Zločin a trest - upletla jsem si bič ...

7. ledna 2017 v 22:36 | Jana |  Ze života
Nevím, zda-li to patří sem či na červený blog … Ale snad tím nikoho nepohorším.

Jelikož nežiji v normální vztahu (i když, co je dnes normální a co není…), máme doma jiná pravidla. Týká se to například financí - nemám o nich zase tak detailní přehled, jako jiné ženy. Máme jeden účet a dostávám kapesné. Vyhovuje mi to. Pokud si doma řeknu o peníze na jídlo nebo hygienické potřeby a podobné důležitosti - princ víceméně dá více než méně. To, že pak zbytek utratím za blbosti, to se mne snaží odnaučit. A s odnaučováním souvisí tresty a pochvaly …


A protože tresty jsou takové, že se jim ráda vyhýbám, vymyslela jsem si, že cokoliv co provedu, si zapíšu. Princ mne za to většinou pokárá/potrestá a u mnoha věcí si musím náhradu odpracovat. V nejčistčím slova smyslu, žádný sex či peníze. Prostě když mi dojde benzín a já jezdím dál, tak musím s kanystrem na benzínku. Hezky potupné, jen tak mimochodem (nespraví to ani vtip, že jste mysleli, že kombík má větší nádrž …).A právě tohle, že jsem i přes varování dál s autem jezdila a benzín nakonec úplně došel, si zapíšu do deníčku s kočičkama. Princ to zkontroluje a schválí. No a k tomu napíšu, jak jsem byla potrestána (že jsem šla pěšky na benzinu - princ není tyran, máme benzinu hned u vesnice) a předepíšu si datum druhého prohřešku stejného typu - pokud by se situace opakovala, zapíše tam princ datum a trest, jaký dostanu za to. Pokud bych provedla tu samou věc potřetí, zabavil by mi třeba na tři dny auto (takže bych do práce jezdila busem, tzn. vstávala o dvě hodiny dříve a doma byla o hodinu později). Což co si budeme povídat - tohle je fakticky efektivní. Nejenže to prožiju, já to pak musím i sepsat a kdykoliv bych zlobila, musím to číst a prožít znovu - pro ješitného člověka jako jsem já - PEKLO.

Víceméně se tak já sama spoléhám na stud, který u zapsání takových prohřešků zažívám. Do toho všeho si ten sešitek mám nosit i na sezení k Víle a tedy peklo víceméně pokračuje. Co si budeme povídat, dostat na zadek není vždy tím nejefektivnějším způsobem trestu. Co se týká odměn, těch mi princ dopřává až hodně si myslím. Nemám odměny za zásluhy nebo tak nějak. Ale když se třeba chovám celý týden/víkend hezky a nenechám se rozhazovat okolní situací, nekřičím, když něco nechápu, jezdím slušně a ne 160 km/h v místě, kde by mi vzali řidičák - tak dostanu něco krásného - třeba nové botičky (případě dnešního dne šedé, semišové).Myslím si, že i do budoucna, až by někdy byly děti, by to mohl být efektivní režim. Nemyslím si, že by bylo prima odměňovat či trestat penězi. Zda bude fungovat omezení internetu (když žijete s "ajťákem"…), zabavení věci - to si na sobě mohu vyzkoušet sama. Tedy doufám, že si to nevyzkouším, to by totiž znamenalo, že jsem zase tak moc hodná nebyla … Ale fakticky mi přijde prima, když třeba nacouvám do domu, že nedostanu hned na zadek nebo mi princ nesebere auto, ale že mne třeba nechá umýt flek od výfuku, který vznikl při mém ataku na zeď nebo něco takového (třeba zamést parkoviště, protože tam na ten flek uvidím…). Teď mi postupně dochází, že můj život se jaksi mění a že se jaksi začínám vychovávat sama. Co že to slyším za zvuk? Jo to bude maminka nebo babička, když jsem byla malá a ony mne poučovaly, že až jednou budu velká, použiju to na své děti … Hehe, používám to přímo na sebe.

Ale aby to nebylo jen o tom, že si tohle vymýšlím sama. Nedávno jsem byla u doktorky a šla jsem od ní velice rozrušená. Volala jsem princi, protože vím, že tak moc rozrušená nesmím řídit, že se musím prvně uklidnit. A co udělal princ? Povídal si se mnou (zbožňuji jeho hlas...a jméno s titulem, když mi přijde od něj email…) a z ničeho nic mne požádal, abych mu popsala okolí, co vidím. Jaké auta kolem mne stojí, jaké jsou tam domy, jakou mají barvu … Popravdě - uklidnilo mne to. A posléze i zahanbilo. Použil totiž metodu, kterou bych měla znát i já, když už se o to zajímám … Každopádně co si budeme povídat, dost mne to i vzrušilo. Celkově když jsme prince o Silvestru donutila hrát vědomostní hru, protože ji kamarádka donesla a já ji chtěla zkusit, a on věděl odpověď víceméně na jakoukoliv otázku (i z oblasti jím nenáviděného sportu) - fakt jsem z toho byla vzrušená (=vlhká). Takže kdykoliv, kdy se ukáže, že mne princ předčí, jsem z toho úplně paf a miluji ho čím dál víc …
A ještě poznatek z dneška - prý jsem inteligentní, ale nejsem rozumná. A na otázku, co je důležitější, mi bylo řečeno, že inteligence. Protože si aspoň máme o čem povídat bez zbytečných problémů (a já dodávám - bez zbytečných problémů hloupých lidí). Takže teď se jen musím chovat slušně a naučit se komunikovat (jinak budu mít další zápisek v kočičím deníčku …).
 


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 8. ledna 2017 v 9:32 | Reagovat

Utrácet za blbůstky je to nejkrásnější, co v životě je.

2 Ginger White Ginger White | Web | 8. ledna 2017 v 9:39 | Reagovat

Máte spolu zajímavý vztah, nikdy jsem o podobném "trestání" neslyšela, ale líbí se mi, jak to popisuješ. Přeji, ať vám to vydrží. :-) Jinak mně taky hooodně imponují chlapi, co jsou inteligentní. :-D

3 Anett Anett | E-mail | Web | 8. ledna 2017 v 11:08 | Reagovat

Jaký si to uděláš, takový to máš. :-D Očividně vám takto nastavený vztah vyhovuje, tak proč ne. :-)

4 porcelanovapanna porcelanovapanna | 23. ledna 2017 v 10:12 | Reagovat

dostat na zadek není vždy tím nejefektivnějším způsobem trestu - no tak s tím naprosto souhlasím. V minulosti chlap pro mně dokázal ''vymyslet'' jen tohle a nějaká kreativita mu absolutně nic neříkala. No, ale tak hlavně že ON sám se vnímal jako kreativní egoista bez chyb :-?

Ostatně teď ty tresty o kterých píšeš, na ty je mi už jen pomyšlení nepříjemné a narůstá ve mně vztek :-D Ale naprosto ti rozumím. Má (mělo) to svoje kouzlo :-)

5 Slušná úchylačka Slušná úchylačka | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 22:41 | Reagovat

V tom,jaký jsi typ subinky máš vlastně obrovskou výhodu. Mě by tento typ trestů asi nestačil. Určitě by to mělo svůj vliv, ale prostě - když někde čtu slovo TREST, představím si výprask. A pak teprve, že něco musím. Někdy se tak donutím dělat věci, do kterých se mi moc nechce - představím si, že je po mě chce objekt mého zájmu :) ale ten výprask mi tam prostě chybí. Alespoň symbolickej.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama