Doma...

6. ledna 2017 v 18:18 | Jana |  Ze života
Nasednu do auta a vím, že se to blíží. Nastartuji a lodička jemně zabublá. A v současné době i lehce zakvílí. Pohladím volant a uklidním sebe i Lodičku, že již brzy přijde pan mechanik a problém vyřeší… Rozsvítím světla, přizpůsobím vyhřívání čelního skla, zařadím zpátečku a vyjedu z areálu pracoviště. Jedu tam, kde je mé srdce spokojené. Jedu domů …


Jemně kloužu po dálnici směr Brno. Vítr fučí a Loďka se čas od času zhoupne z pruhu do pruhu. Při vjezdu do naší vesničky, kde stojí domeček jako jahůdka, mi začne plesat srdíčko. Většinou se mi podaří zaparkovat nadvakrát - tak, aby se vedle mého stříbrného korábu silnic vlezla i Princova herka. Schody beru skoro po dvou a vůbec mi nevadí, že v podpatcích to klouže. S rozzářeným obličejem sahám a hledám klíče v kabelce… Odemykám a vcházím do domu. Občas mne přivítají kočky, ale většinou mne vítá sám dům. Dýchá na mne, mluví na mne … Někdy mám nutkání sklonit se k Vaderoškovi a poptat se ho, zda to slyší také… Slyšíš ten zvuk, Vaderošku? To je náš domeček. Vítá mne doma. DOMA.


Žlutá hala mne vede do příjemné krémové koupelny, kde se převlékám a nasazuji si domácí obojek. Někdy se nechám laskat proudem vody. Jindy si po namáhavém dni v práci napustím plnou vanu vody, přidám čokoládovou pěnu a pod dohledem Vaderoška odpočívám. Mé kroky brzy vedou do žlutozelého obývacího pokoje a kuchyně. Někdy si jen tak sednu na gauč a rozhlížím se kolem sebe. Hoří mi srdíčko radostí. Láskou. Spokojeností. Pocitem, že tady patřím… Pocitem, že jsem našla muže, který stvořil útulné hnízdo dle mých představ. Když se nad tou myšlenkou usmívám, odcházím do fialovo-černé ložnice. Někdy sedím na posteli, někdy na zemi vedle dveří… Na klín se mi stulí Summer a přede jako motorek. Koukám na skříň, koukám na obrazy na stěně, obdivuji lišty a pláču. Jsem nadmíru spokojená …Jako malá jsem běhávala po lesích, utíkala od lidí a povinností a snila o princi na bílém koni. Snila jsem o domečku se zahradou, kde jednou budu sedět na zemi a s radostí budu koukat, jak můj muž hraje kopanou s naším dítětem … Snila jsem o tom, co jsem viděla ve filmech - že budu jednou sedět na gauči v dece, s čajem a knihou nebo notebookem a kočkou nebo psíkem … nešlo ani tak o přesné představy, jako spíše o mlhou zahalené pocity.

Jednoho dne, jednoho krásného dne, kdy se v mém životě objevil princ. Mlha se začala rozestupovat a sny najednou začaly být barevné, jasné. A právě v tomto jahůdkovém domečku s překrásnou zelenou zahrádkou, po které se prohánějí moje dvě chlupaté kočičky, mají moje sny fialovou barvu… Zelenou a bílou nebo žlutou s nádechem teplé červené vyzařující od stromečku …A když zrovna nepláču spokojeností, začne mi Summinka do ouška šeptat, abych otevřela skříň… A v tu chvíli se většinou rozpláču podruhé … Plná šatní skříň… Většinou šaty. Pod skleněným podsvíceným sklem nejsou šperky v pravém slova smyslu … V červeném polstrováním se tetelí mé obojky. A pod pár šuplíky jsou police a v policích má další vášeň … boty … lodičky … Barevné, na vysokém podpatku. Semišové, lakované… a 30.ledna přibudou i kožené. Mnohobarevné s bílou špičkou. Takže když nesedím na žlutém gauči v záři vánočního stromečku nebo ve fialovém ráji … sedím před zářící skříní a koukám na mnoho párů bot a rozpláču se … potřetí?


Vypadá to, že pořád pláču? Možná. Ale doma, v tomto domečku, se opravdu cítím doma. Duše mi bublá vřelými city k tomuto místu, k tomuto muži, který je po mém boku v dobrém i zlém, ke kočičkám, které symbolizují svobodu a volnost i přes to, že brzo svobodná nebudu … I přes to budu ten nejspokojenější člověk s teplem domova v srdíčku… Řekněte mi, neplakali byste štěstím, kdyby se vám splnily všechny dětské princeznovské sny?


 


Komentáře

1 modni-hity1 modni-hity1 | E-mail | Web | 6. ledna 2017 v 18:26 | Reagovat

Super fotky dobri clanok krasny layou

pozyvam ta do sutaze na mojom blogu

2 Eliss Eliss | Web | 6. ledna 2017 v 18:57 | Reagovat

Překrásně zařízený byt... Jak se říká všude dobře, ale doma nejlíp 8-)

3 Týna Týna | Web | 7. ledna 2017 v 23:14 | Reagovat

Hrozně ráda čtu články o tobě, o tvém princi a Domovu (domovu s obřím D). Nestále mi to dodává energii v tomhle světě plném přetvářky, nevěr a lží.

Máš moc pěkně zařízený byt, ale nejvíc mě zaujala asi ložnice, jestli je to tvá vlastni fotka :) Jsem ujetá na barvičky, jež se kombinují s černou. A nemusí to být vždy jen fialová.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama