Festival deskových her + pozvánka na další akci

5. června 2017 v 9:08 | Jana |  Deskové hry
Miluji víkendy. Mám Prince jen a jen pro sebe a nejraději bych ani neopustila domeček, abych se o něj nemusela dělit. Tento víkend byl ale jiný …


Tento víkend se totiž konal Festival deskových her Jarní Brnohraní! Je to trošku větší akce, než o které jsem psala posledně. Ale princip je úplně stejný. Přijdete, za symbolické vstupné jste vpuštěni do areálu a ráje deskových her. Na takovýchto větších festivalech si můžete pro změnu hru i koupit, nejen hrát, protože deskoherní obchody je zde nabízejí se slevou (menší či větší). Celou tuto akci spoluorganizoval brněnský tým obchůdku PlanetaHer (klikni pro odkaz).

Příjemným zpestřením celé akce nebyly turnaje, kde můžete nějakou tu deskovou hru vyhrát, ale hraní pod širým nebe. Dobře, hraní pod přístřeškem, ale venku! Bylo to v tento letní den něco naprosto úžasného a osvěžujícího (stejně jako déšť, který nás zastihl hned u první hry - ale "altán" to jistil). Abych to ještě více upřesnila, akce se konala v brněnském Legátu, pobočce centra volného času Lužánky. Ze vzdálenosti od centra (Kohoutovice) usuzuji, že právě proto jsme měli celý stůl venku jen my dva pro sebe. Vlastně 4 stoly a na každé seděla parta lidí, co hrála hru. Ve vnitřních prostorách se také celkem v pohodě dalo najít místo - i když vzduch tam byl pořád vydýchaný jako na jiných akcích. Ale to sezení venku, v tichu, kdy jsme se s Princem navzájem slyšeli a volně jsme dýchali - to bylo něco opravdu úžasného. Takovou malou nevýhodou bylo, že se dalo koupit pouze pití, nebyl tam ani automat na jídlo (nenašla jsem jej) a tvrdé lavice. Nevím čím to, ale po třech hrách mne bolel zadek tak, že jsem prosila, abychom už šli domů (45 minut před koncem akce… ).


Ještě ráno jsem princi ukazovala, co bych si chtěla zahrát (na FB akce). Měla jsem vytipovány 3 hry, které mně vážně zajímaly. Buď jsem je viděla hrát jiné jindy nebo mne zaujala krabice právě na stránkách akce. Jako první jsme drapli hru od Albi Velbloudí dostihy. Skvělá a zábavná hra pro 2-8 hráčů. Ve dvou to není takový adrenalin, ale i tak se dá taktizovat. Mně šlo více než o taktiku o to, skládat a posouvat velbloudy nebo vyhazovat kostky z pyramidy. Jde o hru jednoduchou i pro děti, plus tak krásně zpracovanou, že je radost ji hrát. Každopádně jsem prohrála, protože pravděpodobnost, na které hra stojí, tu ovládá Princ…Dalším mým deskoherním přáním bylo Kingdominu od Mindoku. Jak napovídá název, šlo o jakési dominu. Opět jednoduchá a krásně (pevně) zpracovaná hra vhodná i pro děti. Šlo o skládání políček okolo vašeho hradu do čtverce 25x25 polí. Hra je vhodná i pro dva hráče (více než Velbloudi) a má různé obměny. Čirou náhodou jsem hru vyhrála já. Když jsme se doma před usnutím dívali, kolik stojí, byli jsme překvapeni.Poslední hrou, kterou moje pozadí zvládlo usedět a hlava dobře vnímat, byla hra podobná Patchworku od Uweho Rosenbergra (dělá luxusní hry dimenzované pouze pro dva hráče) - Zahrada (Mindok). Šlo tak trochu i to, že máme doma krásnou zahradu a hra má opravdu povedenou krabici. Po rozbalení nás ale čekal šok v podobě neskutečně dlouhých a složitě znějících pravidel. Princ se jimi prokousával a já byla úplně u vytržení z žetonů koček (fakticky, takto hra obsahuje žetonky s kočičkami!), na kterých byla Summinka i Vaderošci. Byly tam i jiné žetony, ale kočky prostě the best. Při hře se pravidla nakonec ukázala jednoduchá, ale celá hra taková zbytečně nabobtnaná - moc věcí k řešení, nešlo o jedoduchou a rychlou hru. Možná by časem šlo, ale byl to složitý Patchwork s kočkami (a kytkami, o záhonky a květináče a skleníky šlo především). Tuto hru jsem také vyhrála (asi díky Summinkám…).


Z akce jsem já odcházela nadšená, vlastní vinnou hladová a příjemně unavená. Princ byl trošku nerudný, protože se mu hrálo tak dobře, že chtěl využít těch posledních 45 minut. Tak mi ho bylo trošku líto. Ale já už bych mu tam buď omdlela únavou nebo bych musela hrát za pochodu, aby to zadek vydržel.


Další podobnou akcí bude Letní Deskohraní 28. - 30.7.2017 (tam se dostávají placky při platbě vstupného) v Black Oil Klubu (odkaz na akci) a na podzim bude opět Brnohraní (odkaz), tentokrát v Lužánkách. Takže určitě neváhejte, na víkendy her si nic jiného neplánujte a na Letním Deskohraní se potkáme (naposledy, pak až za pár let, pokud neseženeme hlídání).
 


Komentáře

1 Jat Marriage Bureau Jat Marriage Bureau | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:43 | Reagovat

Jat Marriage : http://Jatmarrigebureau.com
Marriage of Jat : Jat Marriage Bureau: http://Jatmarrigebureau.com

2 Raksha Bandhan 2017 Images Raksha Bandhan 2017 Images | E-mail | Web | 4. srpna 2017 v 14:45 | Reagovat

Raksha Bandhan 2017 Images :http://www.428545.in , Download Free Raksha bandhan images 2017

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama