Kočka není pes

8. února 2017 v 19:22 | Jana |  Kočkomilové
Nový pořad s odbornou pomocí. Teď si akorát nejsem jistá, komu odborníci pomáhají - zda lidem nebo zvířatům.


Shlédla jsem několik dílů a stále si chci ponechat trochu optimismu … Ale … No po prvním díle, co byl v televizi, jsem byla nadšená. Ale …

Psi

Vyrůstala jsem s cvičitelkou psů a byla jsem cepována stejně jako ti psi. Moje maminka je voják a nestrpí, aby ji někdo neposlouchal (jedno jestli dítě nebo pes). Tedy se neskutečně stydím, když vidím, jací lidé u pana Desenského hledají pomoc. Proč? Protože jde převážně o řešitelné problémy, které by jim snad možná pomohl řešit i nějaký cvičitel z cvičáku či odborná diskuze na internetu … To, jak se lidé o svých psech vyjadřují - nad tím mi někdy stojí rozum. Já jsem sice rozmazlený spratek, jak mne s oblibou časuje princ, ale dokážu se postarat o zvíře - znám základy, jak žít s dalším zvířetem v domácnosti. Ale ti lidi jak kdyby ani nevěděli, že něco jako výcvik je. Jak kdyby nikdy nečetli žádnou knihu či diskuzi … Nikdy se nezeptali veterináře, co s tím či oním problémem … Vážně se propadám studem, když se paní snaží být děsně cool před panem Desenským, který svým klidným hlubokým hlasem řekne, že chyba je v paničce a ne v psovi (cca 99,9% případů) - ti lidi nemají špetku vlastní iniciativy něco zkoušet - tak to vypadá, než jdou za odborníkem.

Kočky

Slečna Klára je úžasná. Je klidná, vstřícná a kočky uklidňuje už jen tím, že přijde do domácnosti. Řeší jako pan Desenský problémy, které se dají řešit s veterinářem, chovatelem, na internetu, v knihách (o některých problémech jsem sama psala) … Tedy ti lidé opět nechtějí, dokud nepřijde slečna Klára. U těchto lidí - u kočkařů - je to ovšem trošičku pochopitelnější než u pejskařů. Kočky jsou bohyně (psi jsou přátelé) - tedy žít s nimi lze, ale ne vždy na to mají lidi trpělivost a důslednost. Navíc jsou lehce bohémští, stejně jako kočky, nemají rádi tvrdý výcvik a spíše si váží přítomnosti se vzdáleností. Kočky se nedají tak lehce vycvičit a mnohdy to chce více investice do vybavení (psíčkovi stačíte vy a čas a prostor), jako jsou hračky, škrabadla, další toalety, sítě, … U kočiček to chce mnohem více důmyslné kreativity. A právě na tom většinou lidi ztroskotají, proto k nim pak jde slečna Vodičková.

By Bing - heslo Kočka není pes

Po prvním díle jsem byla namotivovaná a nadšená, že to je super věc pro lidi - uvidí v přesných případech, co kočky/psi provádí a jak jim nejlépe pomoci, aby se jim žilo dobře. Jenže s dalším a dalším díle přestávám věřit v lidskou inteligenci a schopnost mít zvíře. Většina lidí jsou líní povaleči, kteří si myslí, že zvíře je doplněk do domácnosti, nenáročný společník, co se sám obslouží. Dovolí těm zvířatům vše a ani je nenapadne se pozastavit nad tím, že by se měli zlobit na sebe a ne na psa/kočku, když jim kálí doma. A co mne dostalo? Že to pes dělá proto, že je psychicky nemocný … U toho jsem seriál vypla a šla se projít na vzduch.

Vážně je český národ tak debilní, že si nedokáže někde přečíst, že štěně se nosí po probuzení ven a že se mu nenechávají po domě plíny? Proč si sakra štěně pořizujete, když si nevezmete ani dovolenou? A pak se na psa zlobíte! Proč máte doma kočku, když nejste ochotni jí uklízet záchod, hrát si s ní a řešit, že třeba jeden záchod je málo? Proč zvíře, které sami, vy idioti, zkazíte, pak obviňujete? To není možné, že jsou lidé takoví debilové, že si pořídí zvíře a světe starej se sám. To je jako pořídit si mimino a doufat, které vychovává babička a vy se s ním akorát chodíte mazlit.

A když jsem u přirovnávání dětí a zvířat - člověk by měl dát přednost svému potomkovi před zvířetem. To je jasné, prostě ať se děje cokoliv, jde o zvíře. Ale dělat ze zvířat děti? A okřikovat vlastní děti kvůli zvířeti, které je větší spratek než dítě samotné? Nevím, čím to je, že děti a zvířata, když si pořídí debil, tak to prostě nikdy nedopadne dobře a vždycky je blízko katastrofa. A co hůř, debilové bez špetky sebereflexe, zodpovědnosti či důslednosti si pořizují psy, kteří díky nim dostali označení bojová plemena. Spíše bych jejich majitele nazývala tuplovaný imbecil.

By Bing - heslo Vztek

U koček mnoho lidí předpokládá, že jsou bezúdržbové. Apak se diví, že když je zanedbává, že jsou zlé, devastují, čúrají … Summer byla jako malá vzteklá a agresivní. A co jsem udělala? Hrála si s ní kdykoliv, kdy zaútočila - i když jsem přišla připitá. Přečetla jsem stovky článků a několik knih, jak kočce zpříjemnit život. Do dnes mají kočky koš hraček, a když si přijdou říci, nechává psaní blogu a jdu si s nimi hrát. Někdy hrajeme i hloupou honičku, protože je to prostě baví. Ale lidi, kteří jsou v tom pořadu, ti musí být negramotní, protože přeci první, co mne napadne - energie=vybít. Čůrá mimo záchod? Málo záchodu, strach z něčeho, …

Tento pořad je vyloženě pro tupé lidi, kteří neumí číst a používat Google či dokonce svoji hlavu a selský rozum. Pro lidi, kteří jsou odkojeni zvířaty, je to přehlídka stupidity a hanby. Je totiž hrozně smutné, že já se na to koukám, abych pak těm líným tyranům zvířat, které sami zničili, budu říkat - hele ono to bylo v televizi, říkal to tam ten odborník, zkus tohle … A možná se na to nepodívají, protože to není Nova nebo Prima, ale ČT1 … A trvá to 30 minut … Lidi, nepořizujte si zvíře, zkazte si vlastní dítě, ale netrapte ty nevinné duše. Jejich konec životní cesty může být mnohem láskyplnější a dokonalejší u lidí, kteří si jich budou vážit a nebudou je trestat za vlastní blbost …

 


Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 8. února 2017 v 20:10 | Reagovat

Klid Jani, kdyby to byli lidé inteligentní, kteří se dají poučit a prostě normální páníčci, pak by ten pořad nevynášel.
Kdo by na to koukal?
Ne, takových lidí u nás není tolik, tohle je vlastně jen výběr těch nejhorších :-)

2 Simona Simona | Web | 9. února 2017 v 6:49 | Reagovat

Takové pořady vznikají opravdu tak, že se záměrně hledají úplní magoři, kteří ještě dostanou doporučení, jak se mají vyjadřovat a jak co zdramatizovat. Názor v celém mém okolí je ten, že tohle by opravdu normálně uvažující lidé neudělali. I když na druhou stranu, blbců je taky dost, ale že by byli až tak blbí...

3 beallara beallara | Web | 9. února 2017 v 18:00 | Reagovat

Četla jsem recenzi už na jednom blogu a docela jste se děvčata shodla.
Celkem mě některé názory lidí neudivují, pořídí se zvíře s nějakou iluzí, představou a pak jsou zklamaní, pokud to nejde podle nich, v horším případě se pak zvířete i z toho důvodu zbaví.
Zvíře je v dnešní době ohromný závazek, finanční, citový a pro mnoho lidí i existenční. A je jedno zda je to pes či kočka, nejméně na dvacet let má mít člověk jasnou ideu, co bude s ním a co bude se zvířetem.
Mám tři kočky a už nyní přemýšlím, co by s nimi v případě, pokud mi klepne, co s nimi bude ? I tak člověk musí přemýšlet, jak vidíš, každý to tak nemá a pak to odnášejí ta zvířata :-(  :-(  :-(

4 pavel pavel | Web | 9. února 2017 v 18:04 | Reagovat

Já měl kocoura a myslím že se mu se mnou dařilo dobře. Jezdil s námi na dovolenou. :-D

5 zmarsalkova zmarsalkova | E-mail | Web | 9. února 2017 v 18:06 | Reagovat

Mně docela na tom pořadu docela vadí to, že tam a skoro každej řekne, že jinak psa bude muset dát pryč... jasně, asi sledovanost, aby bylo vidět, jak pejska vlastně zachránili a blabla... ale mě to vadí, přijde mi to, že to pak vysílá signál, že je to úplně normální, pohoda...
Ale snažím se hledat i pozitiva, třeba u těch koček, už i já, nekočkař, prostě vím, že kočka musí mít hodně hraček a toho jejího nábytku a výhled u okna.
:-)
PS: Děkuji za odkaz ;-)

6 Paralela Paralela | E-mail | 10. února 2017 v 13:09 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jsem tohle četla. Já jsem sice nevyrostla s cvičitelkou psů, ale vyrostla jsem současně se složením: 3 psi, kočka, kocour, křeček, andulka, akvárko. Zvěřinec. Ale zvládnutý, nebylo to ve velkém bytě znát. A výchova je něco tak elementárního.
Nejvíc mě na tom pořadu dopaluje, že často ti lidé říkají: my nemáme děti, tak to je naše dítě a moc ho milujeme. Napadá mě, kdy bude taková realityshow s dětmi.
Úplně nejvíc mi připadá, že ti lidé čekají, že jim řeknou, jak za to nemůžou, že pes je kripl, že ho utratí a oni budou plakat, jaký jsou chudinky. S těma kočkama to vůbec nekomentuju. Ať si pořádí doktora ty lidi.

Jsem ráda, že hlídačku koček dělá někdo jako ty. Někdo, komu můžeš věřit, že to zná- Kocour, co se mnou vyrostl (byl o rok starší než já a zemřel, když mi bylo 20), byl kotě z venku. Z vesnice. Obří černá věc s dlooouhýma chlupama. A taky si trochu čůral, kde chtěl. Pak dostal rakovinu a byl 3x na operaci, tím se to zhoršilo. Takže jsme dali nočníky na všechny jeho oblíbený místa...a vyřešilo se to. Současnej kocour je z bytu, vychovanej od svý kočičí mámy a v životě se nevyčůral jinam. Ale taky není prakticky nikdy sám. To zvířatům úplně nejvíc pomáhá, podle mě.
Máš pravdu, snad to odradí spoustu lidí od trápení dalších zvířat.

7 bludny-holandan bludny-holandan | Web | 10. února 2017 v 16:34 | Reagovat

porad som v tv ešte nevidela ale máš pravdu, niektorý ludia by si mali 2 krát rozmyslieť či si zaobstarať zviera hlavne ked niesu schopny sa poriadne postarať ani o seba.

8 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 10. února 2017 v 20:48 | Reagovat

Dřív, když měli lidé psa nebo kočk, se z toho věda nedělala...a žili k sobě ku prospěchu...psa měli běžní lidé "vořecha" žádný přešlechtěná plemeno.....a vše na ven, ne do bytu

9 Jana Jana | E-mail | Web | 11. února 2017 v 10:27 | Reagovat

[1]: No o to víc mne zraňuje, že to jde na ČT1!

[2]: Právě, že by bylo opravdu tolik hloupých lidí? A vysílala to ČT 1?

[3]: Je pravda, že já si kočky z útulku brala s tím, že budeme žít spolu, že jsem mladá. Ale i když to bylo unáhlené rozhodnutí, tohle bych si nedovolilala a už vůbec bych s agresivní kočkou nešla do televize!

[4]: A chodil i na volno ven? Tohle mne vždy fascinovalo :)

[5]: Jako ty kočky mi tolik nevadí a jen mne Klárka usvědčuje v tom, že to, co dělám, dělám dobře... Ale u psů se propadám hanbou!!! Nemáš zač, odkaz se sem skvěle hodil!

[6]: Obdobná reality show bude na Smíchově (vážně, viděla jsem reklamu!!!!). Vyrůstala jsem v bytě s afghánskými chrty a měli jsme i vrh. A máma mne vždy vedla k tomu, že jak se štěně probudí, jde se ven... Prostě to není o pohodlí a kráse, za každým vychovaným psem je kus práce a odříkání majitele!

A jak píšeš o tom problému s čuráním - prostě inteligentní člověk způsob najde... A děkuji za lichocení :) Úplně se červenám ...

[7]: No o sebe, to se někteří starali až moc :D Ale jak s sebou nechali cvičit ...

[8]: Jo, to hodně řešilo - zvíře venku. mělo to své důvody a výhody. Ale já i přítel jsme tahali zvířata z venku dovnitř :D

10 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 11. února 2017 v 12:24 | Reagovat

[6]: Kdysi dávno dávali na Primě pořad "Chůva v akci". Reality show o nevychovatelných dětech...
A ve všech dílech, co jsem viděla, za to mohli jen a jen rodiče...

11 Paralela Paralela | E-mail | 11. února 2017 v 13:23 | Reagovat

[9]: To je drsný, my jsme teda tu smečku taky měli chrtí! Akorát Whippeti, takže menší :) Běhali, takže to bylo taky o tréninku. Oni pak potřebují běhat každý den.

[10]: A jinak je to teda dost děsivý. Navíc, že takový pořad pořád běží...achj lidi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama