Rozčílená

5. prosince 2017 v 18:06 | Jana
Absolutně z jiného soudku než je mateřství. Koček se dotýká jen potud, pokud znáte/znali jste pana Veselovského ❤

Samé lepší názvy článků, co? K dnešnímu mne namotivoval časopis, který mi přišel z pojišťovny.
Už dlouhou dobu mne celkem rozčiluje, možná až se*e, jak se nedoceňuje rozum a pomoc lidstvu. Vlastně je mi to většinu času u konce zad, ale když vidím tu nespravedlnost, zvedá mne to z křesla (pokud na mně nespí Svišť, to pak jen napíšu článek nebo status na FB).

Nemám nic proti sportovcům. Sama jsem jedním z nich byla a vím, kolik to je práce, být dobrý. Jelikož jsem hrála v divadle při škole, vím, že ani herci to nemají jednoduché. Obzvláště pak ti slavní. Moderovala jsem na škole i akce ... Mířím tím k tomu, že všichni, kteří byli například pozváni do Star Dance (ten taneční pořad Hvězdy tančí nebo jak se to jmenuje), museli vynaložit dost úsilí, aby byli slavní. Aby byli ve své profesi tam, kde jsou.
Mrzí mne ale neskutečně moc, že lidé vnímají jako slavné tyhle osobnosti. Sportovce. Herce. Ale proč nevnímají a nepláčou při úmrtí někoho, kdo pomohl vyléčit tu či onu chorobu? Kdo významnou měrou přispěl k objevu v technice či jiném oboru, který dennodenně ovlivňuje lidské životy?

Budiž jim lehká zem a klid jejich rodinám, ale smrt 4 hokejistů lidi rozhodí více než smrt vědce. Hokejistům lidé zapálí svíčku a nakonec svítí celé náměstí. Když umře vědec, doktor, nositel Nobelovy ceny, na náměstí je tma jak v pr*eli. Je to celkem nefér. Tak samo kvalitní spisovatelé... Nebo lidé, kteří byli celosvětově známí a uznávání. Ale v Česku je skoro nikdo neznal. Protože nekopali do balónu, nehonili se za pukem nebo nemají olympijskou medaili, sexy tělo či líbivé role v seriálech ...
Kolik lidí si vzpomene na pana Zdeňka Veselovského ? Který třeba Prahu a jeden její skvost proslavil po světě? Který byl žákem nositele Nobelovy ceny a za své životní dílo by si taky jednu zasloužil? Jistě každý najde sám u sebe někoho, kdo ho velice ovlivnil, kdo nebyl sportovec ani herec nebo zpěvák. Já po seznámení se s panem Veselovským věděla, kudy můj život půjde. I ve sportu jsem měla své idoly. A není tajemství, že miluji Lokiho v podání Toma H.

Co by se mělo změnit, aby lidé oslavovali právě hrdiny doby a ne sportovce apod.?
PS.: v tom časopise od pojišťovny byl na titulcr sportovec a zmínka o medaili a právě tom tanečním pořadu, kam se zvou lidi, co toho nedokázali moc vymyslet, ale spíše vyhrát nebo vymluvit nebo zahrát.
 


Komentáře

1 Eliss | Web | 5. prosince 2017 v 19:40 | Reagovat

Lidé budou vždycky oplakávat ty, kteří plní titulní stránky novin a bulváru. Je to docela smutné...

2 hrachajdice | Web | 5. prosince 2017 v 21:36 | Reagovat

Tohle mě taky štve , opravdový hrdiny nikdo neoplakává  a nikdo si jich nevšímá :-(

3 Jana | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 17:46 | Reagovat

[1]: jo. Smutné to je. Lidstvo blbne.

[2]: protože o nich neví no ... je jednodušší zapnout fotbal než otevřít knihu či noviny a cist ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama