvu ovečky a všechny ovečky (žetony = stádo) umístí na okraj hracího plánu. No a potom se ovečky rozběhnou po celé pastvině - tedy hráč po hráči vezme jakýkoliv počet žetonů a přesune je přímým směrem na nejzazší možné místo plánu. Ovečky nesmí přeskakovat jednu druhou, dorazí k nějaké další a spokojeně přežvykují … A kdo má více spokojených, přežvykujících, oveček na pastvině - ten vyhrál!


Zdají se vám pravidla jednoduchá? Jak jsem psala v perexu - pravidla jsou zdánlivě jednoduchá, ale to například i dáma na šachovnici. Tato hra je příjemná svou jednoduchostí, přípravou (dokonce nemusíte před prvním použitím nic "vylupovat") a provedením. Což se možná odráží na kvalitě deskových polích - jsou mírně prohnutá. Na druhou stranu si deskové pole můžete sami doma vyrobit (třeba ze dřeva), pokud jste alespoň trochu kutilové. A když už budete u herního plánku, proč nevyrobit i žetony s motivy zvířat, které máte rádi? Sice to nebudou pastviny a ovce, ale bude to příjemná logická a strategická hra se zvířaty/předměty, které máte rádi.Tvůrcům se ale musí nechat, že jejich provedení je nadmíru rozkošné a je to roztomile zákeřná rodinná hra. Ač se uvádí doporučovaný věk 7 let a více, dámu či šachy také zvládají i menší caparti. Pokud u hry moc nepřemýšlíte, máte ji hotovou za 5 minut. Pokud si ji užíváte a poctivě se snažíte zablokovat ovce protivníka, může se protáhnout i na půl hodiny. Jelikož se blíží Vánoce, cena 599 korun není vůbec ošklivá! REXhrám se to prostě dost povedlo!

 


Komentáře

1 Lenule Lenule | Web | 11. prosince 2016 v 14:52 | Reagovat

Zajímavá hra :-)  Dobrý nápad na vánoční dárek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama