Letní deskování je tu!

28. července 2017 v 8:46 | Jana |  Deskové hry
Dočkali jsme se! Letní mini festival deskových her je opět tady. Začíná dnes, 28.7.2017 (od 16:00), a končí v neděli (30.7.2017, do 16:00) - tedy tři dny plné deskování v Black Oilu v Brně!Letní deskování v Brně pořádá jako tradičně skupina nadšených lidí z Deskoherního klubu v Brně (odkaz na klub + odkaz na FB událost). Jde o součást 4 ročních menších festiválků, kde si z každého můžete odnést tématickou placku na památku (krom nezapomenutelného zážitku ze hraní). Vstup je víceméně symbolický. Při jednodenním vstupu platí člověk 40 korun, při koupi vstupu na celý festival jde o 80 korun. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Hry, které budou ten den k dispozici, nalezte pod tímto odkazem.

Fotka pochází z FB akce

A úplně bych zapomněla na turnaje! Letní deskovaní si můžete okrášlit účastí v sobotním turnaji Ice Cool (start 15:00) nebo nedělním turnaji v nové hře Slož to (start 12.00).

...fotky pochází z Facebooku akce Deskování ...


Celá akce bude probíhat, chce se mi napsat již tradičně, v Black Oilu (odkaz) na Kotlářské v Brně. Prostory Black Oilu jsou pro takovou akci jako dělané - jsou relativně veliké, mají vlastní obsluhu co se týká jídla a pití (ceny více než přátelské), záchody neurazí ani ženu v šatech a lodičkách, mají vlastní deskové hry k hraní (takže i mimo festival - odkaz na jejich hry) … Místa je tam jako na každém deskoherním festivalu - MÁLO. Je tedy nejlepší přijít opravdu co nejdříve - nebo si donést vlastní stoličku/židličku.


Kdo miluje deskové hry a má chvilku volna, jistě by zde neměl chybět!

Bude to super akce!


A teď něco málo mých vlastních slov a pocitů. Pro mne osobně jde asi o jeden z posledních festivalů, na které mohu na delší dobu jít a SAMA. Pochybuji že s Ondráškem vydržíme 2v1 tak dlouho (asi bych hodně přenášela). Taky už nejsem úplně skladná a nevydržím tak dlouho někde sedět, abychom hráli až do noci. Pro mne tedy půjde o jakousi srdcovou rozlučku se svobodným životem bezdětné. Budu řešit akorát svůj hlad a svoji žízeň … Pravidla her budou kluci opakovat jen kvůli sobě nebo kvůli mně a ne kvůli tomu, že malej je čertisko rozvztekané po mamince… Princ bude poslouchat jen moje stížnosti, že židlička je moc tvrdá a že ta hra je blbá jen ode mne …

Poslední dobou si těhotenství více než užívám. Začala jsem respektovat to, že jsem veliká a energie má velice omezené množství. Jsem šťastná. S Princem zařizujeme pokojíček jak pro miminko, tak jej uzpůsobujeme kočkám (které samozřejmě spí na krabicích…). Za chvilku začneme i prát oblečení po sestřičce a skládat jej do polic… Výbavu do porodnice mám téměř hotovou - chybí jen oblečení pro Ondráška a to bude stejně kupovat Princ po porodu … takže ono to sice zatím tak moc nevypadá, ale snažím se věnovat maximum energie a pozornosti svému Princi (pokud se bezdůvodně neurazím a nejsem celý den s kočkama… ale to už nehrozí, neřídím…). Chci si užívat každičký okamžik jako samostatná jednotka, která zhruba ví, co a jak … Pak už to nebudu vědět … pak už jedu na autopilota intuice a mateřského instinktu … Pak už budu všude chodit se svojí a princovou malou kopií a ukáže se, jací jsme vlastně lidi - protože kde to lépe vidět než na dětech?

... ještě přibude škrabadlo a pár obrazů ...

... to vše udělal vlastníma rukama s pomocí (nejen) Ikei můj milovaný Princ ...

Letní deskování je pro mne opravdu takový mezník - pro někoho to jsou třicáté narozeniny, pro někoho opuštění vysoké školy a nástup do práce… Pro mne má tento malý festival velikou citovou hodnotu, i když o tom vlastně ani neví a nijak s tím nesouvisí … je dost možné, že ho celý propláču, protože zrovna nebudu vědět, jak se cítím …
 


Komentáře

1 Antea Antea | Web | 30. července 2017 v 18:42 | Reagovat

Pevně doufám, že festival splnil Tvoje očekávání a byla to příjemná tečka za bezdětným životem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama