Dobré a horší sny

1. srpna 2017 v 8:10 | Jana |  Svišť
Možná se to nezdá, ale poslední dva měsíce těhotenství si fakt užívám. Termín porodu se mi sice blíží a na záchod chodím častěji a častěji, ale pokud jsem doma, jsem nadmíru spokojená ( i kočky).


Tak moc, jak jsem spokojená přes den, jsem vystrašená v noci. To víte, budu rodit poprvé, miminko moje vlastní to bude také první, tak jsem z toho vyklepaná jako ratlík.

Ještě pro dokreslení situace - moje maminka. Když jsem jí oznámila těhotenství (nebo svatbu, cokoliv), bylo mi řečeno, že pokud si neřeknu, nepomůže mi a nebude mi do toho kecat. Možná to zní hrozně, ale ve skutečnosti je to právě v období těhotenství super. Pokud radu chci, řeknu si o ni. Maminka do mne necpe žádná její moudra. Samozřejmě nejvíce si pamatuji malou sestřičku Aničku, jako poslední dítě, takže se ptám většinou na to - A mami, ty jsi na Aničku nepotřebovala přebalovací pult, že ne? M:Ježiši na co, přebalovat se dá na dece na gauči nebo na posteli, na co další krám do baráku… Tato konverzace, pokud si dobře pamatuji, zatím neproběhla. Přebalovací pulty mám dva a jsem spokojená. Ale jde mi o to, že je to pohoda trávit čas s mámou, protože mi nic necpe. Jediné, co jsem si neřekla (a i to možná si nepamatuji), je dětské oblečení, kterého mi dala 15 krabic a které už začínám prát (jsem méně a méně ohebná a navíc se už hrozně těším).


Ale zpět k mé původní myšlence článku. Naposledy se mi zdálo, že nemám Ondráška, ale narodila se mi holčička (zbožné přání Prince). A já jsem v koupelně u přebalovacího pultu a utírám jí po koupání. Za mnou se objeví moje mamka (proto ten odstaveček o ní) a jen mi houkne přes rameno, že ji utírám špatným ručníkem - že na nožičky a tělíčko se používá jiný ručník a určitě ne ten, co se použil včera … Další sny mívám o kojení, že se snažím, miminko je spokojené, ale najednou na mne začne samo od sebe mluvit, že by si dalo ještě něco krom toho mlíka … Nebo, když už miminko nemluví, mi jej někdo z rodiny vezme, že nejlepší je dávat Sunar a začne mi moje dítě krmit … Častým snem je pád - dítko mi odněkud spadne (jako brácha, když byl miminko a já ho v 5 letech hlídala). Pak se mi zdá o oblečení, které jsme zrovna třídili - že nebudu vědět správnou velikost, že mi bude něčeho chybět, že nebudu vědět, co dítěti vůbec obléci (jakože plenka, body a kalhoty - ale pak?).

Prostě to, co přes den dělám nebo vidím, tak se mi promítne do snu a já fakt zle spím. Do toho jsem se bavila s paní, které jsem hlídala kočičí kluky, tak před týdnem, a ta se mne ptala, jak spím a co záchod. Hrdě jsem odpověděla, že spím jako špalek a na WC chodím kolem půlnoci jednou … A buch… nejenže noční stres nabírá na intenzitě, svišť se rozhodl mi největší pecky dávat právě ve chvílích, kdy jsem fakt unavená a na záchod běhám každé 3-4 hodiny. Vůbec si neumím představit víkend u princových rodičů, kteří mají záchod dole a postele v prvním patře - asi budu spát na gauči nebo nevím … Stačil mi Princ týden doma, kdy jsme zase zařizovali pokojík pro sviště a začali s tím oblečením (člověk když ho vidí, jak se na miminko těší, tak má hroznou chuť na sex, hodně mazlivý - už abych byla zase s hormonama v normálu …). Nejenže jsem byla skoro pořád vzrušená, ale taky skoro pořád vyčerpaná. Jezdili jsme všude možně a hodně chodili a … a já jsem už pohodlná na to někam celou svoji celou váhu nosit … Korunou tomu všemu pohybu bylo, že mi při včerejší procházce neskutečně ztvrdlo bříško a já myslela, že umřu bolestí. Volala jsem pak z auta doktorce, zda mám jet rovnou za ní. A bylo mi řečeno, že už prostě nesmím tolik chodit a nebo být venku sama. Že pohyb samozřejmě potřebuji, ale v doprovodu s někým …

Nejvíce mne dostal fakt, když mi pak řekla, že miminko je už připravené jít na svět, že už mohu začít rodit… Že to tak dle vyšetření na konci 7.měsíce nevypadá, že vše bylo naprosto v pořádku, ale není to nemožné. Takže jsem se akorát začala více bát, že pořád nic neumím a nevím, a svišť už tu každou chvíli může být …V noci na dnešek se mi ale zdál sen, který všechno tak nějak hezky uklidnil a strachy zametl pod koberec. Zdálo se mi, že jsme na dovolené ještě se dvěma maminkama a že si pomocí kouzel zařizujeme byty k bydlení. A holky obě chtěly nějaký luxusní bydlení, vana, vířivka, pro jejich holky (opět jsem ve snu měla holčičky všude, asi toho Prince klepnu už) nejlepší vybavení pokojíčku pro panenky a plyšáky, velké televize s domácím kinem, veliké letiště na spaní a luxusní kuchyně … Když jsem zařídila druhou kuchyň, ptala jsem se holek i maminek, zda jim mám přičarovat i manžely/tatínky. Ženy se tvářily, jakože ať neblázním, že mají dovolenou. A holky taky, že jako tatínky nechtějí … A pak jsem měla jít zařizovat svoje a synkovo bydlení, jakože naši dovolenou. Tak jsem mávla tím proutkem, který to kouzlil (protože kouzlit jsem uměla jen já), a z léta jsem udělala zimu - všude plno krásného bílého sněhu, já i svišť v kombinézách … A zpoza stromu, modřínu (tématicky dle jména, který nějakým zázračným způsobem byl jehličnatý i v zimě, ale určitě šlo o modřín!), vyšel v zimním oblečení Princ, který měl na rukou naši dceru a táhl sáňky. Když jsme k sobě přišli, dali jsme si pusu, Lea si sedla na sáňky, a my ruku v ruce i s Ondráškem šli lesem na procházku …
Už dlouhou dobu jsem se neprobudila tak strašně moc šťastná a spokojená. Víte, i když mi dal začátek zabrat a vůbec nic nebylo dle mých představ (a už zase vlastně není), při takových chvílích na vše zapomínám a pláču radostí, kolik štěstí mne v životě potkalo.
 


Komentáře

1 beallara beallara | Web | 2. srpna 2017 v 20:12 | Reagovat

Hýčkej si štěstí :-)  :-)  :-)

2 Reina Sun Reina Sun | Web | 3. srpna 2017 v 16:37 | Reagovat

To je krásné, užívej si těhotenství a žádné strachy! :) Jak se říká spokojená matka - hladký průběh porodu. Držím palce!

3 Alfirin Alfirin | E-mail | Web | 3. srpna 2017 v 19:57 | Reagovat

Ty jo, tak tohle jsem vůbec nezažila, dokud jsem byla těhotná, tak se mi o něm nezdálo snad ani jednou... asi jsem si to nějak nechtěla připustit, že z toho vyvalenýho pupku fakt bude mimino :-D

4 Jana Jana | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 8:04 | Reagovat

[1]: Hýčkám :) Jen hormony mi to občas zkazí :D :D Ale zase se mi pak spí lépe, bo usnu vyčerpáním :)

[2]: No já se rozhodla, že rodit nebudu :D :D

[3]: Den ode dne je to "horší a horší" :D :D :D Miminko se připomíná pořád víc a víc a dokonce už mne umí i vzbudit kopencema - do teď byl slušňák :D

5 Lukas Lukas | Web | 8. srpna 2017 v 14:12 | Reagovat

[4]: rodit nebudete ? To jako že využijete možnosti běžné operace? :-|

6 Jana Jana | E-mail | Web | 8. srpna 2017 v 14:41 | Reagovat

[5]: Nope, já dítě vysublimuji a ono se pak desublimuje :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama