Stojan/držák na telefon do auta

22. května 2017 v 9:03 | Jana |  Postovnezdarma.cz
Jako správná žena v autě, jsem i já po pár stech ujetých kilometrů s Lodičkou, zatoužila po navigaci. Taková obyčejná mluvící paní dnes v každém chytrém telefonu. Ale jak ji udržet v autě, aby na ni šlo hezky vidět a nemít přitom celou zadní stranu telefonu polepenou od rádoby chytré nanopodložky?


Stojanů či držáků na telefon do auta je v současné době přehršel. Přestože je auto mé, jakoukoliv věc do něj musím konzultovat s chlapem v domácnosti (který auto udržuje). První podmínkou pro to, abych mohla mít jakýsi aparát v autě bylo, že se nic nebude vrtat! Popravdě takovou věc bych v autě ani nechtěla. Já měla podmínku, jak jsem psala v perexu, že nechci mít polepený telefon od čehokoliv lepícího. Jednoduchou logikou jsem dospěla k závěru, že potřebuji klešťový stojan/držák …

Klešťový stojan byl jasná volba od první chvíle rozhodnutí ...

A právě takový obyčejný a jednoduchý jsem našla na serveru Postovnezdarma.cz. Než mi stojan/držák přišel, úplně jsem zapomněla, že jsem si jej objednávala, holt neplatíme poštovné, platíme trošku časem. Jako první jej do ruky opět vzal Princ a hodnotil mužským okem - přísavka na sklo je dobrá, ale nikam jinam ti v autě nepůjde připevnit (já byla zhrozena, protože v Babči mi před rokem právě přísavka dražšího držáku připevnit nešla! A na netu je obrázek jiný než jak to budu mít já!). Hned se mu líbilo, že kleště mají plochu objímající telefon pokrytou gumou, takže telefon by měl hezky držet a nepoškrábat se. Jako možné negativum viděl, že jde o plastový výrobek, tedy i otáčecí a upevňovací kloub je z plastu. A plast není tak pevný jako kov. To mne opět trošku vyděsilo, protože mám veliký a těžký telefon …

Dle tohoto obrázku jsem usoudila, že stojan musí držet na palubovce - nemusí ...

S hodnocením jsem pak nastoupila na řadu já a moje auto. Přísavku jsem na sklo nalepila na sklo napoprvé. Byla jsem z toho tak nadšená, že jsem ji nechala křivo … Ve výsledku nebyla nikdy chyba v přísavce, ale spíše v klenutí čelního skla. Chvilku jsem zápasila s tím, jak má být kloub a kleště umístěny, ale nakonec šlo vše intuitivně a tak nějak samo - ono totiž v jiné poloze byste tam buď nedali telefon, nebo na něj vůbec neviděli. Jako mínus beru otvírání kleští. Jsem pravák a pacičky kleští jsou vlevo. Tedy telefon vkládám do držáku pravou rukou a manipuluji s ním levou. Zvyk je ale lék na všechno, takže po několika použití mi to nevadí. Ti, co mi telefon upevňují poprvé, ti se vztekají jako já poprvé … Otočný kloub a šroub je taky velice lehce ovladatelný a pokud jej pevně utáhnete napoprvé, dokážete ujet hodně kilometrů bez sebemenšího pohybu kleští. Bohužel na hrbolcích šroub lehce povolí a navigace se jemně sveze. Nestalo se mi ale ještě, že by mi telefon povolil do té míry, že bych neviděla na displej. Po dotažení šroubu chlapem vydrží i kleště v jedné poloze mnohem déle (takže se nebát a utáhnout). A jak prorokoval můj muž - gumová ochrana na kleštích opravdu perfektně chrání.

Rozměry stojanu a viditelný úchyt na levé straně ...

Na co jsem přišla až po několika jízdách? Telefon nemusí být držen jen vodorovně. Kloub umožní kleštím telefon pojmout i svisle - což, co si budeme povídat, je třeba pro Google mapy úplně ideální řešení. I těžký telefon tak můžete zapřít spodní hranou o palubní desku a pak si můžete dovolit ne úplně pevně dotáhnout šroub. Pokud jste vlastníci mega telefonu, jako já, je tam jedna nevýhoda - celkem dost zavazí ve výhledu na vozovku. Na druhou stranu já jsem zvyklá jezdit s telefonem vodorovně s palubní deskou, naučila jsem se šroub utáhnout a teď mám za necelých 100 korun super pomocníka v autě. Když to srovnám se značkovým stojanem, který se vozil v Babči, musím říci, že příště rovnou sáhnu po levnějším modelu - protože mi bohatě stačí.

A tady vidíte i větší telefon, než je pidi iPhone ... Samsung Galaxy ... Krásně drží i na skle ...

 


Komentáře

1 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 22. května 2017 v 12:56 | Reagovat

Asi bych to neměla psát veřejně, ale já stojan na mobil nemám... Je pravda, že navigaci využívám jen málokdy, ale když už ji pak potřebuju, vozím telefon na klíně a dost riskuju, že někoho sejmu... :D asi bych se měla zamyslet :D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 22. května 2017 v 14:18 | Reagovat

[1]: Vidíš, super šance :D Za necelých 100 korun si jej můžeš objednat i ty :D Jako koukala jsem, že fakt udrží i tu cihlu, co mám já. A spokojenost. nevěřila jsem, ale je tomu tak.

3 Veronika Veronika | Web | 23. května 2017 v 19:21 | Reagovat

Můj milovaný mi zřídil handsfree přes autorádio, protože se mnou zakoupený držák nějak neosvědčil. Nyní mi kdokoliv volá přes rádio a je po problému, protože totéž činím i já.

4 Jana Jana | E-mail | Web | 5. června 2017 v 10:21 | Reagovat

[3]: nad tím jsme uvažovali také, ale nepamatuji si, proč to nakonec bylo zavrženo ... je ale fakt, že já trasu potřebuji vidět i na telefonu, abych neminula odbočku atd. A když někdo volá, nereaguji nebo zastavuji :)

5 Dana Dana | 26. června 2017 v 6:45 | Reagovat

Vychytaný držák do auta na mobilní telefony můžete očekova i tady-

http://www.nabidkaproduktu.cz/2017/06/26/stylove-obaly-pouzdra-pro-vsechny-iphony/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama