Proč nefungují muži?

28. srpna 2017 v 8:04 | Jana |  Dumám
Vítám vás u dalšího ze svých naivně růžových článků (emotikon srdíčka). Možná tak trochu souvisí s článkem předchozím - akorát se teď trochu zastavím u role mojí maminky.


V aktuálním čísle časopisu Betynka (ano, opravdu takový časopis čtu) je jakási zpověď tří maminek, jak to mají s prací, mateřskou, rodičovskou dovolenou a návratem do práce. A pak taky na FB se vyrojilo nějak více maminek, které mluví jen a jen o práci … Samozřejmě chápu, peníze jsou potřeba. Každá žena není úplně ten mateřský typ, který si ty tři roky doma užije … Některá potřebuje prostě změnu, jinak by se doma zbláznila.Já jsem vyrostla v prostředí, kde sice máma pracovala, ale tím, že jsme měli hospodářství, měla jsem svoji maminku stále k dispozici. Vždy mne ráno budila, kontrolovala, zda mám vše do školy, nachystala mi svačinu. Po návratu jsme probíraly školu, dělaly spolu úkoly a pak se šlo ke koním. Takže můj mama-servis byl 100%. Brácha ho měl trošku jiný. Byl to maminčin mazánek a malé miminko snad ještě ve škole. Ne, že by se o sebe neuměl postarat. Nebo já o něj. Ale brácha moc nebyl na dělaní úkolů s mamkou. Raději si vše řešil sám a pak zalezl k počítači. Později chodil na kolo s klukama. Byl taky mnohem zodpovědnější než já a nebyl takový líný lajdák. Já mnohdy volila cestu menšího odporu. Hlava a inteligence mi to umožňovaly, tak proč se zbytečně namáhat, když jsem si v klidu mohla číst nějakou zajímavou knihu …

Když tak čtu ty články a příspěvky nespokojených maminek doma, uvažuji, jak to měla naše máma. Jak se asi cítila? Neměla třeba ponorku? Nebyla tak moc přísná právě proto, že jí to nebavilo? Je fakt, že na bráchu tolik přísná není, to jen prvorozená dcerka pořád zlobila. Ale zpětně, pro mne jako dítě, jsem měla neskutečně krásné dětství. I když moji maminku tak jako neumím obejmout, vždycky byla někde blízko. Pro mne i pro bráchu (sestra vyrůstá v úplně jiném modelu, takže tu sem nezahrnuji). Táta nosil peníze, ale i tak se nám dokázal věnovat. Máma pak v rámci ekofarmy vydělávala prodejem mléka (ne, že by to bylo výnosné a pokrylo náklady na krávy). Nikdy jsme sice nebyli na dovolené jako celá rodina, ale nemyslím si, že by mi to nějak chybělo. Ano, bude pro mne velice zajímavé, až pojedeme s Princem a Svištěm na dovolenou. Ale nemyslím si, že by v tom byl nějaký extra rozdíl v péči o ně - akorát vařit bude někdo jiný…Všechno tohle, co kolem sebe vidím a vnímám, mne vede k otázce, proč nefungují muži. Pořád mám trochu problém (=pochopení jejich jiného nastavení) s ženami, které chtějí děti, ale kariéra nebo vlastní zájmy jsou jim pomalu nadevše. Protože přiznat, že chce být žena doma a starat se o děti - to je v dnešní době ostuda. Když tedy opominu moderní trend žen, zůstávám trochu smutná z toho, že ten zbytek žen má asi nefunkční muže.

Z toho všeho totiž vyplývá jediné - muži jsou kreténi, co se neumí postarat. Nosí domů málo prachů, věčně se povalují na gauči a nehnou jinak prstem, protože jsou unavení z práce. Ženy jsou oproti tomu hysterické rádoby-super-ženy, které se doma starají o vše a ještě stíhají vydělávat peníze. Jsou strhané a unavené a ti hnusní smradlaví idioti je pak opouští kvůli mladším bezdětným. A i když jsem to teď hodně přehnala, přijde mi model, v jakém jsem vyrůstala a v jakém žiji teď, úplně scifi. Opravdu ne každý si hned stěžuje a nadává na chlapa, ale kde ti chlapi jsou, když maminky řeší každou korunku a dětí se zbavují na hlídání co možná nejdříve? Princ má také čas od času dotaz, proč není třeba večeře, když jsem celý den doma. Ale když mám rozumné vysvětlení, normálně ho přijme. Já zase nevidím důvod večeři neudělat, když nemám problém. Zase když můj muž vidí, že to teď nezvládám, protože mne mučí tlak, poslíčci a představy, že ho chce jeho ex zpět, tak se bez diskuzí zvedne a s čímkoliv mi pomůže (zapne/vypne myčku, pračku, sušičku, uklidí kočkám misky a záchod,…).Co se týká financí… Mám velice inteligentního a schopného manžela, který dřel a stále dře jak na sobě tak na tom, co dělá. Navíc umí hospodařit s penězi a nekupuje úplně každou blbost, na kterou si ukážu (třeba krásnou kočičí bundu, kterou moc chci a fňukám kvůli ní…). Věci, které vyloženě nejsou potřeba, tak se nekupují. Ale mohu si dopřát luxusu předplatného dvou časopisů, které mne velice zajímají. Takže peníze jsou, ale kdybych chodila do práce, jsme na tom ještě lépe. Když do práce nechodím, žijeme spokojeně a můžeme si dovolit splnit mi sen či představy o ideální rodině. Vlastně nejde jen o můj sen, Princ má také rád, když je doma hezky čisto a přijde k hotovému. Má dost starostí v práci. Ale i tak, když je potřeba, tak dojde třeba z práce dříve a opraví, co jeho žena pokazí nebo odejde samo (tzn. pokazily to kočky nebo to bylo už staré).

Chápu, že tohle není ideální život pro každou ženu. Ale přijde mi naprosto samozřejmé, že muži v rodině plní i svoji roli. Jestli je to snad tím, že žijeme v domečku a ne v bytě, kde domeček a zahrada vyžadují jakousi minimální péči … Ono když na to přijde, myslím, že bych byla schopná i posekat zahradu, kdyby mi Princ ukázal, jak se zachází se sekačkou (čtete dobře, nikdy jsem nesekala trávu a nikdy jsem v ruce nedržela sekačku… pouze kosu, když jsem šla na jetel pro krávy…). V bytě se člověk tolik starat nemusí, takže je jednodušší jít do fitka a být snem každé ženy (kromě té, která má chřipku a ocenila by, kdyby její muž aspoň zapnul pračku nebo schoval prádlo ze sušáku než odejde do fitka/hospody/na Kometu...). Mužská role v rodině je přeci ta, kdy muž je hlava rodiny (dobře, to je dnes asi hodně zastaralý názor), nosí peníze a stará se o technický chod domácnosti. Ženy by naopak měly pečovat o rodinný krb (nákupy - tady i já pokulhávám-, vaření, praní, žehlení,…) a hlavně se věnovat dětem.Už na začátku jsem psala, že jde o naivní růžový článek. Protože mi fakt nepřijde jako utopie to, že přes den máme s Princem každý nějakou náplň práce (kde mne uspokojuje být doma a pracovat tak, jak to dnešní ženy považují za podřadné a že jsou služky nebo uklízečky), večer jsme celá rodina a když jdou děti spát, je chvilka i pro rodiče. Svišť je zatím v bříšku, ale když budou pravidla, jaké jsme měli jako malí i my, tak to přeci musí nějak fungovat a nemusí to být jen sen nebo představa. Přeci práce matky jako manažerky domácnosti je stejně náročná jako osmihodinovka v jiné práci zaměstnávající tělo i ducha muže. Že se tráví čas i s dítětem - jak jinak pozná mužskou i ženskou roli, když nemá dítě šanci se s ní setkat ve zdravé formě doma? Jak se má dítě naučit vnímat rovnocennost partnerů ve vztahu (ano, i v D/s vztahu se v rámci rodiny dá mluvit jako o rovnocennosti), když doma maminka jen nadává na neschopného tatínka (více či méně otevřeně, děti jsou velice citlivé)? Jak má manželství vydržet, když si manželé neumí udělat čas sami na sebe a každý se chce mimo práci uvolnit i po svém?

Mí rodiče se sice rozvedli. Ale dokud nedošlo na poslední rok či půl rok, kecala bych, nepamatuji si přesně, tak máma nikdy neříkala nic proti tátovi, i když měla práce nad hlavu. Mohla si za to trochu sama, protože potřebovala mít i bílou krávu k dojení opravdu bílou (takže i doma to bylo pořád jako ze škatulky). Nepamatuji si, že by jeden nebo druhý rodič nějak dehonestovali práci toho druhého. Také si teda nepamatuji, že by kdy táta doma pomohl s ženskou prací. Ale pamatuji si, že dojil krávy, opravoval vše potřebné, že si s mámou projevovali lásku i před dětmi (slušně, samozřejmě - ruce, pusinky a tak). Také si dokážu vzpomenout, že čas od času spolu rodiče někam šli nebo za nimi přijeli jejich přátelé … Tohle všechno je pro mne důkaz, že jde žít v páru, v celé rodině. Rozvod beru, snažím se brát a vnímat, jako nedostatečnou komunikaci, nejspíše i rozdílné zájmy, krizi vztahu po více než 10 letech, obrovskou fyzickou i psychickou zátěž mít hospodářství a být stále v jednom a tom samém koloběhu (vždy se muselo být doma do 18:00, protože to se dojily krávy…).

Stejně, jako se občas neshodneme na "výchově" koček,
jistě se neshodneme ani u Sviště vždy na 100%...Po celých těch cca 10 let jsem ale měla perfektní dětství, kdy jsem dokázala vnímat rozdíl mezi prací muže a ženy, viděla jsem lásku a viděla jsem, jak si dva lidé dokáží pomáhat a váží si jeden druhého. Proto jsem tolik v šoku, že dneska to lidé vnímají jako naivní představu hormony poblázněné těhotné ženy. Neříkám, že to vždy bude ideální. Ale když to šlo kdysi, musí to jít přeci i dnes. Chce se to jen snažit. A jak se teď bude Princ šklebit a posmívat, že to přiznávám, chce to i komunikovat …

Doplnění: Podle mne žena nemusí být top manažerka, právnička, doktorka či jinak na plno zaměstnaná, aby si o ní lidé nemysleli, že je hloupá domácí slepice. Mluvím plynule anglicky, jsem schopná zařídit větší či menší oslavu, propočítat náklady, zařídit školení či přednášku, administrativně vyřešit aukci v pronajaté kavárně, stále se vzdělávám v oblasti kočičího zdraví (fyzického i psychického), teď se zajímám i o zdravou výživu... Nesleduji úplně politiku a v historii se bez opakování začínám lehce ztrácet. Pokud ale mám možnost, dám přednost prohlídce kulturní památky před koncertem či posezením v hospodě. A i přesto všechno jsem spokojená doma, těším se na kojení a utírání pos*aného zadečku Sviště a nepovažuji se za hloupou slepici. Plus až se dostanu po porodu do normálu, budu zatraceně sexy žena a máma s mozkem v hlavě, která umí vařit - a kolik mužů tohle doma má?
 


Komentáře

1 Antea Antea | Web | 28. srpna 2017 v 9:16 | Reagovat

Já s tvým pohledem na svět souhlasím a líbí se mi. Navíc, proč by to nešlo. Ostatní ať si honí kariéru, já budu daleko raději doma s dětmi a zavařovat kompoty :-) (teď už jen manžela, děti, dům a zahradu s ovocnými stromy a můžu s na to vrhnout :-D )

2 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 10:54 | Reagovat

Jani, já jsem tak ráda, že jsme v tomhle úplně za jedno! Do posledního písmene i poslední tečky.
V dnešním světě se pomalu nevyznáme ani my, dospělí, co jsme ještě vyrostli v nějakém normálním rodinném prostředí. Ale jak se má dítě naučit, jaký je rozdíl mezi mužem a ženou? Jaká je role ženy a jaká je role muže?
Stejně jako ty bych si přála svému dítěti dát tento model, který je dle mě správný - maminka se stará o domácnost a tatínek se stará, aby se maminka měla z čeho starat. :) A nestydím se za to, že mě baví pro mého přítele vařit, péct a uklízet. :-)

3 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 28. srpna 2017 v 11:33 | Reagovat

No já myslím, že většina žen musí do práce kvůli penězům, rodičovská není nic moc a všichni muži nevydělávají majland a nemyslím si že je to tím, že jsou neschopní..

pracovala jsem jako manažerka a i tak jsem pekla a vařila:-) teď už jsem nějakou dobu doma a jsem ráda, s malým je to super ale do práce bych se ráda vrátila tak za 2 roky..potřebuji zlatý střed, i práce i domácnost, moc práce mi vadí, jen domácnost taky
ale vracet bych se nemusela, s manželovými příjmy bych mohla být klidně doma ale nechci, vždycky jsme pracovali oba, oba jsme se starali o domácnost a oba jsme dřeli na rekonstrukci, my vlastně tak nějak všechno děláme společně takže u nás ten klasický model není protože jednou jsem u plotny já, jednou manžel, jednou sekám zahradu já, jednou on a tak dále:-)

4 Jana Jana | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 13:30 | Reagovat

[1]: Hele chybí ti drobnosti :) To bude v pohodě :)

[2]: No právě o těch rolích to je primárně, mám pocit... Proto je tolik svobodných a samotných matek - protože doma viděly všechny to stejné - maminka vše opravuje, maminka vše zařizuje, takže ony to berou automaticky... Mnohdy je ještě tatínek ten hajzl, co neplatí, takže všichni chlapi jsou špatní ...

[3]: Chápu finanční aspekt. Nechápu veřejnou kastraci na FB, jak jsou chlapi neschopní nebo jen stud za to, že někdo chce být doma (plus ten, kdo se nestydí, je lynčován). Co se týká práce... Je pravda, že tady nedokážu adekvátně argumentovat. Nevidím to na návrat do zaměstnání, pokud by měl muž práci, jakou má. Pokud bych měla možnost, budu pracovat i nadále z domu - to mne totiž uspokojí a jsem doma, jako byla moje maminka. Co se týká toho vaření... Když je mi hodně zle, tak taky vaří muž. Navíc bych chtěla i Sviště vést k tomu, že si bude umět uvařit - takže tatínek občas k té plotně bude muset jít jen z výchovných důvodů... Ale tohle všechno jsou jen představy a sny. Uvidíme, jaká bude realizace :)

5 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 14:05 | Reagovat

Já když vidím muže z mého okolí, toho svého blahořečím...
A vlastně i toho bývalého.
Rozvedení tatínci od zdejších dětí, jeden jak druhý, si nemůžou vzít děti na víkend, protože na to nemaj peníze.
Takže já hlídám děti oběma sousedkám v týdnu a nakonec i o víkendech, protože obě potřebují vydělat aspoň na nájem.
Jsou bez alimentů, neboť tatínci na to přece nemaj a jsou bez šancí jinde udat děti...
A ti tatínci se neptají, kde na ten "jejich" víkend vezme mamka prachy?
Zabila bych je...
A zažila jsem je i když tady bydleli...
Jeden celej den nehnul prstem, dokonce byl i líný houknout na děti, když zlobí...
Druhý zas houkal až moc.
Na děti, na maminku...
Uprostřed noci, ve dvě ráno, rány, křik, pláč...
Nakonec si na násilníka našla mamča jiného přítele a vyhodili ho z bytu společně, když to tolikrát sama nezvládla.
A lenoch si nakonec našel osmnáctiletou pipinku, které asi bylo fuk, že tu nechal tři děti...

Opakuju se, ale můj drahý je svatý.
Třeba teď, vidí, že píšu a tak šel v klidu umýt nádobí...
A vzhledem k tomu, že jsem venčila dítko, byl tak laskavý, že uvařil oběd...
Máme ženské a mužské role...
Já jsem přes prádlo, on přes žárovky.
Já pleju záhon, on opravuje kola.
Ale stejně dokážem oba zastat toho druhého, když je potřeba.
O tom je přeci rodina, ne?

6 Jana Jana | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 14:13 | Reagovat

[5]: No a o tom to je :) Můj muž také umí vyprat, vysát, uvařit a já také mnoho mužských věcí zastanu (na statku to ani jinak nešlo, uměla jsem i sundat všechny 4 podkovy kobyle). Ale přijde mi, že tohle mnoho lidí nějak neuznává nebo nevím, proč tolik vnímám negativ v rodinách ... Jestli ti spokojení tolik nesedí na internetu a nevypisují? Ale zase já tu sedím, ty tu sedíš, Klávesnička se nám vrátila ...

No a k první části Tvého komentáře ... Nad tím mi srdíčko pláče z jiných důvodů, i když vesměs stejných - co vidí děti doma, to pak praktikují dál. Jedna lenost, pak i násilí ... :-(

7 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 15:45 | Reagovat

Myslím, že tohle je trochu extrémní pohled na věc. Starat se o dítě je dnes vysoce nákladná věc a navíc, když je člověk jen zavřený s dítětem, ztrácí pojem o realitě. Ženský si na chlapy vždycky stěžují, ale to přece není důkaz, že by muži nefungovali. Vsadím se, že když jsi venku s kamarádkama taky si sem tam postěžuješ. Navíc až se ti svišť narodí, budeš opravdu ráda za trochu času jen pro sebe. Ano pár si má udělat čas pro společné chvilky, ale když nebudete mít každý svoje zájmy, o čem si dříve či později budete povídat? Co se týče rolí, oba dva by měli umět všechno, aspoň trochu. Za prvé pak více ocení toho druhého a když se nedejbože stane nějaký úraz má člověk hned jistotu, že se partner o všechno postará. A taky si nemyslím, že mít doma ženskou s normálním rozumem, která umí vařit je zas taková rarita :D.

8 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 15:51 | Reagovat

[7]: budu výjimka potvrzujici pravidlo - nestěžuji si na svého muže. Proč bych to proboha dělala?  Když mi něco vadí, řeknu to jemu a ne někomu, koho sice mám ráda ale neziju s nim... přijde mi to navíc dost nedůstojné! Náš vtah je celkově asi založen jinak,protože jsme především přátelé, co si povídají. A nemyslím si,že se s příchodem Sviště zrovna tohle změní. A čas pro sebe,čisté pro sebe,mi můj muž dopřává :) proto mi to nepřijde jako extrémní názor. Uvidíme časem :)

9 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 16:02 | Reagovat

Tak to nevěřím :D :D. Takové výjimky nejsou, stejně tak jako nejsou dokonalý manželé :D. Jsme přece lidi ne andělé. Ale je jasné, že když jsou dva ještě zamilovaní s růžovými brýlemi, tak všechno vypadá idelní :).

10 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 16:14 | Reagovat

[9]: pokud něco řeším na veřejnosti, již jsem to probrala doma nebo to zrovna řeším doma. Netahám na veřejnost ale všechno, s čím nejsem spokojena. Jediný, s kým jsem něco řešila, aniž by o tom manžel věděl dopředu, byla terapeutka,ke které jsem chodila. Netvrdím, že jsme ideální manželé. Ale komunikujeme prvně spolu a pak až domlouváme něco dalšího s někým dalším. Přizpůsobujeme se především sobě navzájem a ne přátelům kolem. Máme problémy, drobne řeším asi více já jak manžel. Ale ty důležité vždy zůstanou doma :) někdo neumí rozluštit důležitost a podání určitého tématu, tak se pak nedivím, že to bere ji na něž já.

11 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 16:27 | Reagovat

Však jo, proto si nemyslím, že ti, co publikují na fb o svých vztazích, to myslí vážně a řeší tam důležité rodiné záležitosti. 99% lidí to řeší v klidu a rozumně doma. Proto si myslím, že je ten článek extrémní. Píšeš o výjimkách. Nikdo z mého okolí si nemyslí, že starat se o rodinu je podřadné a že to nezabere tolik práce jako normální zaměstnání. Žádná mamka v okolí neni tupá slepice, finance se řeší a řešit budou a opravdu i chlap má nárok přijít z práce a být unavený :).

12 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 16:53 | Reagovat

[11]:  asi každá koukáme na jiný FB. Neboť to, co vidím já a co jsem slychala, když jsem nebyla jen doma, pro mne byla kastrace mužů na veřejnosti. Každý má evidentně hranici jinde. Moje reálné okolí zase nemá potřebu řešit své muže a řešíme spíše děti :) Ale mám i reálné zkušenosti, kdy si lidé jen stěžují na partnery a pak taky ty aktuálně z FB. Takže zase tak o vyjimkach to nebude. A ještě k předchozím komentářům mne napadlo -možná doma ženu s mozkem mají, možná umí i vařit, ale aby byl ještě sexy,vyrovnaná a spokojena?

13 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 17:37 | Reagovat

Byt sexy je dost subjektivni. Co se líbí jednomu nemusí druhému, jsou i taci kterým se líbí mamina doma v plandavem tričku s rozcuchanyma vlasama. Vyrovnaný a spokojený je každý člověk v urcite chvily, ale to se přece nedaří stoprocent času. Jednou jsi dole jednou nahoře. Je supr že máš zdravé sebevědomí, ale vážně před námi nemusíš vše tak idealizovat. I nepohadkovi život s chybickami je krásný.

14 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 17:50 | Reagovat

[13]: fascinuje mne,jak máš pořád potřebu zdůrazňovat, že nemohu žít v pohádce :) ze všechno idealizuji ... biješ se za každou drobnou skulinku,kde nemusí byt vše ideální, jak chci já ... je to úsměvné a smutné zároveň :) žij raději svůj život a mně přenech pohádku. I když není celá růžová, pořád je šťastnější než ta tvoje :)

15 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 18:09 | Reagovat

Ohoho to jsou silná slova. Mám tvoje články ráda, píšeš zábavně a čtivě. Jen mi příjde, že jsi přeci jen ztratila kontakt s realitou. Skulinky nehledám, přeji ti šťastný život. Jen když někdo pořád něco opakuje dokola, tak mi příjde, že se snaží přesvědčit spíš sebe než okolí. Stále častěji z tvých článku cítím nejistotu. Chtěla jsem tě jen ujistit, že můžeš mít krasný život i s chybičkami. Dítě je velký převrat, budou se ti měnit priority i pocity. Bude to hezké, ale budeš zažívat i horší chvíle, zvlášť při kojení. Nebude to perfektní ale to je přece v pořádku.

16 Jana Jana | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 18:18 | Reagovat

[15]: diky svému manželovi jsem v tvrdé realitě pořád. Navic stále pracuji a jsemn svým způsobem denně mezi lidmi (i kdyz oni chodí za mnou domů).Že si dovolím snít? Chápu, to mi někdo může závidět. Že cítím nejistotu? Čekám své první dítě a strach je zde na místě. Čím jsem si ale po posledních dnech 100% jistá, za co bych dala ruku do ohně, to je právě vztah s mým mužem. Takže já nepotřebují nikomu nic dokazovat. Obzvláště když sem píšu i o pocitech,které úplně pozitivní nejsou :)

17 MamaNaPlnyUvazek MamaNaPlnyUvazek | 30. srpna 2017 v 18:27 | Reagovat

Jsi pěkně tvrdohlavá víš to? :D. I u stoprocentního chlapa si můžeš někdy povzdychnout, když zapomene dát dolu prkínko, to přece vztah neničí :). Bude to dobrý uvidíš.

18 Egoped Egoped | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 11:45 | Reagovat

[17]: Chyba je v tom, že žena zapomněla dát prkýnko nahoru!

19 Jana Jana | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 11:46 | Reagovat

[18]: však jsme doma hned měli téma k hovoru 😂😂😂

20 Dragilia Dragilia | E-mail | Web | 31. srpna 2017 v 16:13 | Reagovat

Na druhou stranu - to, že si některé ženy stěžují na nedostatek peněz, nemusí být dáno jen "neschopností" toho, kdo je domů přináší. Minimálně jsem už zažila paní, která div neplakala nad tím, že nemá dětem na bačkůrky do školy. Peníze na zlaté šperky, nové oblečení a návštěvy kadeřnice si ale našla vždy. Holt je to o prioritách a když drží kasu nehospodárný člověk, peněz nebude dost nikdy...

Ten dehonestující pohled na ženy v domácnosti nemají podle mě jen samy ženy. Kolikrát už si známá vyslechla věty jako "Ty se máš, že tě živí." "Co vlastně celý den děláš?" "Jak je možné, že nemáš čas na to a to, když jsi celý den doma?" Takže se nedivím, že některé se tomuhle tlaku vyhnou prostě tak, že naskočí zpět do pracovního procesu. A pokud mladé dívky nikdy neviděly, kolik práce je vlastně s řízením domácnosti (protože se u nich doma řešilo jen to co hořelo, protože na víc nebyl čas eni energie), ani se jim nedivím, že hlásí věty jako "Ukousala bych se doma nudou."

U rozdělení mužských a ženských rolí pak zastávám názor, že pokud to funguje, ti dva (a případně i jejich děti) jsou spokojení, tak je jejich věc, jak si to zařídí. :-) (A zbytečná starost okolí.)

Tak ať ti ta pohádka vyjde. :-)

21 Pavla Pavla | 31. srpna 2017 v 21:25 | Reagovat

Tak tenhle blog je jeden velkej omyl. Napadlo tě, že blogy nejsou od toho, aby ses na nich chvalořečila? Jsem sexy ženská s mozkem v hlavě co umí vařit? Mluvit anglicky, zařídit oslavu a přednášku umí 15ti leté dítě. Neumíš ani posekat trávu a to že si vemeš výstřih po kolena z tebe neudělá sexy ženskou. A víš, že těhotenství neni nemoc? Že těhotný ženský dokážou normálně fungovat? Bože můj, jak můžeš být tak domejšlivá. Víš co, já se vzdělávám v oblasti kvantové fyziky, jelikož sleduji na fb obrázky vesmíru, takže za chvíli budu vyučený odborník. A asi bys měla dostat nobelovku, že chodíš na kulturní prohlídky místo na koncerty. Budu pracovat nadále z domu to mě uspokojuje - tomu se drahá kočkomilko říká lenost. Asi nebudeš hloupá slepice z hlediska inteligence, ale rozhodně jseš hloupá slepice když publikuješ takovéhle články.

22 Jana Jana | E-mail | 17. září 2017 v 8:33 | Reagovat

[20]: Tak ten tlak okolí je taky dost velký a otázky, které píšeš, ty mne celkem hodně vytáčí. Ale opět je to o tom, čím končíš - když to lidem vyhovuje, těm ostatním by to mělo být putná ...Ale tak jako já se nemohu vyhnout tomu to okomnetovat na blogu, tak je od mne hnusné, že to lidé komentují na veřejnosti... Takové podobné otázky čekám na téma jedináček - ty máš jen jedno dítě a nestíháš? :) A děkuji, budu se snažit, aby vyšla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama