Za co se schovávají? A co já?

15. listopadu 2016 v 15:06 | Jana |  Dumám

Je pondělí odpoledne a já sedím v práci a vzpomínám na ráno …


Čas od času vyhlédnu z okna a kontroluji, zda sněží. Furt nic. Jižní Morava je v tomto dost na houby. Alespoň už je venku mínus, kdyby náhodou jen chtělo začít sněžit. Pořád doufám, že zítřejší ráno bude stejně úžasné jako to dnešní … Všude bílo, jemná mlha, a svit vycházejícího slunce. Jedu ve svém dokonale úžasném broučkovi s rádiem a spravenou podložkou pod ruku a jsem neskutečně šťastná. Ve svých 26 letech jsem dosáhla všeho, o čem jsem jako malá holka snila - perfektní a milující chlap, překrásný domov se zvířaty, auto, perspektivní práce, do které se i přes protesty, že do ní nechci chodit, těším.

Moje práce je prima. Když chci náplň práce, dá se nějaká najít. Někdy je to těžší (doufám, že takový bude prosinec), někdy snazší a někdy je úplně nemyslitelné mít chvíli volna na oběd. Aktuálně je stav takový, že končí finanční rok a tedy musí odjet vše, co tu máme objednáno. Byly avizovány přesčasy - pro sklad. Takže jakožto admin bych měla být v pohodě. Ale já nejsem jen tak ledajaký admin. Já jsem admin pro speciální závozy a tak moje pracovní doba je speciální. Nejenže moje závozy se komunikují jinak než pravidelné závozy, že musím občas tlačit na sklad, aby zvládl více - nebo naopak na zákazníka, aby sklad nemusel tolik makat… Někdy se stane, že moje závozy odjíždí odpoledne. A s tím souvisí i dnešní zdlouhavý článek.

Zítra pojede ráno moje Španělsko, potom se bude chystat Appino Německo a nakonec, až k večeru, se začne pracovat na mém Rusku. Kolega Standa má zítra pohodu jazz. A protože dokumenty pro odjezd Ruska tvořím já, stejně jako i ten kus papíru, co dostane každý řidič, aby věděl, co veze a kam a mohl to ukazovat policii (CMR, PoD-proof of delivery) - budu tu zítra tak dlouho, dokud se nedostane Rusko na řadu. Tedy se mi zítra vznikne prostor pro cokoliv-pracovního-i-nepracovního. A protože jsem holka šikovná, rozvrhla jsem si pracovní náplň tak, abych tu i zítra v noci měla co dělat.
By Google: Patrick Jane

Čtu (napadá mne, že začnu háčkovat či plést). Když je v kanceláři moc lidí, kotvím na blogu. Když je tu lidí málo (rozumějte - mí kolegové spí), čtu si knihu o sociální patologii (dávám si oddech od detektivní tvorby… Nesbo mi dal kapky…). Blog se za mé malé nepřítomnosti tak jako změnil. Každý týden se mění téma týdne a já, protože mi ani nebylo slušně odepsáno na mail, jsem se rozhodla seknout s výběrem do TT, přestože mne to baví. Čtu si tedy blogy z TT sama i nadále, ale nikam je nedoporučuji, neboť jaksi nezapadám do té skvadry výběrčích. O to mi ale nejde. Jde mi o to, že se stále více stává, že jeden nejmenovaný blog, který má více autorů (nebo jednoho hodně schizofrenního), přidává k jednomu TT v krátkých intervalech stále další a další články…

Původně mi nešlo do hlavy, jak se mohou najít lidi, kteří tak hodně žijí fiktivní postavou či jsou tak pobláznění jedním člověkem, který je známý. Princ se mi to snažil vysvětlit, ale já, protože jsem netolerantní a nenávistná (nebo co mi to teď kdosi řekl), jsem se smířila s tím, že existují i takoví lidé. Jejich myšlenky jsou někdy zajímavé, někdy doslova vyzývají k hejterství - prostě ideální půda pro komentáře jakéhokoliv typu. A dneska mne dorazilo, jak moc se ta skupina/ten schizofrenní jedinec zaměřují na homosexualitu/veganství. Uvědomila jsem si, že ji protlačí skoro do každého tématu týdne. Je to jako Howard Wolowitz z TBBT, když se vrátí z vesmíru …
Google: Patrick Jane

4 články k tématu týdne od včerejška + 1 článek z konkurenčního blogu. Je to takové zvláštní. Nutí mne to někdy přemýšlet nad tím, co lidi nutí sjednocovat se pod fiktivní věci. A hlavně (ano, já sobec), pod co já se sjednocuji? Až u tohoto blogu mne napadlo, jak jsou někteří lidé smutní, že si musí najít jinou identitu na internetu. Jak si dávají jména dle postav a v rozhovoru popisují, co mají s danou postavou společného. Samozřejmě je fajn mít takové fanouškovské blogy. Komu by se nehodilo vědět dopředu, kdo je Red John a jestli bude Patrik mít něco s Lisbonovou … Pustím se trochu na tenký led, adrenalinu je třeba - ale nenapadlo je někdy, že tím, jak vystupují, vlastně dehonestují onu jejich postavu?

Možná to jen nechápu. Popravdě by bylo zajímavé, kdyby se do sebe pustili dva Patrickové (jeden z Ukrajiny a druhý z Polska), který z nich je více jako hrdina z Mentalisty (používám ten seriál, protože ho znám). Nechápu, jak mohou lidi raději vystupovat pod cizí identitou než pod tou svou. Tedy to chápu. Jen jsem věřila, že takových lidí je málo. Co mi internet v práci dovolil, hledám různé fan blogy a … a takových nespokojených a asi s malým sebevědomím - takových lidí je hrozně moc! Tolik určitě úžasných a zajímavých lidí se skrývá pod identitou někoho jiného … A naopak také, samozřejmě. Tolik protivných otrapů lidi otravuje ještě skrze fiktivní postavy a myslí si, že jsou něco víc.

Nechápejte mne zle, nechci nikoho soudit, jen by mne zajímalo, za co se schovávám já? A schovávám se za něco? A co vy? Taky hrajete na schovku se svým skutečným já?
 


Komentáře

1 Akim Akim | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 15:18 | Reagovat

Já už blog moc neřeším a jeho titulku už vůbec, nějak to pro mě ztratilo kouzlo svobody a touhy umělecky se vyjádřit. Působí to na mě spíš už jen kýčovitým, případně bulvárním dojmem a abych nestřílel jen do cizích, i mě samotnému už to psaní moc nejde, ach jo, přitom mě to tak bavilo a v podstatě i baví, hlavu mám plnou myšlenek, ale když se to snažím hodit do wordu, tak je z toho slovní průjem. O_O  :-! ;-)  :-(  :-)  :-D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 15:39 | Reagovat

[1]: Ne že bych řešila titulku, tohle mne čas od času napadne, protože stále ráda objevuji a navštěvuji nové blogy - jen moc nekomentuji a se špatnou rukou komentuji ještě méně než málo ... Každopádně se dokážu ztotožnit s tím, co píšeš - také ze mne padají bulshity a končí v rozepsaném či koši :) Asi stárneme :)

3 Akim Akim | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 15:41 | Reagovat

[2]: Třeba má každý bloger určitou dobu použitelnosti. :-P  :-D  :-D  :-D  :-D

4 Jana Jana | E-mail | Web | 15. listopadu 2016 v 15:48 | Reagovat

[3]:No to potěš koště ...

5 Kazimír Kraťas Kazimír Kraťas | Web | 15. listopadu 2016 v 16:36 | Reagovat

Jsem zoufalý ošklivý panic se zanedbatelným IQ i délkou údu a s komplexem méněcennosti. Zoufale potřebuji vaši pozornost. Potřebuji vaše komentáře, až už utěšující či lítostivé, nebo nenávistné. Prostě potřebuji mít pocit, že se o mne někdo alespoň jednou v životě zajímá, ať už v dobrém, nebo špatném. Potřebuju to snad ještě naléhavěji než první sex, funkční pistoli, nebo preventivní proplesknutí, abych se konečně probral a přestal ze sebe dělat šulina na těch internetech.
Jedná se sice o reklamu, ale alespoň jsem upřímný, říkám to narovinu a racionálně vysvětluji důvody, proč stojím o větší návštěvnost. Krom toho - za každou jednotlivou návštěvu na mém blogu se o jednu vteřinu zkrátí čas, zbývající do ztráty mého panictví! A to se vyplatí, zvláště jste-li filantropové!

P.S.: Pěkná kočka! A ten králík, kterýho držíš v náručí taky není k zahození.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama